Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cavalier King Charles spániel...

Cavalier King Charles spániel kiskutya tartásához milyen ötleteket, tippeket, praktikákat tudtok adni?

Figyelt kérdés

Hogyan neveljem? Mivel etessem?

Mit kell tudnom róla?



2014. márc. 23. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
A tenyésztőnél biztosan nem tudunk jobb ötleteket mondani. Nézz ki egy kennelt, beszélgess a tenyésztővel, és mivel etesd kérdésen át, a mi kell tudni róla is biztos el fog hangzani.
2014. márc. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

köszi :)

így lesz :)

2014. márc. 23. 15:15
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Amíg kicsi, prémium táppal etesd, utána lassan szoktasd rá a házi kosztra. Annál jobb és tiszta étel nem létezik kutyáknak!
2014. márc. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

2es vagyok: mármint színtiszta hús tésztával, rizzsel, zöldséggel etesd. Fűszerezni főzés során tilos!

Amíg kölyök, ügyelj arra, hogy amit veszel eledelt neki, abba ne legyen gabona!

2014. márc. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
De ne csak kérdezd meg a tenyésztőt, mivel etesd, hanem kérd meg, hogy mutassa is meg! Sokan csak márkákat emlegetnek, közben meg a polcon ott lapul a tescos kutyakaja.. tapasztalat.
2014. márc. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2014. márc. 24. 16:25
 7/11 A kérdező kommentje:

a következő kérdéseket szeretném még feltenni

Kiskutya tartásához mit kell beszerezni?

Hányszor eszik egy nap?

Milyen folyadék adható neki?

Hányszor kell levegőztetni egy nap?

Milyen játékkal szeret játszani?

Macskával mennyire barátkoztatható össze?

Hogyan szokassam arra, hogy egy helyre WC-zen?

Mi legyen a WC-je, hová érdemes tenni?

A "kiságya" hol legyen (olyan szobában ahol vagyunk, vagy ahol inkább nem?)?

Éjszaka mennyire aktív?

Különleges ápolást igényel?

A szeme, körme, szőre ápolásához tudsz valami tanácsot adni?

Vitamint kell-e szedjen? Ha igen, milyet?

Mivel előzzem meg azt, hogy szétrágjon mindent?

Egy 7 hetes kiskutyánál mire kell nagyon odafigyelni?

2014. márc. 24. 16:25
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!:) Fontos hogy legyenek játékai, mert nő a foga és mindent rágni akar majd. Olyan szobába hagyjátok csak egyedül ami 100% ig biztonságos, nincsenek kábelek stb. Legyen játék hogy le tudja foglalni magát. A tenyésztőtől reggel hozzatok el, hovy hozzászokjon az új környezetéhez. Az elején még nagyon sokat fog aludni ne ijedj meg.:) Hamar hozzászokik hogy este van alvás, mármint az igazi alvás. Az én cavim van h 9 kor fogja magát és ledől. Mi a Royal Canin Juniort adtuk neki és most hogy már 11hónapos fogjuk neki a Royal Canin Cavalier King Charles tápot. Az első pár hónapban 2óránként ki kell vinni pisilni kakilni. Szerintem ne szoktasd be a lakásba. Fontos hogy vidd kugyaiskolába, hogy szocializálódjon és már első naptól fogva tanítgasd. Az én cavalierem teljesen hiperaktív, amióta ivartalanítottuk egy fokkal nyugodtabb:) Nagyon okos hűséges kutya, könnyen tanítható, engem árnyékként követ mindenhova. Mi napi 2x adunk neki enni amióta nálunk van (tehát 2hónapos kora óta) reggel többet este kevesebbet.

Szeret mozogni és imád labdázni. Nem fogod megbánni, szerintem a legjobb fajta. Kamaszkorában kicsit makacs és nem mindig teljesíti amit kérsz de meg kell neki mutatni ki a falkavezér nem hagyni hogy tojjon a fejünkre és minden rendben lesz. Mindenképpen benti kutya legyen, nálunk az ágyban alszik. Ne verd soha, max a fenekére üss rá, vagy a grabancát fogd meg, mert félős lesz:) Egyébként lépj be facebookon a cavalier gazdik klubjába és biztos ott is sokan segítenek:) Remélem tudtam segíteni

2014. márc. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8-as:

"Mi napi 2x adunk neki enni amióta nálunk van (tehát 2hónapos kora óta) reggel többet este kevesebbet. "


Ezt nem jól csináltátok, ugyanis legalább fél éves koráig napi 3x kell adni neki, kisebb adagokban! 1 éve kora körül lehet lecsökkenteni napi 2 adagra.

Tejet nem szabad neki adni, mert nem tudja megemészteni és hasmenése lesz!

Amúgy meg a neten találsz sok sok leírást a gondozásától kezdve mindent!

2014. márc. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekünk így alakult ki, a tenyésztő mondta hogy így csináljuk, semmi baja nincs tőle a kutyának, még mindig így kap enni.
2014. márc. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!