Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Papámat, hogy győzzem meg,...

Papámat, hogy győzzem meg, hogy jobb lenne a kutyának másik gazdánál vagy a telkükön?

Figyelt kérdés

Azért ide írtam,mert itt a kutya érdekéről van szó.


Van papáméknak egy német juhász keverékjük 5-6 év körüli 1-2 éves volt amikor papám a házukhoz vitte.Mamám nem örült,mert nem akart kutyát.Az elején még volt sétáltatva ,de most már évek óta kennelbe van zárva. Heti 1x van kiengedve fél órára amíg ki takarítja papám a kennelt. A kutya nagyon agresszív ,velünk szemben nem,de másokkal igen illetve kutyákat már támadott meg az utcán :/

Enni,inni kap, oltásai rendben,chipes is .Sajnálom azért, mert nem olyan nagy az a kennel.Legalább éjszakára kiengednék de nem,mert mindent tönkre tesz és a kertet tele kakálja.Mivel elég mozgékony kutya tele van energiával.


Nyáron sokszor felmegyünk, mert van medence és visszük a mi kutyáinkat akik kistestűek,hogy ne a panelban legyenek egésznap.De sajnos meg kell őket kötni,mert oda mennek a kutyához az meg szét tépné őket se perc alatt :/

Van mamáméknak egy telkük minden nap kimennek oda,még ott is jobb lenne a kutyának 100x nagyobb mozgás tere lenne.Meg ott mivel senki se jár sétálni is elviszi papám. Jobb dolga lenne ott.Tavaly nyáron kivitte a telekre ,mert házassági évforduló alkalmából volt egy összejövetel és a kutya kennelt lekellett fedni mert az a rács borzalmasan nézett ki.Így kint is maradt nyárra és ősszel hozta csak vissza. De most nem akarja kivinni.

Már 1 hónapja mindig mondjuk,de nem viszi ki.


Elvinném én sétálni,de van vagy 40 kg az a kutya én meg 50 kg vagyok és lány.Mivel eléggé neveletlen tuti elrántana,mellesleg fél óra séta mire kiérnénk a mezőre és mindenhol kertes ház és kutyák.

Ha kisebb lenne bevállalnám a sétát,de így nem.


Annyi érvet hoztam már,hogy nem jó ott annak a kutyának,bár nem hiszem ,hogy magához venne akárki is egy 5-6 éves full agresszív kutyát,aki veszélyes gyerekre,állatra meg mindenre ami mozog :/


Amúgy a papám olyan,hogy mindig neki van igaza.Nem lehet semmiről sem meggyőzni.


Mit tennétek a helyembe?


2013. júl. 6. 15:25
 1/10 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok
2013. júl. 6. 15:27
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát, ha nem lehet meggyőzni, akkor sok mindent nem tehetsz.

Ha nincs meg a kennel megfelelő nagysága, ami törvényileg szabályozva van, akkor bejelentheted az állatvédőrségnek, de nem hiszem, hogy bármit is tennének.


Pont azért is lehet agresszív, mert frusztrált, nincs lemozgatva, se testileg, se szellemileg nem fárad el. Sajnos megértem a problémádat, mert az én keresztszüleim is ilyenek, a kutyáik egész nap egy kis kennelben vannak, van, hogy innivaló sincs előttük és a tűző napon vannak. Elég szomorú ez :(


És ha náluk vagy, akkor játszani szoktál a kutyával? Esetleg próbáld meg rábeszélni valahogy papádat, hogy minden nap engedje ki egy fél órára. Takarítani amúgy se csak hetente egyszer kéne... Mondd el neki, hogy súrolja az állatkínzás határát, amit csinál, hátha.... Jobb ötletem sajna nincs.

2013. júl. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyen gondolkodású rokonom, hálisten nem tart kutyát. Szerintem papádat arról sem lehetne meggyőzni, hogy másik gazdát keressetek neki. Sajnos az tény, hogy nem lehet túl boldog az a kutya ilyen körülmények között.

Nincs barátod? Vele, vagy valamelyik fiú ismerősöddel megpróbálhatnátok a sétát, hátha "megpuhul" ha egy erős férfi sétáltatja. Szocializálni nehéz munka, de sosem késő elkezdeni, egy 6 éves kutya is alkalmazkodik idővel, ha rendszeresen találkozik a külső világ ingereivel.

Mekkora a kert? Nem lehet belőle elkeríteni egy részt, ahol a szebb virágágyások, a medence, meg ilyesmi van? És akkor használhatná a kutya a kert többi részét, és mégis lenne egy elkerített pihenős rész, amit nem túr fel a kutya. Én biztos megoldanám, ha ebben a helyzetben lennék, csak sajnos ismerem az ilyen felfogású embereket (nem bántásból!), ők nem kötnek kompromisszumot egy kutya miatt. Esélye sincs annak, hogy beszélj vele a kert lekerítésről?

2013. júl. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Neki van ólja,meg árnyék is van ..minden nap kap friss vizet,meg fel van locsólva a betonos rész..mert van 2x2 méteres betonos rész és 2x3 méteres földes,füves rész..


hát elég szar a kert elrendezése,amúgy bevan kerítve a fűves rész ahol van a medence,de ha nagyon unatkozik a kutya simán át tudja ugrani :/


játszanék vele,csak éppen morog ha elakarom venni tőle a labdát ,így inkább nem próbálkozok vele


Ja amikor felhoztam hogy a kutyának ez nem jó,akkor meg én lettem le állatkínzózva,mert panelba tartunk két kutyát (bichonok amúgy)

Mondom,de ők legalább napi 3x sétáltatva vannak és levannak mozgatva.De hogy én ne szóljak bele,hogy tartsa a kutyát.Mamám is próbált rá hatni,de nem sok sikerrel :/

2013. júl. 6. 15:51
 5/10 A kérdező kommentje:

ilyen el elrendezés


[link]

2013. júl. 6. 16:04
 6/10 A kérdező kommentje:
*ilyen az elrendezés
2013. júl. 6. 16:05
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem kerjel segitseget a nemetjuhasz fajtamentoktol.

Hatha lenne otletuk ra, mert azert ilyen vad a kutya, mert egesz nap az ingerszegeny kornyezetben van bezarva.

Es meg van legalabb 10 eve, jo lenne, ha nem igy vegetalna le.

A fajtamentok elerhetoseget megtalalod a neten.

2013. júl. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a telken hogy volt szabadon?
2013. júl. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Olyan a telek,hogy az egyik része be van ültetve oda nem tud bemenni a kutya, viszont marad vagy 200 nm ami füves gyümölcs fás rész.Ott szabadon van.
2013. júl. 6. 22:22
 10/10 A kérdező kommentje:
szóval nincs se megkötve se kennelbe zárva, jó ha azt nézzük ez is kennel,de legalább nem olyan kicsi.
2013. júl. 6. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!