Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valóban jobb a kutyának szabadon?

Valóban jobb a kutyának szabadon?

Figyelt kérdés

Most találtam: [link]

A lényeg: valaki megvett 3 szigetet, bárki leadhatja a kutyáját, aki innentől szabadon él. A 3 szigeten három méretkategória szerint vannak elosztva a kutyák, kicsi, közepes és nagytestűek külön szigetet kaptak. A kutyák maguknak vadásznak, teljesen emberi felügyelet nélkül vannak, de azt szakemberek figyelik, hogy mindig legyen elég zsákmányállat. Az ötletgazda szerint ez az ideális élet a kutyának. Mit gondoltok? Én soha nem tudnám ideküldeni a kutyámat, nem is szándékozom, de vajon nem csak a saját önzésem mondatja ezt velem?


2014. ápr. 4. 10:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az én kutyám 1 nap után halna meg kb., pedig egy 30 kilós mackó. :D Egyszerűen imádja a közelségemet (pedig nem vagyunk egy ágyban meg ilyenek, csak mindig egy légtérben akar velem lenni), nem bírná ki a vezetője nélkül. Igen domináns típus, valószínűleg lenne pár véres csatája is hamár falkába verődve tartanák őket, nem tudom. Szerintem elég halva született ötlet.
2014. ápr. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A kutya azért kezdett el közeledni az emberhez több ezer évvel ezelőtt, mert felismerte, hogy sokkal nagyobbak a túlélési esélyei velünk. A kutya ösztönösen kötődik az emberhez ma már, és ezt etológiai kutatások is bizonyítják. A farkas az, amelyiknek szüksége van a szabadságra. A kutyának szüksége van az emberre.
2014. ápr. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Egy farmon dolgozom, hatalmas területen fekszik, az egyik végéből a másikba eljutni gyalog fél óra. Bekerítve nincs. Van egy kb 10 fős kutyafalka. Nevelve soha nem voltak, kapnak kaját és ennyi. Amúgy bármikor elmehetnének. Ennek ellenére kifejezetten keresik az emberek társaságát. Mindig a közelünkben vannak, ha megyünk valahova, elkísérnek. Láthatóan nem csak a kaja miatt vannak velünk. Szerintem a kutya ösztönösen keresi az emberi társaságot.
2014. ápr. 4. 11:10
 4/14 A kérdező kommentje:
Második, akkor jól gondolom.:)
2014. ápr. 4. 11:11
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Jószagú rezeda...

A kutya kutya, nem farkas és nem dingó. A sokadik leszármazottaik már el fognak dingósodni, de ezek, akiket kiraknak a szigetre, még KUTYÁK.

Amennyire én látom és tudom, a kutya éppoly erősen igényli az ember közelségét, mint pl. a mozgást. Ha egy családban nevelkedett kutyát kiraksz a többiek közé, szerintem eljátsszák a Legyek urát, és oké, hogy nekiállnak vadászni, mint minden kutya, ha "vad" falkába kerül, de attól még ugyanúgy hiányozni fog a gazda az életükből, ahogy a nyúlhajkurászás hiányzott a kanapén döglős időkben.

2014. ápr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez is hülyeség, hogy külön a kis- és nagytestűek, mintha ez kevésbé tenné életveszélyesség a dolgot. Most őszintén, együtt a foxterrierek a bichonokkal? Az argentin dogok az újfunlandiakkal?

Behorpad az agyam az emberi hülyeségtől, komolyan.

Egyszerűen....

Áááá, ha nyerek a lottón, megcsinálom ugyanezt emberekkel. Bárki leadhatja az iszákos férjét, drogos gyerekét, neveletlen anyósát, megunt húgát, és innentől szabadon élnek boldogan egy kis szigeten. Kaja van, minden van.

Illetve... a fenébe, ezt már feltalálták előttem a ValóVilágban...

2014. ápr. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Bennem az is felmerült, hogy bizonyos fajták, plegy mackósabb bernáthegyi, hogy vadásznak, ha a testfelépítésük nem alkalmas erre? Mert azért sok fajta már elég messze van a természetestől.
2014. ápr. 4. 11:27
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon hülyeség!


Némelyik kutyafajta szerintem képtelen vadászni a testi adottságai miatt.


Társasági kutyáknak meg pláne ez egy kínzás lenne,mondjuk minden kutyának.Hiszen ha már egy évet is de emberek közt nevelkedett egy kutya onnantól kezdve már 100% hogy nem lenne meg ember nélkül.



Vannak olyan gazdák akik képesek leadni a kutyájukat? :O

Azért ez szomorú :(


Szegény kutyákat kirakják a szigeten,hirtelen idegen környezet,idegen kutyák és magára van utalva hol ott eddig minden nap sétált,időben kapott enni,szerették,családja volt :(


Inkább úgy lenne jó,hogy gazdikkal együtt nyaral a kutyus is.Mivel sok szép ilyen helyre kutyákat ritkán engednek.A gazdi-kutyás paradicsomot kellett volna létre hozni.Nem azt hogy b..uk ki a kutyát egy szigetre.

2014. ápr. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez szerintem valami rossz vicc.

"a kutyád sírni fog amikor elhagyjátok a szigetet, annyira jó volt neki ott", meg "amikor 1 év után meglátogathatod a kutyád akkor vagy nem fog felismerni, vagy utálni fogja rabságban eltöltött éveket" meg "néha megölik és megeszik egymást a kutyák, de hát ez természetes és ritkán esik meg szóval a kutyád teljesen biztonságban lesz".... AHA... NOPE.

2014. ápr. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tiszta éhezők viadala, csak kutyákkal. Nekem borderem van, na ő csak kerülgeti a nyers húst, de meg nem eszi. Juhászkutyaként csak terelgetné a nyuszikat is mint minden mozgó lényt. Bár a fizikai adottságai alkalmassá tenné őt, hogy túlélje, de annyira megszokta, hogy ki van szolgálva, hogy biztos ő lenne az első amelyik éhen halna szegény :-( szerintem ez kínzás. Ezek haziasított kutyák nem pedig farkasok.
2014. ápr. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!