Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 kg-os kutyám hogy utazhat...

7 kg-os kutyám hogy utazhat vonaton?

Figyelt kérdés
azt vágom, hogy kell jegy, meg póráz, szájkosár... de a fülkében ő hol lehet?Neki is van hely az ülésen?
2009. dec. 17. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is szoktam vonatozni a kutyámmal, aki szintén 7 kilós. Mivel mindig be akar mászni az ülések alá, én ezért az ölembe szoktam venni. Ha nincsenek emberek, akkor fölteszem magam mellé. Egyébként nem, mert nem szeretnék senkivel vitába bocsátkozni, biztos lenne sok olyan ember, akinek nem tetszene, hogy az ülésre teszem. Nekem nem hiányzik a cirkusz, ezért csak akkor teszem az ülésre, ha egyedül vagyok a fülkében.
2009. dec. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A kutyám felnőtten 12 kilós. Amíg kicsi volt, mindig vittem neki külön kis tiszta anyagdarabot, azt terítettem le az ülésre, csak így engedtem fel magam mellé.


Most már, hogy felnőtt, sehogyse engedem fel, a lábam között van az ülés alatt fekszik nyugodtan. Én se szívesen ülnék le olyan ülésre, amin korábban olyan kutya utazott, ami ki tudja, hol járt, mekkora sárban tapicskolt. És azt se szívesen látom, amikor az emberek teszik fel a lábukat cipőstől az ülésre. Az ülés nem lábnak, hanem az ember fenekének van, amin többnyire tiszta ruha van, a kutya meg mezítláb szaladgál a hóban-sárban...


Amúgy ha jól tudom, nagy testű kutyát csak a peronon szabad szállítani, közepes és kistestű kutyát a fülkében is lehet, amennyiben valamennyi utastárs beleegyezett.

2009. dec. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
gondolom ez az utasbeleegyezés akkor van, ha a fülkében már vannak páran és én vagyok az ú utas...de ha bent ülünk már 2 órája a fülkében és jön egy új utas, az nem parancsolhat ki mindket onnan, igaz?
2009. dec. 17. 15:37
 4/9 anonim ***** válasza:
Gondolom, nem.Miylen dolog lenne már? :D
2009. dec. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is pofátlanság lenne, ha mi lennénk előbb bent a kutyával, aztán jönne egy új utas, akinek nem tetszik, hogy van ott egy kutya. Menjen máshová, nem kötelező neki olyan fükébe beülnie, ahol kutya van.


Kivéve, ha eszméletlen tömegnyomor van a vonaton, és alig van hely.


De ezeket az időpontokat (péntek és vasárnap délután, ünnepnap előtti délután) kutyával kifejezetten kerülni szoktam.

2009. dec. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
sajna nem tudjuk kerülni, "családlátogatás" lesz... ünnepekkor utazunk :S
2009. dec. 17. 16:45
 7/9 anonim válasza:
Szerintem még az is megpróbálhatod, hogy beviszed a "biciklitározós" kocsiba...Ott van bőven hely és nincsen sok ember...
2009. dec. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

ott vajon van fűtés?:D mert ha 3órát utazunk 2en+1 kutya és mindegyikőnknek van jegye, akkor kiélveznénk azt a "luxust", hogy kényelmes ülés és fűtés:)

Nemtom mlyen a bicótárolós rész, csak ezért mondom.

2009. dec. 17. 19:01
 9/9 anonim ***** válasza:

A yorkim 5 kilós. Szájkosara nincs, nem is lehet ilyen kicsit kapni.

Ő mindig az ölemben utazik, de ha van mellettem szabad hely, akkor azért megpróbálom az ülésen tartani. Persze szigorúan valami rongy van alatt (takaró, pléd, stb.)

2009. dec. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!