Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem rossz a kutyáknak hogy...

Nem rossz a kutyáknak hogy mindig 8-9órát kell kibirniuk pisi nélkül?

Figyelt kérdés
Úgyértem az oké hogy éjszaka nem kell pisilniük mert én se kelek fel, de ha pl elmegyek dolgozni akkor 8-9órát kell kibirni közbe meg isznak ugye. Na és mi leaz ha idősebb lesz?
2014. márc. 26. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha megvan a napirend, akkor megszokják, hogy ennyit ki kell bírniuk. 8-9 óra még belefér az egészséges kategóriába (persze egyedfüggő is), de én igyekszem nagyon ritkán magukra hagyni őket a házban hosszú időre.
2014. márc. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az oké hogy megszokják. De egészségileg is jó ez a 8-9-10 óra?
2014. márc. 26. 16:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, egészségi szempontból nem jó ilyen hosszú idő. Emiatt is kell törekedni a csupán napi egyszeri, egyébként "természetes" étkezésre. Az esti étkezés teljesen elhibázott, mert sokat isznak rá, különösen a száraztápra. Egyébként számos esetben a kutyák nem is bírják ki, különösen pl. hasmenéses időszakukban.
2014. márc. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as!


De az esti étkezés mondjuk 7-kor van és szokás még 22 óra körül is le/kivinni a kutyákat. Vagy nálatok nem szokás?

2014. márc. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én vacsi után már nem viszem ki a kutyákat.
2014. márc. 26. 16:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért azt tegyük hozzá, hogy a legtöbb kutya bizony alszik pár órát, ha a gazdi nincs otthon, alvás közben meg lassabb az anyagcsere is...
2014. márc. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

akkor konkrét példa.

Én reggel 7 körül viszem le a kutyát kb. 20-25 perces eü. sétára. Majd elmegyek dolgozni. 5-ig dolgozok, 3/4 6-ra érek haza. Ekkor leviszem az udvarra pisilni, majd 8 körül megint séta 30-35 perc, ekkor elengedem szaladgál is egy kicsit. Simán kibírja, bár nem is iszik sokat, pedig naponta 2-3x cserélünk vizet.

Egy 7 kg-os kutyiról van szó egyébként + anyum kutyája is, csak őt le tudják engedni nap közben a kertbe.

Ha a férjem előbb ér haza, nyilván előbb vannak az udvaron, de ez az átlag.

Kibírná azt is, hogy reggeli séta után csak este megyünk, volt már rá példa (ha programunk van, vagy nem egyből haza jövünk meló után), akkor is kibírta, de ez nem olyan jó neki, de szerencsére ilyen ritkán van. Nálunk ez 4 éve így működik, és nem volt baleset.

2014. márc. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!