Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy amióta...

Miért van az, hogy amióta megint engedem a kutyámnak hogy összevissza menjen sétáláskor a 2m-es pórázon, jobban szót fogad és figyel rám?

Figyelt kérdés
Az elején ugyanígy vittem sétálni hogy mehetett összevissza, és behívásnál hallgatott rám, viszont utána olvastam, hogy láb mellett kell sétáltatni és nem szabad előre engedni, mert akkor azt hiszi hogy ő a főnök. Így is tettem, láb mellett engedtem csak sétálni, viszont mikor elengedtem nem jött mindig a behívásra.. Most megint engedem összevissza sétálni és a behívásra jön. Persze a pórázhúzást nem engedem, ha kezd feszülni akkor picit megrántom és mondom neki hogy lassan.

2014. ápr. 2. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Erre sok magyarázat lehet.

Pl lehet, hogy feszélyezett téged a láb mellett sétáltatás, nem tudtad lazán venni, és megingott a tekintélyed.

Vagy lehet, hogy a kutyádban ellenállást váltott ki az új szabályozás, és ezért makacskodott.

Az is lehet, hogy hosszú pórázas sétán jobban kommunikálsz vele.

Nem mindegyik kutya egyforma, és nem mindegyiknek jó az, ami másnak. Ha stabil behívásod van, jó a kapcsolatotok, nem rángat a kutya, akkor úgy sétáltok, ahogy akartok. :)

2014. ápr. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Teljesen jól csinálod! Más a helyzet, ha nem tisztázottak a viszonyok, de ha nincs dominanciaprobléma, és nem is húz, semmi baj azzal, hogy bóklászik a póráz határain belül. Így sokkal kevésbé érzi feladatnak a sétát, sokkal könnyebben ráveszed arra, hogy bejöjjön, nem valamiféle büntetésnek éli meg. Más kérdés, hogy ideális esetben bármilyen szoros pórázfegyelem mellett illene bemennie, ezen azért nem árt dolgozni még.
2014. ápr. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!