Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Colliesok! Van köztetek...

Border Colliesok! Van köztetek olyan ahol gyerek/gyerekek vannak együtt ezzel a fajtával?

Figyelt kérdés

Kutya projekt előtt állunk,és igaz nem aktívan sportoló család vagyunk,hanem egyszerűen szeretünk kirándulni és a szabadban tartózkodni télen-nyáron.A fajta intelligenciája és külleme is tetszik BC vásárlásán,örökbefogadásán gondolkodunk.

De egy dologban nem vagyunk biztosak. Van egy 3 éves fiúnk aki már önálló akarattal rendelkezik és van,hogy külön vonul játszani,tv-t nézni.Nem minden percét tudom szemmel követni,mert hát a háztartást is vezetni kell.Mi van,ha ez a fajta egyedül marad a gyerekkel? Tudom,nem szabad fél másodpercre sem egyedül hagyni egy gyereket a kutyával,de nem ülhetek mellettük árgus szemekkel folyamatosan.Természetesen lakásban lenne velünk,szocializáció meglenne és a normális nevelés is..de mivel elég sűrűn hall az ember kutya támadásról,ettől tartok valamennyire,még ha a BC nem agresszív fajta is. Akinek van gyermeke,érti a félelmem/kérdésem!


2014. márc. 29. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Ismerős kutyái:

[link]

[link]

[link]


És most jön a 2. gyerek.


Semmi probléma ha jól nevelitek.

2014. márc. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem elég néha kirándulni ennek a fajtának kell a 3-4-5 óra intenzív mozgás +agyi lefárasztás különben elviselhetetlen lesz de ha nyugodtabbat szeretnétek: Lucky for you kennelből vegyetek ;)
2014. márc. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ne legyen border collie!!!!

nekem is van NEM MUNKAMÁNIÁS de min. 2 óra intenzív mozgást igényel !

inkább vizsla legyen ;)

2014. márc. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ilyen kis gyereket kutyával egy pillanatra se hagyj egyedül, egy másodperc alatt megtörténhet a baj! Ha nem tudsz rájuk figyelni, mindenképp oldd meg, hogy külön helyiségben legyenek.
2014. márc. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nem agresszív egy border és meg lehet oldani a gyerekkel együtt tartást, de én nem ajánlom. baromi sok foglalkozás kell nekik kicsi koruk óta, inkább várjatok vele egy pár évet, vagy válasszatok egy másik fajtát. hallottam már olyat, hogy kisgyerek és kiskutya kevés különbséggel lettek, hát a kutya nem maradt sokáig...
2014. márc. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

3aska: Mert a vizslának aztán kevesebb kell mint 2 óra...jah 1 óra 58 perc - okos :oP


Nyugodtan lehet borderetek HA tényleg hajlandóak vagytok vele foglalkozni napi szinten. Olyan mintha lenne még egy gyereketek. Jah és ezt úgy 10-15 évig..

2014. márc. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szia!


Gyereket soha ne hagyj egyedül kutyával! Nekem nagyon jól szocializált a kutyám, de soha nem hagyjuk egyedül a keresztfiamat vele!

Olyan fajtát válassz, amelyiket meg tudsz nevelni. Ez a legfontosabb!

2014. márc. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A fajta intelligenciája és külleme is tetszik BC vásárlásán.."

na, már rosszul kezdődik....

bordert ne azért válassz, mert jajjdeokosjajjdecuki. nem lesz magától okos, ahhoz baromi sok foglalkozás kell. ez a gyerek mellett menni fog? nem hiszem. nem azzal lenne a baj, hogy bántaná a gyereket, hanem a házat szedné szét, mert nem foglalkoztatok vele eleget.

ezt meg csak mert ez a kedvenc témám: NEM küllem alapján választunk kutyát. az első és legfontosabb a belső tulajdonságok. iszonyatosan tetszenek pl. a csehszlovák farkasok, a szívem megszakad, de akkor sem lesz nekem a büdös életben, mert nem nekem valóak. remélem érted, ezzel mire célzok?

sok sikert, remélem találtok magatoknak egy helyes, kedves kutyust.

2014. márc. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!