Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vacsit kapott a kutyám majd...

Vacsit kapott a kutyám majd rá fél órára elvittem sétálni. Szabadon rohangált. Attól félek nehogy gyomorcsavarodása legyen. Mennyi az esélye, hogy megtörténik?

Figyelt kérdés
Sajnos figyelmetlen voltam, hirtelen gondoltam egyet, hogy elmegyek sétálni, és vittem magammal a kutyát is, és utána jutott eszembe, hogy ajaj, csak fél órája evett. :-(
2014. márc. 20. 22:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

Nem lesz semmi baj általában. Nagytestűim voltak-vannak. Vacsi után is bőszen őrzik a kerítést, ha valaki arra jár. Van rohanás, megfordulás, stb. De még egyetlen egynek sem volt gyomorcsavarja.

Amelyik hajlamos rá, annál sajnos még egy sima pihentető fekvésben megfordulástól is megtörténhet.

A nyugodalmad érdekében ezentúl séta után vacsoráztass.

2014. márc. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%

Ez valami vicc? Gyomor nem csavarodhat, legfeljebb bél, de nem mozgástól. Ritka betegség, igen súlyos, de teljesen más kiváltó okai lehetnek.

Neked sem lesz semmi bajod, ha evés után sportolsz, legfeljebb nem esik jól tele hassal.

2014. márc. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
55%
2014. márc. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Vacsi csak séta után, mert ha ilyen betegsége nem is lesz tőle, de ki fogja dobni a taccsot.
2014. márc. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

2-es: ha hallgattál volna, még bölcs is maradhattál volna.... bődületes baromságot írsz.

A kutya és az ember gyomra nem összehasonlítható és a kutya pont ezért kaphat gyomorcsavarodást - igen, gyo-mor-csa-va-ro-dást -, mert a kutya gyomra egy ponton van felfüggesztve, így meg tud csavarodni a saját tengelye körül, ami viszonylag gyorsan végzetes a kutyára nézve, és képzeld, sajnos nem ritka, hanem igen gyakori eset.

Megelőzhető ha evés után, vagyis amikor a kutya gyomra ki van tágulva, nem mozgatjuk a kutyát, nem hagyjuk ugrálni, hempergőzni. Illetve létezik egy műtéti eljárás, mellyel úm. kivarrják a gyomrot, így az nem tud megcsavarodni.


[link]


Kérdező: valószínűsíthetően semmi baja nem lesz, de máskor érdemesebb jobban odafigyelni.

szintén 2esnek: az h a tieid mindig rohangáltak evés után és nem lett semmi bajuk, nem jelenti azt h nem is lehet....ez orosz rulett, vagy lesz bajuk vagy nem - de ha igen, akkor az gyors lesz és fájdalmas.

2014. márc. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Este figyeld a hasát, ha nem fúvódik fel, akkor biztosan nincs gond.
2014. márc. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Hát én még ilyet nem is hallottam. Mi mindig vacsora után megyünk sétálni, amint jóllakott a kutya, már megy is az előszobába és stíröli a pórázt, és soha nem volt semmi baja tőle. Ha te étteremben eszel, csak akkor állsz fel és sétálsz tovább, ha már tutira megemésztettél mindent?
2014. márc. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

2 órája értünk vissza, azóta ugyanolyan a kedve, mint előtte, és nincs felfúvódva. Remélem megúsztuk. Egyébként mindig figyelek rá tudatosan, hogy séta után kapja a kaját, soha nem előtte, csak most véletlen így jött ki. És azért aggódtam, mert egy hasonló típusú és korú kutyát pont most műtötték emiatt (kaja után séta majd gyomorcsavarodás)

2014. márc. 21. 00:30
 9/14 sippara ***** válasza:
100%
Valószínűleg semmi bajuk nem lesz, de legközelebb jobban figyelj. Az egyik kutyám gyomrát épp tegnap varrták ki, pár hét múlva már nem kell aggódnom ilyeneken :D
2014. márc. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 zsuzsabazsa ***** válasza:
Attól, hogy valaki nem hallott ilyenről attól még van és nagyon is. Én is nagyon vigyázok, kaja után még azt sem engedem meg, hogy hemperegjen a földön.
2014. márc. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!