Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 és 3 éves gyerek mellé...

10 és 3 éves gyerek mellé miért nem ajánlják a német juhászokat?

Figyelt kérdés
Több fórumot és oldalt átnéztem és kisgyerek mellé nem ajánlják a német juhászt,pedig ezt tervezünk vásárolni kertes házba. Volt már kutyánk rottweiler,de akkor még nem volt gyerekünk,szüleimnek világ életükben német juhászaik voltak 2 gyerek mellett és soha semmi bántódásunk nem lett,pedig egyedül is voltunk a kutyával vagy kutyákkal,mikor hogy..De ha most megnézek egy fórumot vagy bejegyzést 80%-ban ellenzik gyerek mellé a német juhászt,mert hogy egy gazdás.
2014. márc. 27. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem egygazdás az nj.

Nem az számít, milyen gyerek "mellé" kerül a kutya, hanem az, megfelelő idegrendszerű legyen és a gazdáinak legyen ismerete, mit is kíván a fajta nevelés , foglalkozás terén.

2014. márc. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 sippara ***** válasza:
80%
Azért ellenzik, mert munkakutya, ennek ellenére a háztartások túlnyomó részében még sétáltatni vinni is lusták, nem hogy dolgoztatni, ebből lesz egy frusztrált kutya, ami két fél fokkal neveletlenebb gyerekkel és két kelleténél tájékozatlanabb szülővel vegyítve egyszerűen közveszélyes kombináció.
2014. márc. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Körbenézel a tenyésztőknél. Ha olyat fogsz ki, aki valóban a fajta szeretete miatt tenyészt, akkor közlöd vele, hogy gyerek, családban élhető kutyát szeretnél. Ha van az alomban ilyen kutya, ajánlani fogja.

De még jobb lenne, ha megkeresnéd a fajtamentőket. Gyönyörű kutyáik vannak. Igaz, nem kölykök, de nagyobb kutyával elkerülhetitek a kölyökkori problémákat. Ismerik minden kutyájuk természetét. Hamarosan lesz örökbefogadó napjuk. Érdemes lenne kilátogatnotok.

2014. márc. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
65%
Elsődlegesen a Német juhász feladatra termett, mivel munkakutya. Nem neki való a tétlenségre való kárhoztatás, habár a többi kutyára is igaz. Mindig valami feladatra van szüksége ahhoz, hogy jól érezze magát. Nem elég neki a kerteben feküdni egész nap.
2014. márc. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért nem ajánlják,mert munkakutya.Ha nincs levezetve az energiája feszült lesz és a feszült kutyák könnyen támadhatnak.Így a gyereknek elég egy rossz mozdulat a szülő pont nem figyel és meg van a baj.



Inkább egy goldent,labit,berni pásztort ajánlok családi kedvencnek.Játékkal meg napi 1,5-2 órás sétával elvannak.Egy német juhásznak munka,feladat kell.

De ha tudjátok neki biztosítani akkor semmi akadálya,hogy ilyen fajtátok legyen.Csak legyetek tisztában,hogy a német juhászok nem azok a nyugis típusúak.

2014. márc. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 éves volt a legkisebb 8 a középső és 10 a legnagyobb gyerek amikor megvettük a kutyát. Egydzer kétszer fellökte őket de hamar megtanulta hogy tilos. Minden csak a gazdán múlik. Mára 3 éves, ha farkát húzzák akkor is tűri.
2014. márc. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk németjuhászunk van, bár kisgyerek nincs. A legkisebb én vagyok, 16 éves. Normálisan van nevelve, kutyaiskolába is jár, nagyon okos és kedves kutya, a kisebb gyerekeket mégsem szereti annyira. A szomszédban egy 5 és egy 8 éves gyerek van, velük mondjuk semmi baja nem volt még, de előfordult, hogy az utcán séta közben ha odajött egy kisgyerek (konkrétan két ilyen volt, az egyik kb. 2 éves, a másik 4 körüli lehetett) oda akart kapni, rájuk ugrani. Az unokatesóm 3 éves, ritkán van itt, na őt nem igazán bírja. Még soha nem mertük összeengedni őket mondjuk, de kerítésen át nem igazán tetszett a kutyánknak. Amikor az unokatesóm motorozik a betonon, azt a hangot sem igazán bírja a kutyám. Kissé megbolondul tőle. Szóval nem tudom, nem minden gyereket bír. Bár ha együtt élne kisgyerekekkel, szinte biztos vagyok benne, hogy megszokná, nem bántaná. Esetleg még a játék lehet egy kis gond. Az én kutyám elég játékos, és néha egy kicsit bedurvul. Nem direkt, de néhaérzi, hogy picit kisebb erővel kellene a dolgokat. Macskánk is van, alapból nem bántják egymást, de néha picit lesérül a macska, mikor játszanak. Vagy amikor simogatom mindig nyalogatni akar és játékból harapdálni a kezem. Általában nem fáj, gyengéd, de van párszor, hogy elfelejti egy pillanatra a gyengédséget és akkor erősebben megharap, de csak véletlen. De mindezek ellenére szerintem vehetnétek németjuhászt. Ha megnevelitek, nem lesz vele baj. A mi kutyánk kissé neveletlen, de rajta vagyunk a dolgon. A gazdáin múlik szerintem minden.
2014. márc. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5 hónapos nj-m egyik legkedvesebb játszótársa egy 3 éves. Nem találkoznak minden nap .

Nyugodt kutyát kell választani már kölyökként is.

2014. márc. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na most akkor nézzetek nagyot! Nálunk 4 gyerek van, a legkisebb 2 (!!!) éves volt, mikor megvettük! MUNKAVONALAS kennelből! LAKÁSBAN tartjuk! Emiatt sokkal többet mozog, mint sok "csak kerti" kutya. 3 hónapos kora óta kutyaiskolába járt, bár most kihagytunk egy időszakot, de folytatjuk. Szocializálva van, póráz nélkül is biztonsággal sétáltatható, eszébe nem jutna senkire rátámadni, legyen az ember vagy kutya! A családból pláne! (Addig élne). Ha a gyerek rácsapott valamiért, akkor csak odébb somfordált. Persze utána a gyerek le lett szidva, hogy nem csapkodjuk a kutyát, meg el lett magyarázva neki. azóta a kutya már 2 éves elmúlt és továbbra sem ette meg egyik gyereket sem a családból, de az utcán sem! Szóval ha nálatok már tartottak a családban németjuhászt, akkor ne foglalkozz az olyan szóbeszéddel, hogy jujj gyerek mellé ne! Ez marhaság! Hisz ha értetek hozzá, akkor gondolom úgyis ismered a fajtát, és ha tudsz foglalkozni vele, akkor az egyik leg biztonságosabb és hűségesebb fajta! Nálunk nemcsak a gyerekek, de még a cica is elvehetné a kaját tőle! Bár én nem szeretem, hogyha ott somfordálnak a tálja körül, de volt olyan, mikor a kétévesem ott játszott a kutya tálja mellett a tápszemekkel, a kutya meg evett szépen mellette. Majdnem szívrohamot kaptam hirtelen, de egy morgást sem lehetett hallani. Mondjuk addig élt volna a kutya, ha rámorog a gyerkőcre, viszont ezt is szépen el lehet magyarázni a gyereknek, hogy nem játék a kutyatáp....
2014. márc. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát!
2014. márc. 29. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!