Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon ritkán vagyok beteg,...

Nagyon ritkán vagyok beteg, pedig szinte semmilyen gyümölcsöt, zöldséget nem eszek. Nem kell?

Figyelt kérdés

TVben nyomatják, hogy immunerősítő tabletták, szerek, kiegészítők kellenek, meg napi 1kb zöldség/gyümölcs....


azt mondja meg valaki én miért vagyok csak nagyon ritkán beteg? Most is hogy bejött a hideg semmi bajom.


Csakis náthás szoktam lenne kb évente 2x 3x.

hasmenés is nagyon ritkán. fejem is egész évben max kb 3x fáj.


25 éves vagyok, sok ismerősöm tiszta beteg állandóan én meg nem...


Valaki tudna értelmes választ adni erre?

Nem, nem akarok beteg lenni, csak érdekel hogy miért vagyok ellenállóbb.



2013. dec. 1. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A szezonális fertőzések gyakorisága sokmindentől függ. genetika, személyi higiénia (legtöbb fertőzés érintéssel terjed), ha keveset érintkezel másokkal, ritkán jársz társaságba, akkor is kevesebb fertőzést szedsz össze, ha nem jársz tömegközlekedéssel, az is sokat számít.


Ugyanakkor lassan elérsz abba a korba, ahol az életmódbetegségek egyre könnyebben előjönnek, pl. rostszegény étrend miatt aranyér, egyéb bélbajok, makrotápanyagok egyensúlyának hiánya miatt magas vérnyomás, cukorbetegség, később szív- és érrendszeri betegségek... senki sem egészséges örökké, és bizony az étrend igen fontos tényező ebben.

Nyilván a tévé érdekelt abban, hogy minél több díszes dobozba csomagolt műkaját és csodabogyót sózzanak az emberre, erre nem feltétlenül kell odafigyelni. Viszont az orvosok, dietetikusok nem azért nyomják a zöldséget-gyümölcsöt, mert a sarki zöldséges lefizette őket, hanem mert ők munkájukból adódóan jellemzően nem ~25 éves emberek egészségével küszködnek, hanem ~50 évesekével, akik egy csomó nyavalyát megelőzhettek volna, ha egész életükben egy kicsit egészségesebben étkeznek.

2013. dec. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Gondolom sokat mozogsz, sokat vagy friss levegőn, kevés stressz ér.
2013. dec. 2. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!