Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lesz a kutyának baja egy kis...

Lesz a kutyának baja egy kis xanaxtól?

Figyelt kérdés
Egy németjuhászról van szó. Egy negyed xanax ártana neki? Valahogy le kellene nyugtatni..
2014. márc. 29. 12:08
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Hát nyilván pórázon van, szájkosara is van, csak nem tudom hol, de ha apám előkeríti, nyilván rátesszük. De akkor is nagyon húz és ugrál és nem tud nyugodtan menni, pedig kicsit hosszú lesz az út, ráadásul a városközponton át. Hosszú távon meg annyira nem szeretnénk, hogy mindenkivel barátságos legyen. Barátokat, minket, meg akiket beengedünk, nem bánt, de amúgy őrző-védő kutya és nem akarjuk, hogy egy betörőhöz is barátságosan rohanjon oda. Én próbáltam amúgy nevelni, de csak a vezényszavak 8ül, fekszik stb.) sikerültek, a séta közbeni nyugodt viselkedés nem, pedig akartam sétálni vinni többször, de így nem igazán lehet. nyilván nem vagyok egy kutyakiképző. A szüleim annyira nem foglalkoznak vele. kutyaiskolába nem engedik, mert drága. De most amúgy is mára kell ez az egész..
2014. márc. 29. 16:36
 12/20 A kérdező kommentje:
Azt a gyógynövényes akármit azt állatkereskedésekben lehet kapni? mennyi idő alatt hat? És kb. mennyire drága?
2014. márc. 29. 16:37
 13/20 anonim ***** válasza:

Wörishofener Wörishofeni Nervenpflege macskagyökér nyugtató tabletta (60 db)

Kb. 2000 FT körül van, DM-ben is lehet kapni.

Mi is adtunk alkalmakor, max. 1-2 szemet nyugtatás céljából a 30 kg-os bobtailuknak. Nem lett semmi baja. De csak néha-néha alkalmaztuk, különben ez is megterhelheti a máját!!! Egy-két óra alatt van hatása.

2014. márc. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
És mennyire nyugszik le tőle? Mi azt szeretnénk, hogy nyugodtan sétáljon velünk. mennyit kéne ebből adni hozzá?
2014. márc. 29. 17:00
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem csodatabletta, ami engedelmes, nyugodt kutyát varázsol egy eleven kutyából!!! 2 szemnél többet nem adnék neki, fogalmam sincs, hogyan reagál rá a ti kutyátok. Ennyitől is nyugodtabb lehet, hiszen - remélem - nincs hozzászokva a nyugtatókhoz.

Amúgy nincs a közeletekben egy állatpatika? Ott tudnak szakszerű tanácsot adni, és ők árulnak receptmentes, könnyű "szedálószereket" kutyáknak.

2014. márc. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Ennek így semmi értelme, neveljétek meg a kutyát, ha egyedül nem megy, akkor hívjatok kiképzőt vagy vigyétek kutyaiskolába.


Vagy vegyeteke be ti két xanaxot és akkor nem fog idegesíteni titeket, hogy húz a kutya.

2014. márc. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Mint mondtam utolsó, a szüleim nem igazán foglalkoznak vele, én meg nem tudom túl jól megnevelni, pedig elolvastam vagy 1000 könyvet ami erről szól, amiket itt is ajánlottatok meg minden. Kutyaiskolát/kiképzőt a szüleim nem fizetnek, hiába szeretném.

És nem arról van szó, hogy húz.. hanem hogy támad, nem igazán lehet vele köni, ha sok ember/állat van körülöttünk.

De ne aggódjatok, ntt semmilyen nyugtatót, semmit.

2014. márc. 29. 20:13
 18/20 A kérdező kommentje:
A "köni" az "közlekedni" akart lenni. A "ntt" meg "nem kapott" csak kicsit szar a gép.
2014. márc. 29. 20:14
 19/20 anonim ***** válasza:
Ha a kutya tényleg annyira veszélyes és nem hat rá esetleg a gyógynövényes kutya nyugtató sem, akkor szoktak felírni az állatorvosok xanaxot és frontint. Nekünk utaztatáshoz kellene, mert hiába a kutyaiskola és a nevelés, a kocsiban üvölt. Márpedig állatorvoshoz el kell vinni időnként. De a kutyaiskolába is autóval vagy BKV-val jutunk el. Próbáltam 3-féle vénynélkül kapható kutyanyugtatót, egyik sem használt. Már a 4-szeresére emeltem az adagját, mert az orvos azt mondta, hogy attól baja nem lehet (lévén csak gyógynövények vannak benne). De úgy sem használt. Próbáltam játékokat vinni vele, jutalomfalattal nyugtatni, de se a játék se a juti nem érdekelte, csak ugatott és nyüszített. Adtam neki Kong-ot is megtöltve a Kong-os pasztával, mert azt ígérték, hogy az csodaszer. Otthon imádja is, de a kocsiban nem kellett. Vittem vele a fekhelyét, mert állítólag az megnyugtatja, ha azon lehet a kocsiban is... semmi. Kutyakiképző javasolta, hogy addig ne szálljunk ki vele a kocsiból amíg ugat, csak ha megnyugodott. De nem hagyja abba soha. A végtelenségig várhatnánk... Javasolta, hogy szokassuk úgy, hogy eleinte a kocsi mellett etetjük pár napig, de nem szállunk be vele. Aztán a kocsiban etetjük egy ideig, de nem indulunk el vele és így tovább... Kipróbáltuk. A kocsiba betéve már nem fogadja el az ételt. Olyan nehéz, annyira szeretem ezt a kutyát, és olyan rossz hallani, hogy nyüszít :( Fel fogom iratni a nyugtatót, és megpróbálom azt kombinálni az autóban etetéssel. Ha el tudnám érni, hogy elfogadja az ételt a kocsiban, akkor talán később a nyugtatót elhagyva hátha működne a jutalmazás...
2018. dec. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Nem lesz baja tőle!! Nekünk állatorvos adta szedessem vele. 10 kg a kutya, azt mondta próbáljak negyedet adni, ha nem hat adhatok felet is.
2019. márc. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!