Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen személyvédő fajtákat...

Milyen személyvédő fajtákat tudnátok ajánlani és miért azt?

Figyelt kérdés
A személyvédőt úgy értem, hogy nem simán őv fajta, hanem azon belül, amelyik alkalmasabb személy védelemre.
2014. ápr. 4. 16:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem személyvédelemre a rottweiler és az orosz-fekete terrier a legalkalmasabbak, esetleg egy jó kennelből (munka) való német juhászkutya.


Sokan a malit tartják annak (malinois), de én úgy gondolom, hogy egy személyvédő kutya legyen viszonylag nagytestű, hiszen nem lendületből kell támadnia. Míg egy mali nekifutásból ledönt egy embert, egy roti, vagy egy oft ledönti helyből is.

2014. ápr. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Most olvasgatom az A Kutya áprilisi számát, ott van egy cikk a komondorról, ahol azt írják, hogy a komondor jó személyvédő, mivel eredeti munkája is az volt, hogy a nyáj mellett magát a pásztort is megvédje. Ezt el is tudom képzelni. Ha érdekel, akkor szerintem olvasd el a cikket. A komondorral nem kell ÖV munkát végezni, egy jó ösztönű kutya tudja a dolgát.
2014. ápr. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

2-es!


Alapvetően egyik jó ösztönű kutyával sem kell őv képzésre menni, mivel az nem arról szól, hogy ott megtanul harapni, vagy megtanulja azt, hogy "ja, nekem meg kéne védeni a gazdit?". Az 'csupán' arról szól, hogy irányítottan tudod küldeni a kutyát a 'harcba' és irányítottan le tudod hívni.

Az a kutya, amelyik nem rendelkezik a megfelelő ösztönökkel, NEM való személyvédő kutyának.


Magyarul: amelyik megfelelő ösztönökkel rendelkezik, az támad, harap mindenféle képzés nélkül is, amelyik meg nem rendelkezik megfelelő ösztönökkel, azzal hiába jársz őv képzésre. Valamit ki lehet belőle hozni, de soha nem lesz megbízható testőr!


Persze, jó, ha viszed őv képzésre a megfelelő ösztönökkel rendelkező kutyádat, de nem feltételen annak, hogy tudja a dolgát.


1-es voltam.

2014. ápr. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kaukázusi juhászkutya. Nekem egy keverék kaum van,de simán nekimenne annak aki kezet emel rám.
2014. ápr. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Honnan tudod, volt konkrét eset, vagy csak azt gondolod? Komolyan érdekel.
2014. ápr. 8. 16:31
 6/13 anonim ***** válasza:
Konkrét eset szerencsére nem volt. Viszont arra már volt példa hogy idősebb részeg férfi kötözködött velem egy olyan területen ahol rajtam, a kutyán és a pasin kívül nem volt senki, és ahogy a pasas egyre közelebb jött, a kutyám keresztbe állt elém, befeszítette magát, és veszettül morgott. Ha akkor nem lép hátra az emberünk, akkor lehet hogy ma már nincsenek golyói... éreztem a kutyán, hogy legszívesebben nekiugrana, feszítette a pórázt, a szemét meg még sosem láttam olyannak amilyen akkor volt :)
2014. ápr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. A kauk nagyon egyemberesek, ha valakit elfogadnak gazdájuknak, akkor annak feltétel nélkül engedelmeskednek és védelmezik. De csak azt az egy embert. Igen erős kéz kell hozzájuk, mert ha egyszer átveszik az irányítást akkor nagyon nehezen adják meg magukat. Már kölyökkorban oda kell figyelned rá.

Volt apámnak egy ismerőse... vasvillával etette a kaukázusiját, mert az nem engedte a közelébe a saját gazdáját...

2014. ápr. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Na ez már akkor egy jó előjele lehetett annak, hogy tényleg megvédene... Viszont a vasvillás történetből akkor ki is derül, hogy fogadjunk, láncon volt... onnantól kezdve pedig meg tudom érteni a kutyát. Nekem most németjuhászom van, de nem vagyok benne biztos, hogy utcán hasonló helyzetben megvédene, mert hasonló helyzetben kikerüli a részeget....sajnos. Viszont érdekes, mert a területén belül pedig már volt, hogy majdnem megharapott szerelőt. Szóval tényleg nem értem.
2014. ápr. 8. 18:36
 9/13 anonim ***** válasza:

Egy német juhász kicsit más kaliberű mint egy kau. Volt az mostani kutyám mellett egy fiatal német juhász egy ideig, és ég és föld a kettő. A német juhász nagyon okos volt, látszott rajta hogy totál intelligens kutyáról van szó, de nem önálló. Nekik nem kell adott helyzetben dönteniük, hogy mit tegyenek, gondolj bele, ha rendőrségnél vannak például, mindig parancsot kapnak a támadásra

A kaukázusiknak az eredeti munkájuk régen a nyáj őrzése volt. Kitették őket egy jó nagy nyájjal együtt a mezőre, és otthagyták őket tavasztól őszig. Vigyáztak a jószágra, elkergették a vadállatokat a birkák közeléből, és mindezt önállóan. Ellátták magukat, vadásztak, megtalálták a vizet, farkast és medvét öltek, ha szükség volt rá.

Ez az önállóság bennük van a mai napig is, ezért vagyok biztos benne, hogy az enyém is bármikor megvédene engem :)

Olvass utána, érdemes. Nem csak a kaukázusi juhászra, hanem szinte minden közép ázsiai fajtára jellemző ez az önállóság.

2014. ápr. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Még mindig előző vagyok

A saját területén belül minden kutya "jani", teljesen érthető hogy a te kutyád is bátrabban mozog ott :D

Nálunk a postással vannak problémák... Nem tudom mi lehet ez az ősi "ki nem állhatjuk a postást" szindróma a kutyáknál, de eszméletlen néha. Nálunk belülről szét van rágva a kapu. Ha a kutya postást lát elmenni a ház előtt, nekiesik a kapunak a két mellső lábával, karmolja, harapja, acsarog... totál meg van veszve olyankor... ijesztő. De persze csak a postásnál. Más idegenekkel feleannyira sem barátságtalan mint a postással, de persze azért azokat sem szívélyesen üdvözli :)

2014. ápr. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!