Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor termékenyül meg a szuka...

Mikor termékenyül meg a szuka kutya?

Figyelt kérdés
A kutyánk tüzel, már 4 napja vérzik, és sajnos nincs az a kerítés, ami ellenáll a kanoknak, már 2 alkalommal is beszökött egy, és néhány percig "ugrált" a kutyánkon, mire sikerült elzavarni. Egyszer viszont azt olvastam, hogy csak akkor termékenyül meg a szuka, ha összeragadtak: a két kutya kétfelé néz, és a feneküknél összeragadtak. Ez igaz? Nem szeretnénk kiskutyákat, viszont ivartalanítani csak a tüzelés után 2-3 hónappal lehet csak (állatorvos mondta.) Valaki, aki ért hozzá, kérem segítsen!
2014. márc. 23. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Igen ez így van, csak akkor termékenyül meg ha összeragadnak, ám az összeragadás kb egy pillanat műve. Legutóbb amikor fedeztettem, a lengyel kan csak ráugrott és kb a következő pillanatban már össze is voltak ragadva. Így én nem bíznék a helyedben abban, h majd észreveszed és jól elkergeted a kant. Fogd meg szépen a kutyát és arra a két hétre amíg a tüzelés még tart, költöztesd be szépen a házba... mert ez így amit csinálsz felelőtlenség. A termékeny időszak egyébként a 9-14. nap között van általában...de ismerek olyan szukát amelyik a 7. napon már befogadó volt és olyat is aki a 20.on. Valamint amint a szuka befogadó lesz, ő is akarni fogja a dolgot és adott esetben nem csak vár a kanra, hanem maga megy utána a dolgoknak, amit ha úgy nézünk, h nem jó a kerítésetek akkor abból szökés lesz és 2 hónap múlva egy alom.


Szóval szépen zárd el a kutyát és csak akkor lehet kint ha felügyelet mellett van. Nem gondolom h ez akkora áldozat, ha már nem tudtátok időben ivartalanítani.

2014. márc. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Korábban nem tudtuk ivartalanítani, mert nem volt rá pénz, de mire lett, addigra az állatorvos azt mondta, hogy nem végzi el a műtétet, mert szövődmények lesznek, ezért kell megvárni, amíg abbamarad a tüzelés. Egyébként köszönöm a választ, már pár napja bent van a lakásba, csak valamelyikünkkel együtt megy ki az udvarra, hogy elvégezze a dolgát, futkározzon, levegőzzön.
2014. márc. 23. 13:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi az az összeragadás?? Én ezt nem értem!
2014. márc. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az, amikor a szuka és a kan fenékkel egymás felé fordulnak, és kb negyed-fél órán át úgy maradnak, és egyszerűen lehetetlen szétszedni őket.
2014. márc. 23. 13:04
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Kedves tájékozatlan utolsó: az összeragadás az a jelenség, hogy a kan kutya ivarszerve az aktus végén annyira megduzzad a szukában, hogy nem tudja kihúzni, ez pár perctől akár fél óráig is eltarthat, amíg annyira lelohad, hogy mindkét állat fájdalommentesen szét tud válni. (Ha összeragadáskor valaki erőszakkal szét akarja választani őket, akkor az komoly sérüléseket okozhat mind a kan, mind a szuka kutyában.)
2014. márc. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

És tegyük hozzá h ez a jelenség ami biztosítja h a sperma tuti célba érjen és a megtermékenyítés sikeres legyen. Így elmondható, h az esetek nagy többségében ha két kutya összeragad, abból kiskutyák is lesznek.


Illusztráció: [link]

2014. márc. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod (vagy akarod) elzárni a szukát, szinte biztosan vemhesülni fog. A vérzés elmúltával veszi fel a kant, viszont vemhesen is ivartalanítható. Tehát vársz még 3-4 hetet és bejelented a kutyát az orvoshoz.
2014. márc. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves tájékozatlan utolsó...ne tudom h honnan kellene tudnom amikor még soha nem volt kutyám -.- szerinted?????
2014. márc. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
10:09 Ezért tájékoztattalak. Egyébként pedig nem sértésből, de ha nem tudod, akkor nem itt kéne kommentelni (vagy adott kérdésnél, ha más témánál nem tudsz valamit), hanem pl. utánanézni, van-e erről kérdés itt a gyiken, és ha nincs, kiírni. Ha egy másik kérdésnél felteszel egy ilyen egészen alap kérdést, akkor ne sértődj meg azon, ha valaki tájékozatlannak nevez ott. Pláne, ha még normális hangnemben tájékoztat is utána, hogy miről van szó.
2014. márc. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!