Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki tart otthon saját rottweil...

Aki tart otthon saját rottweilert, mi a tapasztalata a viselkedéséről, kezelhetőségéről, nevelhetőségéről. Bírja-e a hideg teleket kint tartva az udvaron, de hőszigetelt kutyaházzal?

Figyelt kérdés

rottweiler tartása

Nem tanácsokat, hanem konkrét tapasztalatokat kérek, mert az általános tudnivalókat olvastam róla rengeteg szakkönyvben.



2014. márc. 21. 10:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

elég kevés ember tarttja otthon más rotweilerét :D


Amúgy minden kutya nevelhető, kezelhető a kérdés hogy te hogy állsz kutyanevelés ügyileg. Első kutyának elég kemény dió


Amúgy mivel lassan mediterrán ország vagyunk jobban kell félteni a melegtől mint a hidegtől :) de kutyaházzal egyébként el van, bár a legjobb az lenne ha nagy hidegben legalább estére be lehetne engedni.

2014. márc. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
hát ismerek olyat aki kint tartja hidegben melegben, nálam saját kanapéja is van a nappaliban, így a kint tartásról nem tudok nyilatkozni, ha a szüleitõl jó genetikát örököl, és gyerekkorátol sokszor viszed ismerõseid/emberek közé és más kutyákkal is találkozik, akkor nagyon jól szocializálható, a gazdihoz a végletekig lojális, gyerekekre nagyon szeret vigyázni, a rossz embereket tényleg rlsõ látásra megismeri, és ha nem vagy ott bántja is õket, szóval az erõs kerítés nagyon indokolt dolog... iszonyatosan okos, bármire meg lehet tanítani, az enyém ha megkérem, hoz sört a hûtõbõl.
2014. márc. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 giulietta91 ***** válasza:
elég kemény kutyák nekem is volt, tapasztalatom szerint kicsi kora óta határozott, következetes neveléssel nem lesz gond vele, gyerekszerető, családdal nagyon szolid és barátságos a 4 éves öcsém nyúzta húzta, meglovagolta, kiszedte a szájából a tápot. az agresszív hajlamokat kell megfelelően kezelni, ha vannak, az enyém állatokkal volt problémás, főleg a cicákkal, de 1,5 éves korára ez is rendeződött. a fölös energiáit kell levezetni, nálunk a húzóhám kiskocsival nagyon bejött, meg a hosszú erdei séták, csak a vadűzéssel kell vigyázni. megbízható tenyésztőtől, jó idegrendszerű szülőktől vegyél kölyköt. hova valósi vagy? ismerek pár jó tenyésztőt ha gondolod. hőszigetelt és megfelelő méretű házzal nincs gond télen sem, az enyém imádta túrni a havat. ha valami még konkrétan érdekel írj.
2014. márc. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Firestorm ***** válasza:

Nekünk is volt a drága Diego.

Mit is mondjak?Én gyerek voltam velem végtelenül kedves volt,viszont mikor elérte a kamasz kort és anyu leakarta küldeni az ágyról bepróbálkozott anyunál,neki akart menni.Na hát anyunak sem kellett több elkapta a pofája 2 oldalát a kutyának és a földre nyomta és ott tartotta míg le nem nyugodott.Soha többé nem próbálkozott be.Mellesleg jellemző erre a fajtára,hogy 1x bepróbálkozik vagy így vagy úgy a falkavezérség átvételével,akkor kell erősen fellépni.

Kemény gazdát igényel,aki nem megingatható.Jó házőrző és rettentő okos,sőt rafinált fajta :)

2014. márc. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2es vagyok, a gyerek témáról még annyit, a kutyim 6 éves a kisfiam 4 a gyerek elõtt õ volt a kiskedvenc, picit aggódtam is nehogy féltékeny legyen, de mióta megvan a pici, a szemét nem veszi le róla, tényleg folyamatosan húzva vonva van, de mindent türelemmel bír, éjjszaka bombával sem lehet elmozdítani a gyerekágy mellõl.

Mivel munkakutya imádja ha van dolga, szánkót példàul imádja húzni, még akkor is, ha én ülök rajta a 100kg-ommal:)

2014. márc. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a gyerektémához annyit fűznék hozzá, hogy nem fajta függő hanem nagyon is nevelés kérdése, meg szocializáció.


Ha egy roti(vagy akármilyen más fajta) 3évesen lát először gyereket simán benne van hogy nem vigyáz rá akár a kis visongás bekapcsolhatja a zsákmányösztönt is.


A lényeg hogy nem lehet kijelenteni hogy gyerek barát egy adott fajta.

2014. márc. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Abszolút kezelhető kutyák, amennyiben határozott személyiség vagy, és megtalálod a hozzá vezető utat. Sajnos általában a rottweilereket szeretik az emberek leverni, hogy majd így beáll a sorba és jó vezetői lesznek. Ezek a kutyák aztán vagy bizonytalanokká válnak és az életben nem nyerjük el a bizalmukat, tehát se képzésről szó sem lehet, se védelemről, se semmiről, vagy folyamatos harc lesz vele az élet, mert nem fogja magát megadni. Szóval ez abszolút nem jó út. Az enyém pl. ha régebben megrángattam a grabancát, vagy bármilyen úton fizikailag akartam nevelni, fegyelmezni, annál jobban küzdött. Szóval fegyelmezni is inkább pszichikailag lehet, pl. elzárni egy időre magamtól, vagy levegőnek nézni. Persze nyilván ez egyedfüggő is, de a fizikai erőszakkal náluk nem sokra lehet menni, főleg nem akkor, ha dolgozni is szeretnél a kutyával és tiszteled benne a rottweilert, nem pedig egy rotti kinézetű házi cicát akarsz!


Viselkedése: régebben nem volt túl jó a kapcsolatunk, mert a sok idióta tanács miatt, amiket "hozzáértőktől" kaptam, teljesen nem figyelt rám, nem akart velem együttműködni, én meg csak a rosszat láttam benne. Kellett egy kis idő, mire ebből a gödörből kimásztunk és rájöttem, hogy rottweilerem van, akit nem húzhatok-nyúzhatok kényemre kedvemre. Ez persze nem jelenti azt, hogy agresszív lenne velem szemben, vagy ilyesmi, még mielőtt valaki félreértené.


Bírja a telet, de inkább kinti-benti tartásra való, mert nagyon szeret a családdal, a gazdával lenni és szüksége van a társaságra. Ha pl. sétálni megyünk (mi általában elengedős helyre megyünk szinte mindig), akkor sincs el magában, igényli a foglalkozást, a játékot.


Hát nagyjából ennyi jutott eszembe. Szóval abszolút kezelhető, ha jól bánsz vele, megfelelően neveled. Nagyon szoros kapcsolatot lehet vele kialakítani. Otthon egy nagy bújós maci, de az utcán bármi áron megvéd, nem játékszer és nem amolyan "mindenki kutyája".


Nem falkakutya, tehát egy igazi rotti nem fog leállni minden idegen kutyával bandázni és játszani, főleg nem azonos neműekkel és hasonlóan dominánsakkal (ez főleg a kanokra igaz), de balhét sem kezdeményez, ugyanakkor megvédi magát, ha arról van szó.


Ha érdekel még valami, írj privátot, most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2014. márc. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Határozott, igazságos, következetes gazda kell neki. Egygazdás kutyák, tehát egy főnököt fogad el, teljes mértékben, de a család többi tagjára is hallgat, és az utolsó véréig védi őket. Nagyon gazdacentrikus, igényli, hogy mellette legyen, ha lehet a nap 25 órájában. Ezért nem ajánlom kinti kutyának,max kinti-bentinek. Ha komolyan veszed a nevelését, nagyon jó kutya lesz belőle, viszont az igaz, hogy néha próbálkozik.... néha az enyém is ellop valamit - amit tökéletesen tudja h nem szabad- vagy annak ellenére, hogy tökéletesen sétál laza pórázon, néha mégis megránt. Ilyenkor helyre kell tenni, és megy minden normálisan. Kemény, okos, akaratos kutyák, de normális gazdával csodálatos társak.
2014. márc. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2es vagyok, közben eszembe jutott 1 eset, egyszer volt vele nagy gond, valahogy megkezdte a kerítést és kijutott, minden nap pontban 9 kor egy kedves néni ment a boltba, azóta más utcán megy, szóval kijutott, vitte a labdáját, odavitte a nénikének, aki eldobta... nah itt volt a hiba... rám hallgat és a családra, de ha más játszik vele, akkor akkor van vége a játéknak amikor azt õ akarja:) szegény nénikének, mivel ez egy egyáltalán nem forgalmas út, 1 órán keresztül kellett dobálnia a labdát, mert mikor nem hajlandóak elvenni tõle, vagy eldobni, akkor morog és vicsorog... fel is jelentett a néni, szerencsére nem lett az ügybõl semmi...
2014. márc. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!