Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12 éves gyerek kaphat panelba...

12 éves gyerek kaphat panelba kutyát? Többi lent.

Figyelt kérdés

Bármit megtennék egy kutyáért,de anyum nem engedi mert h panelba biztos ugatni fog egész álló nap,meg nem vinném le reggel stb...Azt ajánlottam neki h minden (hétköznap) reggel amikor suliba megyek 7-kor kelek..ha kutyám lenne felkelnék 6-kor levinném sétálni, megetetném stb. helytt(ugye ég most nincs kutyám)felkelnék 6-kor,lemennék,mint a kutyával és 20 percet sétálgatnék..anyu azt mondta h ez nem elég meggyőző próbáljam jobban meggyőzni..mivel lehetne ennél is jobban??Tudtok adni jó tippeket amiket mondhatok neki a ktya érddekében?? :) Köszi:)


12/L



2014. márc. 30. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

És hétvégén?


Egy kutyát minden nap reggel,délután,este lekell vinni szóval minimum 3x.


Általában ha egy szülő nem engedi a kutyát az az,hogy nem tart téged elég felelősségteljesnek.

Ugyanis 10-15 évig minden nap fel kell kelned és napi 3x le kell vinni,foglalkozni kell vele stb legyen az hétvége vagy hétköznap,szünet MINDIG!


Az írásodból én sem tartom jó ötletnek neked a kutyát.


Te mit tudnál neki nyújtani?

2014. márc. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%
Panellakásba nemvaló a kutya azt tudod. Szerintem még várj egy kicsit ezzel.
2014. márc. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azzal győztem meg, hogy a nagymamám kutyáját minden nap elvittem sétálni. 12 évesen kezdtem és 14 voltam, mikor megkaptam a kutyát, szóval nem 1-2 alkalomról volt szó. Mellette minden elérhető szakirodalmat kiolvastam. Biztos neked is van idős gazdi a közeledben, akinek segíthetsz. A kérdésedre válaszolva pedig szerintem a 12 év a legalsó korhatár szerintem egy kutyához, de ennyi idős gyereknek még csak akkor vennék kutyát, ha különösen felelősségteljes. Tehát 100-ból 1 ha van ilyen. 2-3 évvel később már könnyebben meg lehetne győzni, ha anyuka lennék.
2014. márc. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Panelba is lehet kutyát tartani, panelkutyát.

Nyilván nem egy komondort kaliberben kell gondolkozni.


Ez viszont a kisebbik gond.

A séta tetetés, szobatisztaság, egyéb trükkök, stb, az csak egy dolog.

Ettől még tényleg ugathat. Egy kutyáról való gondoskodás nem csak ennyiről szól.

Az etetés, séta, orvosi vizsgálatok, stb, csak a fizikai egészségét szolgálják.

A nevelése viszont nem néhány trükk megtanításából áll.

Mentálisan ugyanúgy egészségesen kell tartani, és ez jóval nehezebb kihívás.

Szükségesek bizonyos szabályok, fontos a szoros következetes napirend, kellenek bizonyos korlátozások, és alapvetően kell egy falkavezéri hozzáállás, és 100 %-ig biztos vagyok benne, hogy ebből benned jelenleg semennyi nincs.

Mivel ha lenne, akkor nem a sétáltatást emelted volna ki, mert az ehhez képest egy jelentéktelen apróság.


Így viszont igazán reális a szüleid aggodalma, miszerint egész nap ugatna.

Egy kutyát fizikailag , szellemileg is le kell fárasztani, (egy séta ezekre alkalmatlan) és fegyelmezni kell.

Tudni kell letiltani a nem kívánt viselkedésről, tudni kell helyette mindig más alternatívát ajánlani, meg kell mutatni neki az elvárt viselkedést, és hogy azt el is várhasd, tudni kell kielégíteni az igényeit.

Nem csak séta téren, hanem pl fajta jelleg igényei, speciális fejlesztő játékok, feladatok gyakorlása, stb.


Millió jól nevelt kutya él panellakásba, ezerszer egészségesebb testi-lelki egységben, mint sok kertbe ki-b.szott kutya. Szóval ez a legkisebb gond.

Az már nagyobb gond, hogy a közelében sem jársz annak, miképpen lehet együtt élni egy kutyával.

2014. márc. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
szülőként én az mondom hogy: Minden gyerek szeretne egy kutyát és mikor megkapja 1 hétig foglalkozik vele aztán a szülőnek kell sétáltatnia etetnie.....
2014. márc. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a tesóm 4 évig könyörgött egy kutyáért, és amikor megkaptuk (közös kutya), akkor foglalkozott vele 1-2 napot, majd utána kész.Most már nem is játszik vele, nem is néz rá.Mert igazából ő akarta legjobban a kutyát, de közös kutya.Amikor őt kaptuk, én 9 éves voltam.Azóta minden nap elviszem reggel, délután, este sétálni, etetem, itatom, tanítom, futok vele. :)

Mond szerintem azt, hogy egy kutya hűséges a gazdájához egész élete során, egy igazi barát.Meglehet őt tanítani sok-sok trükkre, mint pl. ugrókötelezésre.Minden nap foglalkozol majd vele, és nem fog sokat ugatni majd, ha szellemileg és testileg (vagy hogy) le lesz fárasztva.

Hozzál fel érveket.Pl. ha esetleg ugat: Azért panelba is megeshet (biztos megeshet) a betörés.És ha esetleg betörnének a lakásunkba akkor ő jelezne nekünk.

Ha lenne kutyám, akkor többet lennék kint a természetben.

:)

2014. márc. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mindenkinek:

Eddig 10 hörcsögöm volt (ami igaz nem kutya) de ÉN gondoskodtam róluk!!Nagymamám 4 éve vett nekem egy bichon havanese-t amirol 1/2 évig gondoskodtam, de csak azért mert anyu kibukott miután megrágta 2 hónaposan (!!) megrágta az egyik cipőt. (De kiskutya még normális nem?!) Fél évesen átkerült nagymamámhoz panelba és azóta (3 és 1/2 éve suli után hazamegyek és utána megyek a nagyimhoz és viszem futni+sétáli és a parkba játszani vele..akik kételkedik a koromban annak üzenem h nemsokára (júniusban) 13 leszek túlvagyok ezer meg ezer kézi meccsen (10 évesen kezdtem kézizni) úgyhogy SENKI nem mondhatja h nem vagyok kitartó!!Az egyetlen baj a mamámnál lévő kutyával h mamám mostmár úgy megszerette h semmiért sem adná..:/ Panelba természetesen kis termetű kutyát gondoltam pl. yorki-t vagy bichon havaneset..:))

Utolsó:

Köszi pont ilyen válaszja gondoltam!!:) Ment a zöld kéz!:)



Ilyeneket kérek még légyszii!!:)

2014. ápr. 5. 20:51
 8/10 A kérdező kommentje:
Jah, és természetesen hétvégén is lemennék csak akk nem kelek korán és nem csak 2x hanem 4x-5x lemennék..
2014. ápr. 5. 20:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi az,hogy hétvégén nem csak 2x hanem 4x-5x is ???

Hétköznap csak 2x lenne lent??

Remélem ezt félre írtad.


Napi minimum 3x séta (ebből 2 e.ü séta, 1 pedig hosszabb,szabadon engedő legyen)

Napi 2 sétával egy kistestű nem elégszik meg,nem csak mozgás szempontjából hanem szobatisztaság szempontjából, ugyan is kínzás és egészségtelen tartósan 12-14 óráig tartogatni kell a pisit,kakit.

2014. ápr. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jah igen bocs felreirtam,3-at akartam irni csak sz.arakszik a telom kepernyoje..:/
2014. ápr. 5. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!