Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya terjesztheti a...

Lacesz788 kérdése:

Egy kutya terjesztheti a veszettséget ha nem mutatja jeleit a betegségnek?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt hogy csak hordozó? vagy veszett csak akkor lehet ha az állat is az, és bele is pusztul? Történt ugyanis hogy kint játszottam a kutyámmal és mikor nagyon belelendültünk nem figyeltem és ki akarta venni a játékát a kezemből de a kezemet is megfogta. azonnal elengedte kicsit megszorította és megdagadt estére illetve az egyik foga felsértette a bőrömet. nem is vérzett csak felületesen bepirosodott. Ezt a kutyát én fogadtam örökbe tavaly, kb az oltási időszak tájékán, abban a tudatban hogy abban az évben az előző gazdája, akit ismerek is beoltatta, de miután történt az eset és megnéztem a kiskönyvét kiderült, hogy ez nincs így és csak az azt megelőző évben kapott oltást. Természetesen azonnal szóltam az állatorvosnak, hogy ezt pótoljam, de az eset már ugye megtörtént. Lehet valami bajom? voltam vele orvosnál is megnézte és neki is elmondtam így az esetet, de nem kaptam semmilyen oltást, csak egy kis betadinos kenést a sérülésre, azt mondta ne izguljak nem lesz semmi bajom. De én ettől még izgulok veszettséget elég egyszer elkapni sajnos, és az orvosunk sem az ország legjobb orvosa. A kutyámmal semmi gond, nem mutatja semmi betegség jelét és kb 2 hónapja az udvaron kívül sem volt. A válaszokat előre is köszönöm.

2014. márc. 21. 08:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem veszett. A vakcina amúgy is 3 évig nyújt védettséget annak ellenére, hogy a törvény szerint évente kötelező oltani.
2014. márc. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Nézd, Magyarországon gyakorlatilag nincs veszettség, a határ mentén van egy-két behurcolt eset. Igen jó az átoltottság, nem tud terjedni a betegség. Nincs okod aggódni. A kezed amiatt dagadt fel, hogy a kutya nyálában rengeteg a baci, ezért kellett fertőtleníteni, különben könnyen elfertőződhetne a seb.
2014. márc. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazából valódi veszettséget kutyánál isten tudja mikor regisztráltak utoljára, szóval az esélye, hogy a kutyád veszett baromira csekély. Az teljesen normális, hogy bedagadt a helye. Orvos látott, nincs ok az aggodalomra.
2014. márc. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! Megnyugtató válaszokat kaptam. Az állatorvossal beszéltem az oltás a héten meg is történik. Az eset után azonnal fertőtlenítettem még azt a kicsi sérülést is. Igazából szerintem a duzzanat nagy része magából a szorításból keletkezett nem is a felsértett bőrfelületnél bejutó bacikból, mert nem ott fáj, hanem egy sértetlen részen a csontnál. Tény, hogy a felsértett résznél is kicsit bepirosodott a sérülés körül és megdagadt, ami a baciktól volt gondolom, de az reggelre el is tűnt.
2014. márc. 21. 10:24
 5/6 Akiteki ***** válasza:
100%

A veszettség esélye nagyjából nulla. Ha esetleg valamilyen veszett állattal találkozott volna, csak akkor kaphatná el. De manapság már az erdőben is minden állat kap a kihelyezett oltóanyagból.

A tünetei meg igen hamar jelentkeznek.

A kutya szája tele van bacival, ettől csúnyán begyulladhat az ember keze. Ha máskor ilyesmi történik, nagyon sokáig tartsd a csap alá, hagy vérezzen és jöjjön ki minden kosz belőle. Után bekenheted gyulladásgátló kenőccsel.

2014. márc. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az nem igaz,hogy Magyarországon nincs veszettség,mert sajnos van.November óta itt Kecskemét környékén,Bács-Kiskun megyében 17 esetben igazolták rókákon laborvizsgálatokkal veszettséget,azóta is zárlat van.Télen vakcináztak,de azóta is bukkant fel veszett állat.Pedig ez igencsak az ország közepe,nem a határvidék.

Elvileg az udvarban is megfertőződhet mondjuk egy betévedt veszett macskától,gyakorlatban kevés az esélye.

De hogy megnyugodj,hívd fel az ÁNTSZ-t,mondd el az aggályodat és felvilágosítanak.

2014. márc. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!