Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit játszhat a kutyátok...

Mennyit játszhat a kutyátok más kutyákkal?

Figyelt kérdés
Mi napi 1,5-2 órát sétálunk úgy naponta, hogy akkor ő játszik a kutyákkal én meg beszélgetek a gazdikkal :) Hétvégén többet, akár 4-5 órát is.
2009. dec. 17. 14:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyire érünk rá. nekem személy szerint nyolc kutyám van, nagy testűek, ők szaladgálnak együtt otthon is. amúgy napi öt-hat órát sétálnak. Én lovagolok ők meg futnak mellettem.
2009. dec. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
hát mi séta közben sétálunk is, nem töltjük a teljes időt a kutyafuttatón... vagyis olyan 20-30 percet a többi kutyával vannak, de aztán továbbmegyünk... én nem szeretek egy helyben ácsorogni, ha szembejön a másik kutyás a parkban, akkor játszanak, de ha nem, akkor nem...
2009. dec. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Napi kb. 1 óra séta és játék a mezőn 4-5 másik kutyával.
2009. dec. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Amennyit kedve van, általában negyed óra után megunja és megyünk tovább. Összesen 2 órát szoktunk sétálni.
2009. dec. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
Mivel én nagyon nem vagyok híve ennek a "gazdik állnak és trécselnek, a kutya meg addig azt csinál amit akar" típusú kutyasétáltatásnak, így mi haladni szoktunk közben és aki velem tart annak a kutyájával lehet h játszik az enyém is. De ez se mindig jellemző, a másik kutya habitusától és az enyém kedvétől függ. Viszont napi szinten van kutyák között csak nem mindig játszanak, sőt. Ráadásul a másik kutyám meg egyáltalán nem játszik kutyákkal - ő labdamán.
2009. dec. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
34%

Ha az "én" kutyám kell, hogy legyen, akkor semennyit: munkakutya esetén a motiválhatóság a lényeg, így a kutya számára nem lehet nagyobb jutalom és jó, mint amit a vezetőjétől kaphat. Nincs az az ember vagy játék, ami egy másik kutyával való közösséggel felérne, gondoljunk arra, milyen lenne egy kínaiul vagy arabul, stb nevelkedett, nyelvünket, viselkedési kódexünket hírből sem ismerő egyén után egy hozzánk kedves, anyanyelvünkön beszélővel közös hobbit űzni.

Az enyém ugyan nem munkakutya, de a fentit azért szem előtt tartom.

2009. dec. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
változó..ha van társaság hozzá, én is ráérek akkor egy 15-20 perc alatt megunja a kergetözést, bohóckodást... utána még sétálunk egyet.igazából annyit játszik, amennyit szeretne...:)
2009. dec. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A napi 1,5-2 órát a játékra értettem, ezenfelül még sétálunk is ketten. Ezt a munkakutyás dolgot nem értem...
2009. dec. 17. 16:35
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Játsszon, amennyit jolesik:)

ezt a munkakutyás dolgot én sem értem. Én jelenleg épp munkavizsgára készülök, de mindig van össznépi játék. A játék kell a kutyának. Még sok ilyen gazdi kéne mint te. sajnos a legtöbben kicsapják a kertbe, mondván ott is tud mozogni.

2009. dec. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
sajnos az én kutyám nincs kivel játszon ennyi idön keresztül, kivéve ha nyár van, vagy ha ismeröst látogatni megyünk, ahol szintén van kutya...és akkor ameddig ott vagyunk, játszanak. hát sajnos én sem értem ezt a munkakutya dolgot:(((
2009. dec. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!