Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy yorki kutyusom tegnap...

Van egy yorki kutyusom tegnap a tápjára kapott egy kis pörkölt szaftot. Ezután végighányta az egész éjszakát. Nem igazán hasfájos, hányos, de most nagyon rájött! Lehet hogy a szafttól hányt. Talán túl zsíros volt neki? Vagy az olajat nem bírja?

Figyelt kérdés
2009. dec. 19. 00:03
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Azok a kuyták, amik nincsenek a házikoszthoz hozzászoktatva, könnyen rosszul lesznek egy kicsit zsírosabb, olajosabb kajától. (Az enyém a töltöttkáposzta maradékától hányt mikor először kapott, ma már semmi baja tőle.) Ha eddig csak tápot kapott, akkor könnyen lehet, hogy ez a baja. Ha nem javul, fogd pár napos rízskúrára (24 óráig semmi kaja, utána 2-3 napig nyákosra főzött rízs reggel este, majd fokozatosan visszaszoktatni a száraztápra). Legközelebb ha házikosztot adsz neki, figyelj oda, hogy minnél kevésbé olajos/zsíros legyen, vagy fokozatosan szoktatst hozzá.
2009. dec. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is Yorkim van, mondjuk igen a zsíros, paprikás pörköltszaft nem a legjobb választás :) Én házikosztból inkább párolt répát, főtt husit a levesből, rizst, néha pici sajtot, esetleg tésztát adok neki. De szaftokat nem nyomunk, mert akkor rohangálhatok le vele éjszaka fosósétára :)

F/28

2009. dec. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Lehet ivott rá vizet..,gondolom nekik se jó ha zsirosra vizet isznak,akárcsak az embernél,fene tudja!:-/ Biztos nem házikoszton nőtt föl,mert akkor nem okádott volna!:O
2009. dec. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
mig számodra kicsi szaft volt, számra nagy,mert gondold el milyen kicsike a gyomra. amugy baja nem lessz én is megijedtem mindig az ilyenen, sőt olyan is volt hogy nem is kapott olyan kaját és mégis ment a hasa hányt meg voltam ijedve teljesen,és reggeltre rendbe jött bezabálhatott. pedig már nagy lány.
2009. dec. 19. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
Ha eddig csak tápot kapott, ne nagyon etesd olajos/zsíros házi koszttal. A palotapincsink elég komoly gastrointestinalis gyulladást kapott, a doki meg lehordott minket mindennek... Utólag belátva teljes joggal. Azóta nem kap semmi ilyesmit, max. kifőtt tésztát, rizst, főtt zöldséget. De zsír/olaj, mócsingos húsok/csontok és fűszerek kizárva.
2009. dec. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

Egyszerűbb lehet, mint gondolnád: ha pl. mindennap gyorséttermi menüt fogyasztanál, majd az egyikhez kapna a gyomrod valami teljesen másképp emésztendő dolgot, talán számodra sem zökkenőmentes órák következnének.

A zsír kevésbé gond, mint az olaj, ami nem különösebben természetes, legalábbis mennyiségét tekintve (elég sokat kéne enni abból amiből nyerik, mire egy evőkanálnyi összejönne a gyomorban). Olajjal tehát csínján. De ezt saját magadon is tesztelheted: ha annyi olajat benyomsz, mint az a szaft, rosszul leszel. (A gyerekkori zsíroskenyerek után nem emlékszem visszaköszönésre, az olajjal készült 'szaftos' ételek után igen.)

2009. dec. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a yorkiknak rendkívül érzékeny gyomruk van.
2009. dec. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!