Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lett ilyen a kutyám szőre?

Miért lett ilyen a kutyám szőre?

Figyelt kérdés
Annyira össze van gabalyodva, hogy egyszerüen nem tudom kifésülni, ha levágatnám,akkor szinte a bõréig le kellene vágatni.Miért lett ilyen és mi tegyek ellene?
2014. márc. 25. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen kutya mondjuk ? :D És gondozva volt a szőre eddig ?
2014. márc. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Puli keverék és persze,hogy gondozva volt a szõre.Nem tudom, hogy a sampon tetteilyenné , vagy azért, mert sûrûn fürdettem.
2014. márc. 25. 17:05
 3/9 anonim ***** válasza:
Évente egyszer-kétszer ha megfürdeted, az bőven elég. Gondolom nem úgy történt a dolog, hogy tegnap gyönyörű fürtös volt a szőre és ma reggel ahogy felkeltél, láttad, hogy csimbókokban lóg. Jó lenne látni is azt a szőrt, hogy tudjuk, egyáltalán kell-e, lehet-e fésülni. Mindenesetre ha már kibonthatatlan, a legjobb, ha lenyíratod kopaszra és ami megnő, azt ápolod tisztességgel. A fürdést pedig lehet hanyagolni.
2014. márc. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

hát először is,nem kéne túl sűrűn fürdetni a kutyát. A puli pont nem az a fajta,ami különösebben igényelné. Ha szépen fürtös a szőre azt szokták tisztítani.

És a fürdetés se úgy menjen, hogy csak úgy bevágod a kádba,és had szóljon. Előtte alaposan ki kell fésülni, ha nyírni is akarod akkor nyírni is,utána a fürdés, szárítás,megint fésülés,és nyírás. Ha nyírni nem akarsz,akkor természetesen hagyd ki a listából.

Azonban ha már annyira csomós a szőre,hogy a bőrét is feszítheti, akkor minél hamarabb vidd el kozmetikába,ahol szépen letúrják a szőrét,mert a kócos szőr húzhatja a bőrét,ami fájdalommal jár. Neki teszel jót vele,ha most már így levágatod a szőrét.

2014. márc. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
érdemes kozmetikushoz elvinni, vagy venni filcbontó permetet, hátha azzal megy...de leginkább én a kozmetikust mondanám, ha ő se tud vele mit kezdeni, akkor le kell vele nyiratni...és ne fürdesd túl gyakran, max évi 2-3x. Bőven elég, főleg egy pulit...nálunk a francia bulldog se fürdik többször:)
2014. márc. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ne vicceljetek tényleg nem szabad ilyen sokat fürdetni a kutyust?De amikor belehempereg a homokba, akkor mit kezdjek vele? Hetente 1-2-szer fürdettem.Most vettem neki uj sampont, ugy érzem ettõl lett ilyen a szõre.Persze elõtte is volt kevés neki, de nem ennyire.Akkor el fogom vinni levágatni a szõrét, dehát hogyan fog szegény ugy kinézni.

Köszi a válaszokat.

2014. márc. 26. 12:04
 7/9 anonim ***** válasza:

Mamámnál is puli keverék van. Én szoktam ápolni, fésülni, nyírni nyáron. De problémája nincsen vele, mert nem nagy csimbókok lógnak rajta, hanem nagyon szép vékony "rasztája" van. Ha a tiédnek is ilyen, akkor nem hiszem, hogy probléma adódna belőle.


[link]


Én ilyennel fésülöm (bal oldali), és nem olyan nehéz.

2014. márc. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló az én fésüm még a te fésüidnél is erõsebb és még azzal sem sikerül kifésülni.
2014. márc. 26. 17:22
 9/9 anonim ***** válasza:

heti 1-2X samponnal?

Örülj neki, hogy nincsen mindenféle bőrbetegsége,és a legnagyobb gondod,hogy csomós a szőre.

Ezt komolyan mondom.

Általában azok a fajták,amik viszonylag gyakori fürdetést igényelnek se nagyon szokták 1 hónapon belül kétszer megfürdetni. A tied meg még nem is igényli.

Ezzel tönkre teszed a kutyád.

Már csak azért is ajánlom,hogy menj el kozmetikushoz,mert ő személyesen eltudja neked mondani,hogy mit és hogyan tegyél, és ott biztos lehetsz benne,hogy hozzáértő mondja.

2014. márc. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!