Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt hiszem veszett lett a...

Azt hiszem veszett lett a kutyám - mi lesz?

Figyelt kérdés

Én a ...ból fogadtam be 10 hónaposan. Azt mondták egészséges. Doki megnézte az oltàsi könyvét és mondta, esedékes a kombinált oltás és a veszettség elleni, pedig ...-ban azt mondtàk, ráér negyed év múlva is. De aztán kiderült, a kutya férges, bél és torokgyulladása van, így nem kaphat oltást. Kikúráltuk, kapott infúziót, antibiotikumot, féreghajtót.

Amikor jobban lett, játékosabb, vidámabb, elvittem oltásokra, de movel nincs egy éves, nem kaphat két oltást egyszerre, így azt mondták 3 hét (már csak két hét) vigyrm vissza veszettség ellenite.

Annyira magányos volt hogy befogadtam mellé egy kutyust. Nem akartam a ...-ba visszamenni mert féltem, ő is beteg lenne, így neten találtam egy 9 hetes tündért (mind2 kutya kan). Minden oké volt egészen tegnapig. Megfürdettem a 10 hónapos kutyát, úgy ahogy mindig szoktam, jól megszárítottam, kapott jutalomfalatot, megdögönyözzem, jól volt. De pár óra múlva bebújt a kosarába és tàmadott. Pl engem nem annyira de a kicsit igen. Ki is hoztam onnan a kicsit. Ma negyek be a nagy kutyához, mennénk sétálni a kutyaboltba kosárért a picinek, erre látom, hogy valami fehér habos nyálszerű dől a nagykutya szájából. A picúrt visszavittem kisszobába és bezártam (hétfőn kapja az első oltást), és nagy kutyàhoz visszasirztem. Kivittem enni de semmi, étvágytalanul visszakullogott a kosarába és azóta ott fekszik. A szemei félig nyitottak és vörösek.

Felhívtam állatorvosi ügyrletet akik azt mondták vigyrm el esze.

Mire számítsak? Mi lesz ott vele?



2014. jan. 12. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs mi lesz, de vidd el mindenképpen dokihoz!

Minél hamarabb látja orvos annál jobb. Nem tudom tényleg veszettség e vagy valami más, de ha támad akkor nagyon vigyázz hogy ne harapjon meg Téged!

Majd írd meg mi volt.

2014. jan. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen vigyázz, hogy meg ne harapjon senkit. Ez a "vírus" az agyára hat, szóval szinte mindent csinálhat amit eddig nem. Ha szerencsés vagy akkor még időben meg kaphatja azt az oltást ami ilyenkor szükséges.

Itt mindent leírnak: [link]


Sok szerencsét!

2014. jan. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért még nem olyan biztos, hogy veszett. Habár sajnos a veszettség lappangási ideje lehet 1 hét de akár 1 év is. Mindenképp vidd el állatorvoshoz, de ha ez tényleg veszettség, akkor már ilyenkor, az idegrendszeri tünetek kifejlődése után már nem lehet semmit csinálni, biztosan halálos (még ember is csak pár élete túl, súlyos maradandó agykárosodásokkal). Viszont, ha van rá esély, hogy a kiskutyát megharapta, vagy érintekezett a nyálával, akkor muszáj lenne őt is beoltatni, akármilyen kicsi. Mindenesetre drukkolok, hogy valami más baja legyen, és meggyógyuljon a kutyus.
2014. jan. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ha tényleg veszettség, akkor első körben magadra vigyázz, nehogy elkapd tőle, mert nem lehet gyógyítani
2014. jan. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ott kezdődik, hogy veszett állat meggyógyítását még megkísérelni is szigorúan tilos (törvény van róla), tehát semmiképp se élheti túl. Viszont kicsi az esély, hogy valóban veszett legyen, mert nagyon ritka a veszettség Magyarországon. Habár nemrég Kecskemét környékén több esetet is regisztráltak. Na meg ahhoz, hogy elkapja, előbb egy másik veszett állatnak meg kell harapnia őt, ami gondolom nehezen fordulhat elő az udvarodban.
2014. jan. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább mérgezésre gyanakodnék, ill. allergiás reakcióra. Mivel fürdetted le? A veszettség Mo. nagyon ritka, nem hinném hogy az lenne. Orvos mindenképp nézze meg!
2014. jan. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Akiteki ***** válasza:
100%
Ülj le és gondold végig, hogy az elmúlt néhány hétben mikor és hol találkozhatott rókával, borzzal, patkánnyal, hasonló vadon élő állattal, aki megharaphatta és elkaphatta a veszettséget tőle. Ha már egy oltást kapott, akkor van védettsége, csak a biztonság miatt szokták évente ismételni. Sok országban elég 2-3 évente beadni.
2014. jan. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
majd írd meg mi volt!
2014. jan. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Megvizsgálták, aznap, még a picúrt is beoltották. Orvos első mondata az volt, hogy nem veszett. Vinni kellett másnap is, mert kiderült, megint egy vírusos torok-gyomor-bélgyulladása van, aznap este kapott görcsoldót is a hasára, a fehér hab pedig mondta a doki, lehet hányás volt. Most vasárnap kapja a veszettség elleni szurit.
2014. jan. 23. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!