Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb személyvédő kutya?

Figyelt kérdés

Én úgy képzelem el a személyvédő kutyát, hogy nagy (50 kg kb.), erős, tehát nekifutás nélkül leterít egy embert, a külleme is elrettentő, vagy legalábbis meggondolják az emberek, hogy kötekedjenek-e (kivéve a cigányokat, mert azoknak mindegy milyen kutyával jár az ember), stb. Az én szememben ez a Rottweiler.


Nektek?


2013. aug. 21. 21:14
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
68%
Kaukázusi.
2013. aug. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Személyvédő?? A 35 fokba aligha lehet elvinni sétálni, hogy védjen :D Na de oké, ha te így gondolod.
2013. aug. 21. 21:28
 3/28 anonim ***** válasza:
75%

roti,dobi,kuvasz,bordói,német j.

az abszolút favorit a cane corso

2013. aug. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
57%
A jól képzett kutya. És itt nem a sport ŐV-re gondolok, hanem kifejezetten éles képzésre - bár az alapanyagnak nyilván hasonlónak kell lennie, mert egy nehezen motiválható kutyát nem nagyon fogsz tudni ilyen komolyan képezni. A rotik között találhatsz ilyet, de ne ítélj csak a fajtából, nagyon sok emberközpontú roti van, aki összeomlana, ha neki embert kéne harapnia. Olyan egyedet kell keresni, aki elég vagány ehhez, de azt meg ugyanolyan eséllyel találsz menhelyen, mint egy törzskönyves roti alomban.
2013. aug. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Van már rottim, köszi a tippet! És igen, sajnos tudom, hogy mennyi selejtes rotti van. Az országban jó ha van 2 tenyésztő, aki igazi rottikat tenyészt, nem csak úgy összetesz két tk-s kutyát és kész. Ahonnan az én kutyám van, ott nagyon kemények a rottik, éles helyzetben is megállják a helyüket, persze fontos a megfelelő képzés is.


De én inkább arra lennék kíváncsi, hogy személyvédő kutyának miért gondolják sokan jónak pl. a malit? Oké, nagyon jól képezhető, tud is, stb., de valahogy én személyvédésre termetben nagy kutyát tudok elképzelni. A rottin kívül még az Orosz-fekete terriert.

2013. aug. 21. 21:38
 6/28 anonim ***** válasza:
90%

Hát én amondó vagyok,hogy a kutyán és a gazdin is múlik sokban.Ismerek olyan rotikat,akik az életbe nem támadnának meg embert,és olyan csivavát is,akit kérni se kéne,hogy szétharapja az ujjam :D


Magam részéről,nyilván JÓ helyről ÖV-re én Cane Corsot vennék,esetleg rotit.

2013. aug. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
43%

Ez nem fajtafüggő, hanem kiképzés függő. Egyáltalán mi számít annak, hogy személyvédő. Ha ŐV (nem sport) szempontból nézzük, akkor bármelyik személyvédő fajta jó lehet, de az IPO versenyek tükrében egyértelmű, hogy a németjuhász és a malinois.


Ha csak elrettentés kell mondjuk cigányok ellen, akkor szintén bármilyen nagyobb kutyafajta jó lehet, akár a félelmetes kinézetű masztiff típusúak (roti, cane corso, bullmasztiff, stb.), akár a nagy méretű pásztorkutyák (kau, káj, kuvasz, sarplaninac, komondor, stb.), mert ők a méretük miatt riasztóak.

2013. aug. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

7es!


Nem véletlenül írtam, hogy küllemben és jellemben is olyan legyen :) Ha csak elrettentő egy kutya, de amúgy körbenyalja a támadót, akkor azzal nem sokra megy az ember. Ha meg támad, de nem elrettentő, akkor meg nagy esély van eleve a támadásra. De egyébként az itteni cigányok sajnos nem félnek egyiktől sem, talán ha két tigrissel járkálnék, akkor esetleg nem kötnének belém.

2013. aug. 21. 22:18
 9/28 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi. Kifejezetten személyvédőre lennék kíváncsi. A kuvasz, kau és társai nem arra valók, azokat nem viszi az ember szinte mindenhová magával, nem is bírják a meleget pl. egyáltalán. Szóval azért hozzáértők írjanak már, ha lehet.
2013. aug. 21. 22:19
 10/28 anonim ***** válasza:
82%

Hát viszonylag ritka, hogy az utcán annyira rutinos és képzett valakik támadjanak rád, akiket ha nem dönt fel helyből a kutya, "csak" elroppantja a karját, nem rohan el vinnyogva. A kutya fellépése a fontos általában, nem az, hogy mennyi sérülést tudna valójában okozni, arra meg egy vérben forgó szemű elborult mali több, mint tökéletes.

Persze talán azért jobbak a ránézésre is nagyon izmos kutyák, mert ők általában különösebb képzés nélkül is kibírják, ha valami bátor beléjük rúg egyet, vagy megüti őket egy bottal. Egy kevésbé strapabíró kutyát egy ilyen támadás már lehet, hogy óvatosságra intene, neadjisten egy jól irányzott rúgás meg is ölne.

2013. aug. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!