Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hány éves gyerek utazhat...

Hány éves gyerek utazhat egyedül vonaton?

Figyelt kérdés
Hogy engedikés ti (szölők) mikor engetétek/fogjátok engedni, hogy egyedül vonatozzon átszállás nélkül.
2011. jan. 19. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ milyen vonat.. mert például sok általános iskolás egyedül buszozik, vagy Budapesten vill/busz stb.. haza. Pl Győr-Hegyeshalom vonalon simán engedném azokon a piros vonatokon
2011. jan. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan 12 éves korától engedném, és attól függ, hogy hová, mikor, miért megy. De ennél korábban nem hiszem, hogy egyedül kéne vonatoznia.
2011. jan. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
88%
14 éves korától.
2011. jan. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A lány 13 éves Szegedről Budapestre menne és várnák a leszálláskor.
2011. jan. 19. 18:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért is ne? Átszállni nem kell el nem tévedhet a a Nyugatiba megy akkor rossz helyen leszállni se tud, csak meg kell neki mondani, h akkor szálljo le ha már mindenki leszáll és ha a peronon várják őket keresse esetleg mobilon elmondhatja melyik kocsiba van,h könnyebben megtalálják.
2011. jan. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahoj!


Az Üzletszabályzat szerint 6 éves korig köteles vagy kíséretet biztosítani a gyerekednek, afelett már nem. Én a saját példámat hozom, 12 évesen hajnalban a Gyerekvasútra jártam egyedül szolgálatba, amúgy nagyon sok függ attól, hogy mennyire van szoktatva a gyermeked az önállóságra.


Én iskolás korától engedni fogom az enyémet, hadd szokjon hozzá az utazáshoz és ahhoz, hogy nincs ott apu állandóan. A suliig olyan 8 éves kortól gondolom elengedni, nagyobb távolságra nekem is a 12 év a bűvös szám, mert azért annyi idő kell, mire önállóbban áll a dolgokhoz.

2011. jan. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Vidéki vagyok (Debrecen). Először 15 évesen utaztam egyedül elég hosszú úton átszállással és budapesti tömegközlekedéssel.

Én kb. 7éves korom óta egyedül járok suliba, helyi tömegközlekedéssel.

De 15 évesen utaztam először hosszú úton vonattal. Az út: Debrecenből Köbánya-Kispestig InterCity-vel ott leszálltam, és onnan 3-as metróval a Deák térig, Deák tértől pedig a Déli-pályaudvarig 2-es metróval. Innen egy gyors vonattal mentem Balatonlelléig. De azt megjegyzem, hogy sosem utaztam előtt Bp.-n tömegközlekedéssel. Az utam sikeres volt, persze előtte mindenről tájékozódtam, hogy hol merre meddig.

Az előttem szólókkal értek egyet, hogy mennyire járatos a gyerek az önálló közlekedésben.

Az én véleményem pedig, hogyha még várják is a gyermeked az állomáson, és nem mindehová kocsival hurcolásztátok (van tapasztalata az utazásban) akkor nyugodtan elengedheted.


17/F

2011. jan. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 BenceMó válasza:
100%
Én 7 éves koromba már buszozhattam azután kb 10 éves koromtól nem járhatok egyedül azért mert a szüleim elváltak és én vagyok az eggyetlen az osztályban aki nem menhet egyedü hát hogy van ez
2017. szept. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!