Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retrievernek milyen...

Golden retrievernek milyen fésű a legjobb?

Figyelt kérdés
8 hónapos goldenem van és eddig fém fésűvel fésültem, de mintha a szép bundája kezdene száraz lenni, meg nagyon hullik neki, és mivel nem csak a kertben hanem a házban is van elég kellemetlen, de eddig nem hullott ennyire. Vagy már érzi a tavaszt és azért hullik így? Nem tudom melyik lenne a legjobb fésű vagy kefe neki amivel a legszebb lesz a szőre, hallottam a furminátorrol, az kellene neki? Azt is mindenhéten lehet használni? Nem lesz tőle kopasz a kutyus? Köszönöm a válaszokat!!:)
2013. febr. 4. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy hullik meg száraz a bundája szerintem nem a fém fésűtől van.

Jó minőségű bundához ezek fontosak:

-Jó minőségű táp vagy esetleg a BARF etetés

- Nem szabad túl gyakran fürdetni


Az, hogy hullik a szőre szerintem attól lehet, hogy a lakásban is bent van, gondolom sokat. Kinőhetett tél elején a téli bundája, de bent a lakásban meleg van, ezért vedlik.


Még nagyon hideg van, szóval furminátorral NEHOGY lekopaszítsd vagy kiszedd az aljszőrzetét, írtad, hogy a szabadban is sokat van, megfázna a bundája nélkül!

2013. febr. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a választ! Akkor a furminátor mire jó és mikor kell használni egyáltalán kell?? Szerintem jó minőségű tápot kap.Eddig nem hullott neki, de most már kint bent mindenhol hullik nagyon, de rajta nem látszik, hogy ritkább lenne a bundája egyáltalán, csak megsimogatom és a kezem tele van szőrrel meg a ruhám meg minden. Nekem annyira nem baj mármint zavaró, de inkább csak az érdekel, hogy nem e lehet valami baja, ő miatta aggódok.
2013. febr. 11. 17:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Vedlik a kutyád.

Lecseréli a téli bundát . Annyit segíthetsz, hogy adsz neki akár sörélesztőt, lenmagot, Hetente 2-3 tojást.

2013. febr. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Hallottam én is a tojásról úgyhogy elkezdtem neki adni! Remélem segít valamit neki! Én meg nyakig szőr vagyok :D Nem baj! Mennyi ideig tart egyébként ez a vedlés??
2013. febr. 20. 21:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha meg tudod oldani egy alapos fürdetés néhányszor igen gyorsan kiszedi a téli szőrt. A pöszös aljszőrhöz nézz körül a "gereblyék" környékén. Van belőle dupla soros,amelyiknek még a tüskéi forognak is.

Nj-m van. Igen komoly aljszőrrel megáldott. Én ilyen gereblyét használok a vedlésnél.

2013. febr. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!