Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya lakásba? Milyen fajtát?...

Kutya lakásba? Milyen fajtát? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kistestű kutyát a lakásomba. Tisztában vagyok vele, hogy sűrűbben kell majd takarítani, hogy a kutyával sokat kell foglalkozni, hamar el kell kezdeni nevelni és a mindennapos sétáltatás(3x) kötelezettségével. Időm a következő 15 évben BIZTOS hogy lesz(a jövőm már rég le van rendezve), és ha beteg leszek, akkor a nővérem(aki két házzal arrébb lakik) tudja sétáltatni és foglalkozni vele(ő maga mondta), nyaralni eddig is olyan helyre jártunk ahova lehet kutyát vinni. Minden egyéb teendővel tisztában vagyok, mert volt már kutyám(kinti kutya volt, de a barátnőmnek benti kutyája van, ő minden kellemes/kellemetlen dologról tájékoztatott. Abban érdekelne a véleményetek, hogy szerintetek milyen kutya lenne a legjobb, ha az jó lenne ha nem ontaná a szőrt vedlésnél, könnyen szobatisztává lehet nevelni megfelelő tudással, és aktív, de lehetőleg nem ugatós. Van egy közepes kertem, kinti-benti tartást is "véghez tudok vinni", mert jó kerítésem van. Légyszíves azt, hogy tényleg igazat mondok-e és pl lesz időm rá a következő 15 évben, ne boncolgassátok, mert ennél jobban nem fogom kifejteni, de bebiztosítottam (100%) hogy legyen.

2014. márc. 20. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutya vedlik, ezzel nem lehet mit kezdeni, tehát szőr tuti lesz. A rövid szőrrel az a baj, hogy befurakszik, a hosszút könnyebb észrevenni.

Azok a kutyák, akiknek alsó és fedőszőrzetük is van, kicsit durvábban vedlenek. A rövid szőrű kutyáknál vedléskor sokat segít a furminátor.

Egy szó, mint száz, a vedlés kikerülhetetlen.

Egyébként ami kicsi és (talán) kevésbé áraszt el szőrrel, az az uszkár, a whippet, a máltai, és a bichonok (itt vigyázni kell mert az utolsó kettő szét van szaporítva). Ezek viszonylag aktív kutyusok is, bár elég kemény árak vannak.

Ennél pénztárcakímélőbb a fajtamentést választani, aminek meg ugye útiköltsége van, de még mindig jobb. Ott orvosilag szűrt, habár idősebb, de kevesebb problémával járó kutyákat találsz (pl szobatisztaság) és életet is mentesz.

Ha meg abszolút "fajtamentes" vagy, még mindig ott a menhely lehetősége, ami ált. dugig van tacskó, pincsi és beagle mixekkel, egyéb kistestűekkel, akikbe akár szintén beleszerethetsz.

2014. márc. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Firestorm ***** válasza:

Esetleg menhelyi keverék?:)

Kistestűt akarsz mindenképpen?

Nekem yorkim volt a szőre nem hullott,viszont őket fésülni kell hetente 3x kivéve,ha lenyíratod a szőrét akkor elég heti 1x.

Uszkárnak sem hullik,ha jól tudom.

2014. márc. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

akinek a szőr probléma és aktív kutyát akar annak az uszkárt vagy a pumit tudom nyugodt szívvel ajánlani. A pumi ugatósabb de legalább magyar fajta.


Mindkettő borzasztóan okos és rendszeres kozmetikázással alig hullik a szőrük. (mivel göndör és a kutyán marad)


Uszkárba még a méret is választható :)

2014. márc. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

most tényleg azt várod, hogy elmondjuk, ...neked milyen kutya lenne a jóóóó ?? :)

bas...ki , menj el egy-két kutyasuliba, látogass meg pár kutyakiállítást !!! legalább egy kicsit viselkedj felelősségteljesebben :)

alakíts ki saját véleményt :: a saját szemed ,és a saját tapasztalataid alapján !

( gyanítom ,hogy sokkal-sokkal könnyebb dolgod lenne ,egy közepes testű rövidebb szőrű kutyával :)de még az is lehet ,hogy beleszeretsz pl : a rotiba, vagy a malinoába, esetleg a boxer, a beagli , az angol szetter,esetleg a többi 800 fajta és azok keverékei :)

MENHELYEK ,akár hiszed ,akár nem ,sok remek okos,tökéletes kutya került már ki onnan !!!!!!

na,, oda is elmehetnél,mondjuk a yorki tenyésztők meglátogatása után ,hazafelé ??:)

2014. márc. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a válaszokat!
2014. márc. 23. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!