Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ne lehetne jó egy...

Miért ne lehetne jó egy kutyának panelben vagy kis házban?

Figyelt kérdés
Először is, nekünk nagyon nagy kertesházunk van, és egy németjuhászunk. A kérdést azért írtam ki, mert annyiszor olvasom itt is, hogy szidjátok azokat, akik kisebb helyen tartanak egy kutyát, mondván hogy ez állatkínzás. De miért lenne az? Attól még, hogy egy kutya panelben lakik, ugyanúgy le lehet mozgatva. Az egyik barátnőmnek 2 kutyája (yorki és egy törpespicc) van, pici panelházban élnek, de napi 4x sétál velük, imádja őket, tanítja őket, a kutyák le vannak fárasztva mind szellemileg mind fizikailag. A másik barátnőm szeretne egy németjuhászt. ők kertes házban laknak, de kicsi a kertjük. Viszont tudom róla, hogy rendszeresen le lenne ő is fárasztva, jó helye lenne ott neki is. Miért ítéli(te)k el azokat, akik kis helyen tartanak kutyát? Szerintem ez az égvilágon semmit sem jelent. Néha (vagy inkább legtöbbször) egy óriási udvarban tartott kutyának sokkal rosszabb, mint egy kis lakásban, ugyanis nem viszik el sétálni, nem törődnek annyira vele. Attól még, hogy egy nagy udvarban heverészik, nem lesz jobb neki, sőt...
2014. márc. 28. 20:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Aki egy kicsit is ért a kutyákhoz, az tudja, hogy a rendelkezésre álló területnek semmi köze a kutya boldogságához. Ezen az oldalon ahogy látom, csak elvétve akad egy-két renitens, aki úgy gondolja, hogy a kutya magától rohangászik a félhektáron és ez milyen boldoggá teszi.
2014. márc. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
0%

a kérdésed attól is függ, hogy mekkora testű kutyáról van szó.

Egy kis tacskónak jóformán mindegy, de egy nagytestű kutyánál valóban a mozgást szokták felhozni.

Gondolj bele, ha kint van a kertben a kerítésnél állandóan szalad, ugat, ha valaki elmegy a ház előtt. Míg ha 4-szer viszi ki a gazdi, akkor az a 4 alkalom van megszabva a mozgásra.

Az emberek nagy részének nincs ideje 4-szer kivinni hosszabb időre, hiszen dolgoznak, jönnek, mennek stb.

Persze vannak kivételek akik jól csinálják, de azok erősítik a szabályt :)

2014. márc. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
én egyetlen egy érvet tudok a panel lakás ellen: a sok lépcsőt. bizonyos kutyáknál ugyanis csipő problémákat okozhat öregkorára... Amúgy meg aki panelban tartja a kutyát egy bizonyos szinten többet foglalkozik a kutyával, hiszen egy légtérbe vannak, a kutyának van társasága nem ki van baszva a kertbe. A legtöbb esetben.
2014. márc. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%
Én se tudom hogy miért mondják azt hogy nem jó egy kutyának a panel.Jól van, most egy német dognak biztos nem jó a panel, de most egy németjuhász simán mehet oda is ha a gazdija naponta sokszor hosszú sétákra viszi őt.Attól hogy még kisebb helyen tartja valaki a kutyáját, az nem állatkínzás.Aki így tartja a kutyát az biztos viszi kirándulni, meg hosszú sétákra.
2014. márc. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
0%
a fölöttünk lévő nem hiába teremtette ezt a jószágot, a természetbe, hogy önfeledten rója a köröket a végtelen rónaságokon.
2014. márc. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

"a fölöttünk lévő nem hiába teremtette ezt a jószágot, a természetbe, hogy önfeledten rója a köröket a végtelen rónaságokon."


A fölöttünk lévő (?) a farkast teremtette, a kutyát az ember tenyésztette... :DD

2014. márc. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
0%

"A fölöttünk lévő (?) a farkast teremtette, a kutyát az ember tenyésztette... :DD"


és hol olvastál te olyat, hogy én a kutyáról írtam??

mert a szövegemben nem látom, akárhányszor is olvasom vissza...:DD

2014. márc. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Itt a legtöbben egyetértenek veled, Kérdező. Én is.

Ugyanis csak néhány fajta van, amelyikre igaz, hogy valóban nagy udvarra van szükségük, ezek pedig a tipikus pásztorkutyák, mint amilyen pl a komondor. Ezt csak azért írom, mert nem szabad átesni a ló másik oldalára sem, tudni kell, hogy vannak kivételek.

2014. márc. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
2-es, nagy hülyeséget írsz. A 80-90 kilós bullmasztiffomnak ugyanis SOKKAL kisebb a mozgásigénye, mint egy 4-5 kilós jack russel terriernek.
2014. márc. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Szerintem mindegy a kutya mérete. Nem a helytől függ, hogy boldog-e, hanem a gazdájától. Egy normális gazditól - nem számít, hogy laskában vagy udvarban tartja - megkapja a kellő fizikai és szellemi fárasztást. Ahogy az első is írta, attól még, hogy egy kutyának nagy tér áll rendelkezésére, nem fog magától körbe-körbe rohangálni. Ugyanúgy le kell őt is fárasztani. Akkor meg már tökmindegy, hogy hol van tartva. Szerintem több szempontból még jobb is a lakában élő kutyáknak.


Itt most annyira egyetért velem mindenki. De komolyan más kérdésben meg úgy tudjá(to)k szidalmazni azt, aki kis helyen tartja a kedvencét. Ti most hol vagytok? Most itt kifejthetnétek a véleményeteket, kíváncsi lennék..

2014. márc. 28. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!