Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen indokokkal lehet el...

Milyen indokokkal lehet el altatni egy kutyát?

Figyelt kérdés
Ha agresszív és támadni szokott a család tagokra.

2014. márc. 22. 11:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem altatni kell, hanem megnevelni! De normálisan. Oka van, hogy támad. Sajnos kevés az információ, de egy kutya nem támad és nem agresszív ok nélkül, valami kiváltotta ezt. Azok a kutyák szoktak így viselkedni akiket állandóan, ok nélkül vernek és megelégeli, vagy teljes mértékben félre van nevelve és uralja a családot. Minden esetben kutyakiképzőt kell házhoz hívni vagy kutyaiskolába vinni, nem rögtön megölni, amikor nem is az ő hibája.

Tudnál egy kis bővebb infót adni? Mikor támad, milyen szituációban? Hogy tartjátok? Mennyit foglalkoztok vele és hogyan? stb. minél több mindent

2014. márc. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Mikor kezdett agresszív lenni? Milyen fajta? Hány éves? Pontosan mit csinál mikor agresszív és ezt hogy reagáljátok le? stb.
2014. márc. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
6 éves collie keverék, és kan szerintem ezért agreszív. A szuka kutyáimmal semmi baj nem volt és most sincs egyedül ő ilyen 1 2 éve már biztosan ilyen, azzal kezdődött pl h amikor fésülésre került a sor akkor nagyon morgott és nem szerette ha olyat kell csinálnia amit nem akar pl hívjuk akkor nem jön hanem morog pedig nem bántottuk sőt családom többi tagja túlságosan is megenged neki mindent és én vitte már suliba de felesleges mert az itthoni körülmények mellett nem tudna meg javulni és ráadásul nagyon túlsúlyos és ezel sem tudok semmit tenni mert évek óta hiába mondom itthon h ne etessék mintha a falnak beszélnék. és már ebből elegem van sajnálom szegényt és sztm jobb lenne neki ha többet nem kéne szenvedni-e el ajándékozni meg nem merem mert agresszív még komolyabban nem harapott meg senkit de szeretném meg előzni a bajt mert féltem a családomat is. De ők nem érzik a helyzet súlyosságát sajnos! És ha neveli akarom akkor meg még én vagyok gonosz és rám szólnak h hagyjam inkább meg had csináljon amit akar. nem értenek a kutyához ha tudtam volna h ez lesz belőle nem hozom ide. nem értik h veszélyes és azt sem hagynák h elvigyem v elaltassam pl. de elöbb utóbb meg fogja őket harapni.
2014. márc. 22. 11:52
 4/25 A kérdező kommentje:
Soha egy kutyám nem volt még ennyire ennyire engedelmet len ugyanígy eben családban neveltük a 2 szuka kutyámmal együtt velük semmi gond! Én csak ara tudok gondolni h azért ilyen mert kan és a hormonok miatt pl tegnap sétáltunk hívtam őket a szuka jött is de ő nem csak meg merevedett állt és nézet meg morgott h nem akar jönni hívogattam folyamatosa de nem jött ezért hoztam a pórázt h azzal behozom rá tetem és amikor elindultam vele akkor odakapott a lábamhoz nagyon vicsorgót és morgott hisztizett. Ilyen kitörései vannak de a kajáját pl nem szokta félteni. vagy télen volt h elestem a jégen és amikor a földön voltam egyszer csak nekem szaladt és nyakon akart harapni.
2014. márc. 22. 12:00
 5/25 anonim ***** válasza:

Az állatok védelmértől és kiméletéről szóló 1998. évi XXVIII. törvény szerint "Az állat életét elfogadható ok vagy körülmény nélkül kioltani nem szabad. Elfogadható oknak, körülménynek minősül különösen az élelmezési cél vágóállat esetében, a prém termelése, az állományszabályozás, a gyógyíthatatlan betegség, illetve sérülés, a fertőző betegségek felszámolása, valamint az azok ellen való védekezés, a kártevők irtása, a másként el nem hárítható támadás megakadályozása, a tudományos kutatás, valamint közegészségügyi veszély elhárítása. Eb és macska tekintetében az élelmezési cél, illetve a prém termelése nem minősül elfogadható oknak, körülménynek, továbbá tilos e fajok élelmiszerként és prémként történő felhasználása."


A törvény rugalmasan értelmezhető, van olyan állatorvos, ahol semmit nem kérdeznek, csak fizess, valahol viszont semmilyen okok sem tartanak kellően indokoltnak.

2014. márc. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
A család többi tagjával is ilyen csak nem váljak be mert ők meg azt hiszik h ez nem olyan nagy baj. Pedig sztm az ha egyszer csak rájön és meg támad. Hallatom már arról h az ilyen agresszív kanokat ivartalanítani szokták de ez hízással jár, és ő eleve túl súlyos.
2014. márc. 22. 12:06
 7/25 A kérdező kommentje:
Tehát a lényeg az h elehet csak olyat orvot kell találni. értem
2014. márc. 22. 12:10
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Az még nem merült fel benned,hogy próbálj neki normális gazdát keresni?

Collie fajtamentés esetleg?Nagyon sok olyan kutyát ismertem,aki így viselkedett,de hozzáértő kézbe kerülve gyorsan megváltozott.

Altatás helyett ez a jobb alternatíva.

2014. márc. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez azrért elég fura hozzáállás. A családoddal van a probléma (meg veled , mint gazdával), ezért a kutyát akarod megölni. Nem ám a családodat észheztéríteni, az túl humánus lenne! A végén még lenne egy jólnevelt kan kutyátok. És nem, nem azért ilyen, mert kan. A szukák pedig nem azért viselkednek megfelelően, mert szukák, hanem szimplán csak mázlid volt velük. Tényleg vedd fel a kapcsolatot a fajtamentéssel, ők értenek a kutyákhoz, tudják rehabilitálni és tudnak neki hozzáértő gazdit keresni.
2014. márc. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 sippara ***** válasza:
100%
Könyörgöm, találj neki egy normális gazdát, ne kelljen azért meghalnia, mert idiótákhoz került.
2014. márc. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!