Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Üdvözlök mindenkit! 3 hete...

TimeaPatrik kérdése:

Üdvözlök mindenkit! 3 hete örökbefogadtunk egy 2-3 éves yorkit. A kutyus vak. Nincs vele semmi gond napközben de ha eljön az este akkor morog és "támad". Hogy tudnám leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
2014. márc. 30. 09:24
 1/3 anonim ***** válasza:

szia. meg kéne figyelni, hogy mi az a helyzet,ami ezt kiváltja belőle.

Mivel vak, és teljesen új helyen van, még nem sikerült mindent megszoknia. Lehet, hogy este ti is máshogy viselkedtek, akár egy kicsivel is, mint nappal,ami számára idegen, és lehet,hogy így reagálja le. Vagy hallhat olyat,amit ti nem, és így jelzi,hogy nem tetszik neki a dolog.

Próbáljátok meg nappal annyira lefárasztani, hogy este ne legyen máshoz kedve,csak aludni.

Illetve,ha rájöttök arra,hogy mi az ami kiváltja belőle ezt a reakciót,akkor vagy megszüntetni,vagy fokozatosan hozzászoktatni.

ha meg már benne van ebben a helyzetben,akkor próbáljátok meg kizökkenteni belőle, vagy egy hangos játékkal,ami eltereli a figyelmét, vagy jutalomfalatokkal (csak arra figyeljetek, hogy ezt a kizökkentést ne úgy fogja fel,hogy most morgok, és jutalmat kapok, akkor majd megint ezt teszem, szóval ne a morgásra dicsérjetek rá) Ha megint elkezdi,akkor próbáld meg elterelni a figyelmét,és ha abba hagyja a morgást,akkor jutalom falat. Vagy mielőtt várható lenne ez a viselkedés,akkor kezdjetek el vele gyakorolni, mondjuk ülni, feküdni, és így nem arra a dologra fog figyelni,ami zavarja.

2014. márc. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valami oka van, amiért ezt csinálja. Nála mindig sötét van, így biztos nem azért, mert este van. Esetleg a kedvenc helye az ágyatok, és nem tettszik neki, hogy Ti is használjátok? Nemrég volt nálam idibe egy vak kutyus. Kiszemelt egy kényelmes fekhelyet, ahol biztonságban érezte magát, és ott nem nem szerette, ha bárki piszkálta, még eleinte engem is megkapott miatta. Ha az ágyatokat szemelte ki, akkor fel kell kínálni neki egy másik fekhelyet. Esetleg egy kutyaház szerűt, aminek érzi, hogy van oldala, így ott biztonságban érezheti magát. Csak fontos, hogy ott ne zaklassátok, soha nem nyúljatok hozzá szó nélkül. Én mindig mielőtt hozzá értem, vagy felvettem volna kihívtam a helyéről, így sohasem érte meglepetés.
2014. márc. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!Megfigyelem a kutyust bár tegnap este a konyhában ült miközben a párommal beszélgettünk és egyszer csak elkezdet a páromra morogni majd hiába szólt rá nem hagyta abba majd oda kapot a kezének a következő pillanatban meg ugy csinált mintha nem történt volna semmi.
2014. márc. 30. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!