Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen trükköt tudok betanítan...

Milyen trükköt tudok betanítani a 6 éves Bernáthegyi kutyámnak?

Figyelt kérdés
Nagyon engedetlen kutya és nagyon nagy! Már tud ülni és feküdni és kaját levegőbe elkapni.. Még szeretnék kb 2-3 trükköt tanítani neki. Videókat ne nagyon linkeljetek mert nála ezek nem vállnak be! Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!!!

2014. márc. 24. 16:11
 1/6 Trafó Lászlo válasza:

Én megítélésem szerint,minden kutyát már a kiskoruktól kezdve kell nevelni,csináld vele azt,ha valami jót tesz/csinál beszélj hozzá dicsérd meg,és adj neki 2-3 jutalom falatot,ha valamit rosszul tesz,szólj rá,fúj nem szabad rossz vagy,nekem egy Dobbermann-om volt,és sok könyvet olvastam el,hogy is kell nevelni a kutyát stb..esetleg olvass könyveket a Bernáthegyi kutyákról:) (Kutyák Nevelése) erre keress rá.

Elszoktad vinni sétálni? néha szoktál vele játszani?

2014. márc. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tanítsd meg, hogy az orrával bökje meg a tenyered, majd fejleszd odáig, hogy kövesse a kezedet, így megtaníthatod, hogy forogjon a tengelye körül mindkét irányban, vagy szlalomozzon a lábad között (vagy mivel ilyen nagy, a felemelt lábad alatt :) ). Vagy tanítsd meg, hogy pórázon vagy anélkül szépen melletted sétáljon. Vagy a tolatást is megtaníthatod neki - annak lehetne pittyegő hang a "parancsszava", mint a teherautóknál :D
2014. márc. 25. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1. Játszani hetente 4-5X sétálni nem nagyon szoktam mert minden kutyánál leáll ugatni és ide,oda ráncigál és nem bírom visszatartani!Nem rossz kutya nem ás, nem harap,évente 1. elszökik de mindig kb. 5 perc alatt megkerül! De egyébként köszönöm a válaszod mindenképp utánnanézek.
2014. márc. 25. 17:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindent kicsikor-tol kezdve kell tanítani! Minél idősebb, annál nehezebb! (vegyünk pl magunkról. Pl 50 felett angolul +tanulni... ;) )
2014. márc. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-es válaszoló, ezt megcáfolnám, a kutyám 10 éves volt, mikor komolyabban elkezdtem neki a laza pórázas sétát tanítani, meg pár trükköt is, nagyon élvezte és ügyesen megtanult mindent :)
2014. márc. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én úgy tudom 9 hónapos korig ,vagy akkor kell ekezdeni aztán egy két év múlva már csak az okosabb kutyák tudnak hatékonyan trükkőt tnulni ,persze nem értek hozzá ,de amit leírtam az tuti ,mert egyik ismerősöm szokta ilyen korba tanítani őket ,minamit leírtam.
2015. máj. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!