Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem meg a kutyám?...

Hogyan neveljem meg a kutyám? (1000 ilyen kérdés van de lent van bővebben! )

Figyelt kérdés

-Szóval, egy hét alatt szobatiszta lett, de aztán most az az új hobby-ja, hogy az ágyba pisil.

-Nem bírja ki az egyhelyben maradást. Ha pl. kérek egy fagyit, és várom hogy odaadják, ő elmászkál a járda másik oldalára, a fűbe, és így az egész járdán feszül a póráz és a gyalogosok nem tudnak közlekedni.

-Behívásra nem engedelmeskedik. Szerinte, ha a nevén szólítom, az azt jelenti, hogy nézzen rám, nem azt, hogy jöjjön hozzám. Ha azt mondom, gyere, oda szokott jönni, de csak ha épp nem fekszik, nem játszik és nem rágcsál semmit.

-Társaságban nem fogad szót. Egyedül vagyunk, azt mondo ül, leül. Sőt, talán ha még 4-5 járókelő arra van. De sok ember, vagy akár egyetlen kutya társaságában kezelhetetlen.

-Ha játszani van kedve, nem tudom tanítani, mert csak ugrál és harap, nem figyel rám.



2012. jún. 8. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Itt erősen átvette a falkavezérséget a kutyád, ő lett a főnök! KUTYAISKOLA !
2012. jún. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem főnök, pórázon is jön utánam, pedig nem húzom, póráz nélkül is követ, szót fogad, csak minden elvonja a figyelmét!

Szerintem egy 3 hónapos kölyköt max. kutyaoviba lehetne vinni...

2012. jún. 8. 22:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A 3 hónapos kölyöktől még ne várj csodákat. :) Ha fél éves korára sem sikerül ezeket megtanítanod neki, akkor érdemes segítséget kérned.

Amúgy a kutyaovi nagyon hasznos, alap dolgokat ott is meg tudtok tanulni.

2012. jún. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem ártott volna említeni az elején hogy mennyi idős, akkor nekem sem ez lett volna a válaszom...3 hónapos kölyöktől ne várjál már csodákat, a 3 éves gyerek szintjén van kb. még jó hogy elvonja a figyelmét minden :DDD
2012. jún. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
77%

Elég kusza dolgokat írsz!

A neve az csak a neve, nem a nevével hívjuk be a kutyát hanem a gyere ide vezényszóval amit meg kell tanítani.

Hogy várod el hogy egyhelybe maradjon, ha nincs megtanítva neki? Ha igen, akkor meg nem te vagy főnök.. Ez nem abból látszik hogy követ e, hülye lenne nem követni póráz nélkül, TE ETETED nem hülye, hogy kockáztassa az életét azzal hogy elhagy, de látszik, hogy megtagadja a behívást, tehát nem gondolja hogy igen, amikor szólsz akkor menni kell! Kutyasuli sok sok könyv! A kutyasuliba a gazdi tanul, nem a kutya:) és sok hasznos infót kaphatsz!

Kortól is sok minden függ.

De amikor elismer vezetőnek akkor nem lesz olyan, hogy te A-t mondasz ő B-t csinál!

2012. jún. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az se végzetes hiba ha a nevével hívom.

És kutyasulihoz szerintem még túl fiatal.

Nem természetes, hogy követ, hiszen tudja, hogy a pórázon van és nem hagyhatom ott.

Mostmár akkor is odajön, ha más kutyákkal játszik!

2012. jún. 11. 13:56
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem jó ha a nevével hívod. Jobb, ha külön van szó arra, hogy figyeljen rád, és külön arra, hogy jöjjön oda. Később, ha más dolgokat tanítasz majd neki, jól jön az is, ha a neve hallatán csak rád figyel, de marad ahol van.
2012. jún. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Úgy értem, nem végzetes hiba, persze, csak praktikusabb.
2012. jún. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez igaz. Használom majd a gyerét. De hogyan tanítsam neki meg, hogy a lábam mellett maradjon, ha én csinálok valamit?
2012. jún. 12. 16:58
 10/10 anonim válasza:

kutyaovi direkt a piciknek van:D tudom, hiszen jártam én is a sajátommal:D imádtam:D

Mindenképp kell mindennek külön vezényszó!! ez neki is segít. ha azt mondom h Pisti akkor jön a válasz hogy tessék. de nem az h itt vagyok jövök ide.

Ebbe gondoljunk bele.

Az hogy tudja h nem hagyod el. Ösztönlény! nem Ember, máshogy gondolkozik. A falka elhagyta a tagjait ha azok nem figyeltek, nem mentek, senkinek nem könyörögtek! ebbe gondolj bele!

falattal! klikkerrel. Neten olvass utánna h h tanítsd meg őt erre arra sok jó cikk van:))

2012. jún. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!