Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házrészbe milyen kutyát...

Házrészbe milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Házrészbe lakom és szeretnék egy kutyát , ilyen mozgósabbat szeretnék . Volt már egy kutyánk de az ilyen palota pincsi volt és azzal nem valami sokat tudtam játszani stb.. Körülbelül olyan közepes termetűt szeretnék vagy kicsit nagyobbat . Ne legyen annyira hangos mert mégis csak házrész. Napi szinten tudnék vele foglalkozni játszani futni . Jó lenne ha okos lenne bár végülis mindegyik kutya okos valamilyen téren :) Ja és ne legyen annyira drága itt arra értem hogy ne 250 000 ft legyen mert annyira nem állunk jól ugyhogy gyüthetnék rá egy életen keresztül.. nem vagyok állatkinzó se semmi ilyen mert olvastam itt aki feltesz egy kérdést az máris állatkinzó xd szóval van pár elképzelésem de itt meg akarom kérdezni mit ajánlanátok , és csak azután mennék el menhelyre :) köszi
2014. márc. 26. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Mégis mennyi időd lenne rá? Mennyit vinnéd naponta sétáltatni? Én így a labrador retriever ajánlanám, 100-120 ezer körül vannak.Okos kutya, de viszont nem alkalmas egyáltalán házőrzésre.Amúgy a labrador a 7. az okos kutyafajták listájában, de nem ezt kell nézni. :) Csak ezeknél a kutyáknál vigyázni kell az elhízásra.
2014. márc. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A border collie is nagyon tetszene :/ de gondolom az ilyen nagy udvarú családi házba való meg azt irják hogy nagyon nagyon le kell fárisztni jó én olyan kutyát szeretnék akivel viszonylag elég sokat kell foglalkozni de 14 éves vagyok és mikor hazajövök a suliból csak akkor tudnám elvinni sétálni meg ,, lefárisztani " .
2014. márc. 26. 14:10
 3/8 A kérdező kommentje:
Napi 1 talán 2 séta és olyan 4 órát tudnék vele foglalkozni itt az ilyen mozgásos dolgokat értem + alap igy beengedném a házba mikor tanulok ott lenne velem meg az ilyen alap dolgoknál szóval ahogy hazaérek lefekévésig körülöttem lenne :)
2014. márc. 26. 14:21
 4/8 A kérdező kommentje:
vagy sheltie ?
2014. márc. 26. 14:44
 5/8 anonim ***** válasza:
border vígan elvan panelban is, ha eleget foglalkoznak vele. nem csak a mennyiség, a minőség is fontos. nem ajánlom, ha nem vagy halálbiztos, tökéletesen elkötelezett (nem tűnsz annak, kérlek ne vedd sértésnek, nem annak szánom), esetleg egy "lájtosabb" kiállítási kutya... nem olcsók viszont, itthon találsz azért 200 alatt, de nem egy olcsó fajta. én inkább keveréket ajánlok, ha nem vagy konkrét szerelmese egy fajtának. akár a brit pásztor fajtamentésnél is körbenézhetsz, vannak borderre hajazó keverékek, akár fajtatiszta kutyusok is.
2014. márc. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Okés nem vettem annak . És a sheltie ? egyébként igen énis a menhelyen gondolkozom csak először itt akarom megpróbálni :)
2014. márc. 26. 15:10
 7/8 anonim ***** válasza:
sheltiem nincs, egy párat ismerek, nekem a nagyja nyugisabbnak tűnik, de köztük is vannak nagyon pörgősek. viszont nekem nagyon ugatósnak tűnnek (a legtöbb, akivel én találkoztam iszonyat sokat ugat, de gondolom lehet ezzel valamit kezdeni).
2014. márc. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hmm értem hát az nem lenne valami jó ha sokat ugatna :S ,n ha nem jön több tipp akkor lehet hogy megyek a menhelyre :)
2014. márc. 26. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!