Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hallottatok róla, hogy lecseré...

Hallottatok róla, hogy lecserélik 2010. 01. 01től az oltási könyveket?

Figyelt kérdés
És ha igen, akkor lesz benne ugye az a sorszám.. és akkor is kell útlevél? és kötelező lesz Érden a chip?:S mert nem találom sehol...
2009. dec. 18. 18:29
 1/8 anonim válasza:
33%

nem hallottam..

de rem nem lesz ilyen..

2009. dec. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem hallottam.
2009. dec. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, már 2009 jan. 1-től kötelező az új oltási könyv, de csak a kölyköknek. Az idősebb kutyáknak csak 2010-ben fogják kicserélni. 600 Ft. Mivel nekem pici kutyám van nekünk már az új, sorszámozottat adták.

Az útlevelet nem tudom, de valószínű, hogy kell majd külön útlevél, mert ezt a sorszámozott könyvet a veszettség elleni oltás miatt tették kötelezővé. A dokink szerint feleslegesen, mert senki nem ellenörzi az oltás meglétét, csak ha megharap valakit.

Én is érdi vagyok, a kötelező chip-ről nem hallottam, pedig 2, ill. mostmár 3 kutyát hordunk rendszeresen oltatni.

2009. dec. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Igen, valóban lecserélik. Ez egy hasznos, jó dolog, mert nagyon sok visszaélés van az oltási könyvekkel, és egyáltalán nem lehet nyilvántartást vezetni róla.

Az útlevélről nem tudok nyilatkozni.

A chipre sok próbálkozás van az állatvédők részéről, hogy végre kötelező legyen. A chip nagyban megkönnyíti az elveszett-talált kutyák hazajuttatását, illetve segít nyilvántartani a magyarországi állományt. Adott esetben a tulajdonos felkereshető és felelősségre vonható.

Budapesten már 1-2 kerületben kötelező a chip, illetve a III. kerületben kötelező lesz a jövő évtől.

Az érdi kötelezettségről/nem kötelezettségről szerintem az önkormányzatnál tudnál érdeklődni, illetve elsősorban az állatorvosodnál. Ott az útlevél dolgot is meg tudod kérdezni.

Szerintem épeszű ember számára nem kérdés, hogy bechippeltesse-e a kutyáját vagy nem (és regisztráltassa!!!). Annyira alap dolog + a biléta is.

2009. dec. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 19:12!


Szerintem meg NEM alap dolog a chip! A Tk-s kutyáknál persze igen (főleg ha külföldre is viszed), DE belegondoltál abba, hogy januártól azt a rengeteg 1-20 év közötti keverék kutyát IS chipeztetni kellene akik gazdinál vannak és szeretik Őket, viszont sok családban már az is gondot jelent, hogy az éves oltásokat + kaját megvegyék!

Ne a fiatalokra gondolj elsősorban hanem azokra az idősebb kutyákra, emberekre akik talán 8-10 éve az utcán találkoztak és azóta gondokodnak "egymásról" (hiszen sok idős emberben a kutya "tartja a lelket").

És most a szokásos kiadásokon felül még költsön rá 2-3000 Ft-t a chipre + 600-1500Ft-t az új oltásikönyvre (amit állandóan vigyen magával a sétákra, hisz azért kötelező) vagy altassa el/ dobja az utcára???????????

2009. dec. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
Nem hiszem el, hogy bárki ne tudjon 5000 ft-ot (néhol kevesebb) kiadni a kutya életében egyszer egy chipre+regisztráció. Aki meg nem, annak nem való kutya.
2009. dec. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, hallottam róla.


Úgy szól a rendelet, hogy azoknak a kutyáknak kell lecserélni az oltási könyvét, akiknek nincs útlevelük. Tehát, ha a te kutyádnak van útlevele, az övét nem kell lecserélni.

És szerintem ez a pici kutyáknál is így lesz, akinek lesz útlevelük, azoknak nem kell a sorszámozott oltási könyv.


Szerintem is nagyon hasznos lenne a chip. Bár nagyon sok dologban igaza van az előttem szólóknak. Csak a saját környezetemben látom, hogy idősebb emberek nincsenek felkészülve arra, hogy ha találnak egy kutyát, akkor azzal mit kell csinálni. Nem látják át mennyire fontos a chip. Bár annak is akkor van értelme, ha mindenkire nézve kötelező lenne.

2009. dec. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen ez így van !


Nekem azt mondta a Doki hogy minden kutyának ki kell cseréli az oltási könyvét !

Nálam ez már megtörtént .

600.- lesz DB. -ja !

A Chipprpl és az Útlevélről nem mondott semmit a Dokim !

Ha lenne mondta volna , no de Chipp mind a 4 kutyámba van , Útlevél meg nem kell mert nem megyünk sehova , kiállításra mi csak M.O. ra járunk !

2009. dec. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!