Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy ne így...

Mit csináljak, hogy ne így jöjjön sétáláskor? (többb lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 3 hónapos tacsi keverékem. Már viszem sétálni. De ahogy jön az eléggé fárasztó.Folyton a lábam alatt van, Egyik oldalamról a másikra szambázik, mindig hozzá kell helyezkednem. Néha meg húz... Bár nem tud elhúzni,mert nem nagy,de akkor is . Mit tegyek? Fogjam rövidre és tartsam a lábam mellett akárhogy is húz? Amúgy flexi pórázzal és hámmal viszem .


2013. jún. 20. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
vidd el kondizni
2013. jún. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
öhm?
2013. jún. 20. 13:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Ő még annyira fiatal, hogy én nem tennék semmi különöset. Az én rottim is így sétált kb. 5-6 hónapos koráig, azután kezdtem el lenevelni róla. Egyébként meg annyit megtehetsz, hogy beigazítod mindig a jó oldalra és kész. Még bőven ráér megtanulni rendesen sétálni, most hadd fedezze fel a környezetét.
2013. jún. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rendben,köszi :)
2013. jún. 20. 15:29
 5/11 sippara ***** válasza:
Flexivel nem lehet kutyát sétáltatni, pláne nem lehet megtanítani a kutyának, hogyan is kéne sétálnia. A hámra ugyanez vonatkozik. Láb mellé veszed, apró korrekciókkal rövid ideig gyakorlod a lábnál követést, két alkalom között hosszú pórázzal viszed, vagy elengeded (az ideális ugye a futtatóig lábnál, ott póráz nélkül, haza lábnál rendszer lenne, de ha messze van a futtató, egy kölyök nem is tudna még annyi ideig koncentrálni). Azt nem értem, hogy mi a bánatot vártál? Hogy a kutya három hónaposan magától tud sétálni? Vagy mit vársz most attól, amit csinálsz? Abból, hogy te ide-oda kerülgeted, ő meg megy amerre akar, szerinted mit fog megérteni a kutya? Mindegy, de talán ezeket kutyavásárlás ELŐTT kellett volna kifundálni, mert ha minden másban is ilyen prímán fel vagy készülve, ott még jöhetnek csúnya meglepetések.
2013. jún. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

3 hónapos a kiskutyám, pár napja járunk ki! Gondoltam leírom a tapasztalatomat, mint első kiskutyás gazdi! :D

Mivel nagyon kicsi a kutya, eléggé féltettem, hogy fog majd reagálni az autókra, emberekre, stb.

Ahogy elindultunk, kacsázott, cikázott előttem, körülöttem.

Akkor, amikor "kigondoltam" magamban, hogy kéne kinéznie a gyakorlatban a mi sétánknak, (ez egyfajta érzés volt, illetve világos elképzelés arról, mi történjen) a kutya valahogy érzékelte, és szépen, érdeklődve jött mellettem.

:D Ennyi. Ha viszem, arra figyelek nagyon, hogy nyugodt, stabil legyek, és éber, úgy lehet jól "vezetni" őt.

Úgyhogy, bármily hihetetlen, de úgy vettem észre, hogy nekem jobban kell gyakorolnom a kutyával való sétát, mint neki, mert ő egyből érzi a jeleket, és azt, mit várok el tőle. Ha kacsázik, vagy furán megy, akkor én bénázok valamit, nem ő. Olyankor megállok kicsit, próbálok valami a kutya számára értelmezhetőt csinálni, és ha megvan a kontakt, megyünk tovább. :)

2013. jún. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi nyakörvet, és pórázt használunk. Amúgy, olyan kicsi még a nyaka, hogy simán ki tudna bújni a pórázból, ha nagyon akarná, de addig nem jutottunk el szerencsére.

Igyekszem kerülni hogy húzzam a pórázt, mert nem szeretném, hogy amiatt kísérjen, mert tudja, hogy nincs más választása.

2013. jún. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A hámot még értem egy kistestű kölyöknél (bár ha masszívabb lesz a kutyus, érdemes nyakörvre váltani), de a flexi felejtős. Prímán meg fogja tanulni általa, hogy ha húz, akkor előrébb jut,ami számára ugye jutalom. Innentől kezdve iszonyat nehéz lesz leszoktatni róla...(és ettől még ugyanúgy nincs szabadon, szóval sok ponton hibádzik a flexi koncepciója...)

Lehetőleg szerezz be egy rendes max 1,5 méter hosszú textil vagy bőrpórázt és ha már nagyon húz, állj meg és ne indulj el, amíg le nem nyugszik. Rá fog jönni, hogy mi a pálya. Ennél komolyabb láb mellé szoktatásra szerintem ráérsz még egy-két hónapig, bár az alapokat nem lehet elég korán kezdeni:)

2013. jún. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi bajotok a hámmal,mindenki azt mondta nekem,hogyha kistestū a kutyus akkor hám kell. A nyakörvbõl ki tudja húzni a fejét.

A flexit is tudom rövidre fogni,és akkor a lábam mellett kell jönnie. De viszont a flexi sokkal jobb mikor úszni viszem,mivel nem veszem le róla,és így ki tudom húzni ha valami gáz van .

2013. jún. 22. 05:10
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha mindenáron ragaszkodsz a flexihez, akkor javaslom, hogy legalább kapcsolj két külön vezényszót a "szabad" sétához (amikor kiengeded a flexit, pl. "Mehetsz"), meg a "rendes" sétához (amikor le van fixálva, pl. "Lábhoz").

A rendes sétánál jöjjön szépen, ne húzzon, a szabad sétánál viszont tényleg vedd úgy, mintha szabadon lenne és ne rendszabályozd feleslegesen, inkább hívd vissza, ha valami nem tetszik. De még jobb az lenne, ha sima sétánál tényleg normál pórázt használnál és flexit csak akkor, ha muszáj.

2013. jún. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!