Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért félnek az emberek olyan...

Miért félnek az emberek olyan kutyáktól is, akiktől nem kellene?

Figyelt kérdés
Gondolok ilyenekre hogy labrador, boxer.... Testvéremnek labradorja van, szuka ráadásul, és mindig mondja hogy hogy rettegnek tőle az utcán. Én nem értem. Az én németjuhászomtól is rettegnek, látom hogy meglátnak és egyből húzódoznak. Én egy labradortól soha nem tudnék félni, egy kaukázusi már más téma. Meg a vizslától is miért kell félni? Annyira érthetetlen nekem tényleg.
2013. okt. 12. 10:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Mi érthetelen benne? Nem ismerik a kutyákat, szívük joga nem tudni róluk semmit és emiatt tartani tőlük. Felteszem te se szívesen állnál oda a lovam mögé, ha nem tudsz róluk semmit azon kívül, hogy rúgnak. De legyen mondjuk a példa kedvéért tigris. Attól, mert én tigrisidomár vagyok még más nem lesz az.
2013. okt. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
37%
mert buták.Egy barátnőm a macskáktól fél...mmeg a papagájtól is.
2013. okt. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, tehát akkor a labrador szerinted is ijesztő külsejű? :O

Szívük joga semmit sem tudni róluk?! Hát nem tudom, szerintem azt már egy 5 évesnek is illene tudnia (fajtától függetlenül), hogy ha egy kutya csóválva közelít, úgy hogy majd' szétesik, az mit jelent....

2013. okt. 12. 10:35
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

Én sem értem egyébként, pedig nekem már volt rossz élményem kutyával. Nekünk most lesz kiskutyánk, egy boxi-dogo keverékféle, tehát nagy lesz. Most még kicsi, de említettem a lakótársunknak, hogy 2 hét és kutya lesz. Hozzáteszem, hogy amikor beköltözött, tudta, hogy előbb-utóbb lesz kutyánk, és azt is, hogy a nagy kutyákat szeretjük. Erre be van pánikolva egy 3 hónapos kutyától, hogy majd ha nagy lesz biztos megharapja, meg hogy fél tőle. Idióta. Mert ezek harci kutyák szerinte.


Egyébként amikor egy bulldog keverékem volt, és sétáltunk, mindig beszóltak az emberek, de a kellő 2-3 méteres távolságból. Pedig mindig pórázon volt. De a póráz 1,5 méteres volt, és mondták, hogy elszalad, megharapja őket, minek ekkora kutya, stb. Hát én sem kötök bele, hogy ők fosnak a kutyáktól, ők miért kötnek bele, hogy én PÓRÁZON mekkora kutyát sétáltatok?


Amúgy azt vettem észre, hogy sok függ a neveltetéstől. Én pl. 3 macskával és 2 kutyával (az egyik labi volt) nőttem fel, egyértelmű volt, hogy felnőttkoromban is lesznek állataim. De akit arra neveltek, hogy az állatnak kint a helye, és veszélyes az valószínűleg így is fog gondolkozni. Sajnálom őket, mert soha nem tudják meg, milyen lehet egy állat és ember kapcsolata.

2013. okt. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
LOL kérdező, elárulom neked, hogy baromira nem az számít, hogy a kutya milyen külsejű. Képzeld el, hogy ugyanúgy vannak "gyökér", félrenevelt labradorok és csivavák, mint jólbevelt kauk, vagy staffok.
2013. okt. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Jézusom. Részvétem a lakótársad miatt. Az én kutyám is kölyök még, olyan kis bohókás, mégis rettegnek tőle. Amúgy én is pórázon vezetem mindig, és direkt figyelek arra, hogy nehogy rá tudjon ugrani valakire például.
2013. okt. 12. 10:47
 7/17 anonim ***** válasza:
49%

Nekem egy nagyon jól nevelt huskym van. Amikor sétálunk az emberek 90%-a jön és gyönyörködik benne, meg ajnározza a maradék 10% meg van, hogy átmegy a túloldalra, mert azt hiszik, hogy farkas...:D

Egyszer egy fiatal csajszi azt mondta, hogy ez az ördög kutyája, mert felemás a szeme, és szerinte a kék szemével úgy néz ki, mint egy démon...

Én amúgy jókat nevetek rajtuk, még akkor is, ha beszólnak, mert sokszor annyira nevetségesek, hogy nem tudsz mást csinálni...Bemutatókon is volt már olyan, hogy nem mertek az én kutyámhoz jönni a fele más szeme miatt.

Tudatlanok az emberek sokan, de pl ha én egy ilyen emberrel beszélgetésbe keveredek akkor próbálom megértetni vele a dolgokat, hogy a kutya nem egy démoni lény, hanem egy imádnivaló társ, és szerencsére már egy pár embert sikerült "megtérítenem" :D

2013. okt. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Te jó ég, a primitívség tényleg határtalan. Hát akkor csak rettegjenek, féljenek, ahelyett hogy inkább tájékozódnának. Én maximum akkor félek kutyától, ha erre a viselkedése okot ad. Egyébként engem is harapott már meg kutya, mégsem félek tőlük automatikusan.
2013. okt. 12. 11:03
 9/17 anonim ***** válasza:
Az én vizslámtól is retteg néhány ember pedig senkit se bántott soha
2013. okt. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Amit az egyik válaszoló írt az igaz,hogy amikor gyerekek voltak nem volt kutyájuk,a szülők szerint félelmetesek,meg kint a helyük stb.Így nőtt fel a gyerek így fél minden méretű fajtájú kutyától,mert csak azt "kódolták" bele a szülei,hogy a kutya nevű négylábú lény egy félelmetes fenevad! Tök mind1,hogy yorki vagy német juhász, kutya és négylába van biztos veszélyes :DDDD


Van egy ismerősöm akit eléggé elzártak az állatoktól a szülei mondván,betegségeket hordoznak,mind harapós,félni kell tőlük.Most 17 éves és ha meglát egy póráz nélküli kutyát legyen az spániel vagy vizsla már bevan parázva és átakar menni a túl oldalra.Mindig mondom,hogy nem kell velük foglalkozni azt kész.Nagyon fosik a kutyáktól.Mondjuk vhol megértem,mert a szülei nevelték bele,hogy a kutyáktól félni kell.


Számomra nincs szomorúbb amikor a két BICHONOMMAL sétálok PÓRÁZON és a gyerek fél a szülő meg elhúzza a másik oldalra a gyereket vagy átviszi a túl oldalra.Egyszer egy ilyen gyereknek mondtam,nem kell félni szeretik a gyerekeket,erre a gyerek már megakarná simogatni anyuka meg elránjta onnan és én vagyok a hülye,hogy megengedem megsimogassa a gyerek akuyákat.Üvöltött a gyerekkel,hogy kutyákat nem simogatunk mert harapósak és fertőzőek :O

Azt hittem ott helyben elájulok amikor ezeket meghallottam kb egy helybe álltam és emésztettem a dolgot,hogy egy szülő hogy lehet ilyen.

Szóval ezért félnek sokan a kutyáktól,mert már kisgyerek korukban is erre lettek nevelve! Borzasztó :(


Nálunk a családban mindig voltak kutyák sőt nem is kistestűek! Az udvaron játszottunk mindig velük és kutyás kézzel ettünk,ittunk játszodtunk.Semmi bajunk nem volt sose. Paráznak a sok bacitól, de azt egyik szülő sem veszi észre,hogyha az ilyen gyerekek betegek a legtöbbször, mert annyira fejletlen az immunrendszerük a sok domestostól.Hogy megfújja őket a szél és már tüdőgyulladást kapnak.

2013. okt. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!