Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisgyerek mellé ajánlott-e a...

Kisgyerek mellé ajánlott-e a tacsi vagy a vizsla?

Figyelt kérdés
2007. okt. 13. 14:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
27%
A vizsla semmiképpen nem, hiszen elég nyughatatlan, és nem mellesleg viszonylag nagy testű állat. A tacsit mindenféleképpen ajánlanám: nyugodt, szófogadó tipus, és a méreteit tekintve sem lehet veszélyes a kisgyerekekre! A szálkásszőrű változatnak nagyon mókás a kinézete! =o)
2007. okt. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Én úgy gondolom, hogy a nagy méret még nem biztos, hogy baj kisgyerek mellé. Kérdés az is, mennyire kicsi az a kisgyerek. Az én 1 éves fiam mellett egy rottweiler keverék kutya van és imádják egymást. Egészu kicsi gyerek mellé én határozottan ajánlom a "húúú, de félelmetes" nagyobb fajtákat (persze megfelelő tájékozódás után, mert nem mindegyikre igaz, amit írok), mert általában ezek a legnyugodtabb kutyák, ráadásul elég magas a fájdalomküszöbük is, így kisebb az esély rá, hogy egy-egy fülhúzás miatt odakapnak. Persze felügyelet mindig kell!!!!

A vizslát én sem ajánlanám ekkora gyerek mellém, de mondjuk egy 10 év körüli kissrácnak ideális társa lehet.

A tacsi bármekkora gyerek mellé jó választás.

2007. okt. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Nekem egy tacsi-foxi keverék kutyám van, hát ő elég játékos, izgága típus, mellette meg pici baba (a kutya korábbi szerzemény), de semmi gondot nem okoz, bár elsőre nagyon félt a babától, pár nap alatt teljesen megszokta.
2007. okt. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk kisgyerek mellett tacskó van, semmi probléma nem volt vele. Türelmes, bírja a kiképzést, ami egy kisgyerekkel együtt jár (néha meghúzza a fülét, stb). Én is mindenképpen a tacsit ajánlanám:)
2007. okt. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

A tacsit mindenképpen tudom ajánlani, a vizslát is, bár nem tudom volt-e már kutyátok, mert első kutyának a vizsla nagyon nehéz. Nehéz nevelni, legalábbis amit ismerősiem mondanak, hogy a vizsla nem kutya, a vizsla, az vizsla :) ebben vanis valami.

Nekünk spánielünk van, bár gyerek nincs, de a barátaink körébe van pici 1éves is, és 6éves is, mindegyiket imádja. igaz, leheat, hogy nyugodtan angyobb fajtát is lehet választani gyerek mellé, mivel együtt fognak felnőni, biztos, hogy szeretni fogják egymást.

Előtte mindenképpen tájékozódni kell és szerintem keress fel más fórumokat is, akiknl esetleg tacsival vagy vizslával van a kisgyerek, nekik mik a tapsztalataik.


sok sikert!

2007. okt. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Golden retriever! Igaz én vizslás vagyok, de a goldent ajánlom gyerek mellé.
2007. okt. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
98%

szia,


Nekem 3 vizslám van és egy 8 hetes kicsilányom. :))

A vizslánál szelidebb emberbarát kutyát nem lehet találni. De csak kertesházba ajánlom, ahol van helye futkosni és tudtok vele is nagyokat kirándulni. Sok sikert.

2007. okt. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
92%

Sztem is Golden retriever a nyerő!Nyugodt és fantasztikusan okos! Még egészen pici gyerkőc mellé is ajánlott mert vigyáz rá!:)De igyekezz olyat keresni ami jó háttérrel rendelkezik és törzskönyves!(anya,apa is ismert törzskönyves!)Láttam olyan goldit ami a fajtájára jellemző tulajdonságok totál ellenkezőjét produkálta!Kiderült h. vmi kutyaszaporítótól vették és olyan anyukája volt aki tenyésztésre nem alkalmas!(szval vmi idegrendszeri kettyója volt és ezt továbbadta a picinek)

Szval csak fajtiszta Tk-s kutyuli!(ami a goldit illeti)

2007. okt. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
91%
Nyúgodt szívvel mondhatom,hogy a tacskók azok szeretik a gyerekeket az enyémnek csak azt mondtam,hogy vigyázz a babára senkit nem engedett a közeléba még a legyeket is elkergette.Nagyon szeretnek a tacsik játszani és a gyerekekkel főleg.
2007. okt. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
92%

Szia!

Én tacsit nem ajánlanék a gyerek mellé rossz tapasztalatom van velük kapcsolatban.Viszont nagyon értelmes tanulékony jól nevelhető kutyák az uszkárok és szeretik a gyereket,és nem hullik a szőrük és nem okoz allergiát.

2007. nov. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!