Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legyen kedves valaki segíteni,...

Legyen kedves valaki segíteni, tanácsot adni. A kutyám fél a kutyáktól, ezért ugatja őket, nem lehet vele közlekedni?

Figyelt kérdés

Járunk vele kutyaiskolába.

Ha kerítés van közte és a kutyák között hatalmas a szája, sőt szinte agresszív (szerintem nem bántaná őket, de kívülről eléggé úgy tűnik). Amint a kerítés kinyílik bújik.

Kutyaközösségbe, (ott a kutyasuliba) egy idő után oldódik, de azért még mindig fél tőlük, mert időnként megkergetik (érzik, hogy fél, gyenge) pedig nagytestű.

Gyakoroljuk a közlekedést, a kutyánk egy idő után gyönyörűen közlekedik láb mellett (amint belejön). A kutyaközösséget is megszokja, tehát ezzel a kutyaiskolában nincs gond.

Ami a legnagyobb szívfájdalmam az az, hogy egyszerűen nem Múltkor nagyon sokat gyakoroltam vele, szépen ment láb mellett, végre kint az utcán is (eddig úgy be volt sózva, hogy ha mentünk valahova nem bírtam vele).

Most direkt nem engedtem.

Viszont amint kutyás részhez értünk, teljesen megbolondult, össze-vissza húzott, ugatott.

Alig bírtam megtartani.

Egyszerűen nem tudom mit lehet csinálni.

Gondoltam rá mi lenne ha a kutyaiskolába a kertítés mögött lenne egy kutya és úgy kellene sétáltatni, hátha ott megmondanák hogy szokjon hozzá.

Csak tartok tőle, hogy a faluban akkor se változna a helyzet, mert ezekhez a kutyákhoz nem tudjuk hozzászoktatni...

Szerintetek mit csináljak akkor ha beindul a kutyákra?

Úgy érzem már mindent próbáltam..


2014. márc. 21. 12:43
 1/7 A kérdező kommentje:

Elnézést, szóval:


Ami a legnagyobb szívfájdalmam az az, hogy egyszerűen nem tudok vele sétálni a faluba, elmenni bárhova (ahol kutyáék is előfordulhatnak)

2014. márc. 21. 12:46
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

az ilyenre a tűz-víz ami nekem a legjobban bevált. a kutyát kizökkented egy hangos csattanós hangal(héj, hello akármi) és amint abba hagyja a viselkedsét amit nem szertnél dícséred, de azonnal nem fél percel később.


viszont ezt leírni nem lehet mert elég bonyolult módszer.. a sulin ahova jársz nem próbáltak segíteni ezen? csak mert ha nem akkor lehet érdemes iskolát váltani

2014. márc. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az a "baj" hogy a kutyasuliba nem lép fel a probléma.

Meséltem, ugyanezt mondták, de egyszerűen nem tudtam kizökkenteni... Kiabáltam magasan beszéltem, mindent csináltam, de a kutya annyira izgult, fél, csak hozzáérek és összerezzen ilyenkor. nem figyelt rám.

2014. márc. 21. 13:10
 4/7 Imola Ágnes ***** válasza:
62%
Róbáld a következőt: indulj el az utcán. Mikor egy olyan kerítés mellé értek, ahol ugat egy kutya, figyeld a sajátod, és abban a pillanatban, ahogy látod, hogy érdeklődni kezd a másik kutya iránt, előveszel egy jutit, magadra irányítod a figyelmét, és leölteted, az ugató kutyának háttal. Addig maradtok ott, amíg egyértelműen veled foglalkozik, nem a másik kutyával. lehet közben ül fekszik parancsokat adni neki. Ha ez megy, közzeledtek a kapuhoz. A legvégén az ugató kutyának pontosan háttal kell nyugodt legyen, és rád figyeljen.
2014. márc. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Én fokozatosan közelednék a kerítéshez. Először kicsit messzebb menni, épphogy csak kicsit legyen neki kellemetlen, ott gyakorolni vele a pórázfegyelmet. Ha befeszül, egy bökéssel vagy pórázrántással kimozdítani majd dicsérni. Aztán szépen egyre közelebb menni vele a kerítéshez, napról napra fokozatosan. Ugyanígy ha befeszül, kimozdítani, ha kimozdult dicsérni.
2014. márc. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Először jól le kéne fárasztani (úszás, futás gyalog vagy bicaj mellett, lasztizás, tanulás, akármi).

Ha fáradt egy kutya, kezesebb. :)

Másodszor ha ugat egy kutya, akkor seggel kéne fordítanod a te kutyádat a másik felé, leültetni, és ha meg akar fordulni, rá akar nézni, ugatni akar, akkor kicsit rántasz egyet a pórázon-ezzel kizökkented. Plusz rá is szólhatsz, ahogy előttem írták (hé, cssss). Ha erélyesebb, ha úgymond rosszabb dolgot csinál, akkor nem elég pisszegni, akkor bökd meg mondjuk. Minél inkább nem kívánt dolgot tesz a kutya, annál nagyobbnak kell lennie a fegyelmezésnek. :)

De mindez csak akkor fog működni, ha komolyan állsz hozzá. Ha elképzeled azt, hogy nyugodt a kutyád és nem reagál, ezt szugeráld magadban egész séta alatt, meg azt, hogy te irányítasz. :)

Dicsérni szóval, falattal ilyen esetekben szerintem felesleges. Ha csendben marad, az is bőven elég, ha hallkan annyit mondasz: jó. Vagy egyáltalán nem szólsz semmi, csak indultok tovább.

2014. márc. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A 4-es válaszolóval értek egyet. Szerintem is ilyesmi módszer lenne a megoldás.

Még a jelentkező probléma előtt lekötni és úgy haladni.Aztán egyszer csak észreveszi magát a szituban és egy idő után rá fog jönni, hogy nem az a helyes magatartás, hanem a nyugalom hisz azért kap kaját.

2014. márc. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!