Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Undorodik a kutyám?

Undorodik a kutyám?

Figyelt kérdés
Tegnap barátnőmmel jöttem haza és a kutya félt barátnőmtől és mikor meg akarta simogatni elhúzta a fejét pedig ilyet eddig nem csinált se a barátnőmnél se senkinél. Nekem hagyta hogy simogassam és jött oda hozzám. Lehet valaki más szagát érezte rajta?...

2014. ápr. 5. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a barátnőd használt valamilyen kézkrémet, illatosítót, új dezodort, amit azelőtt nem, vagy nem ekkora mennyiségben?

Ugyanis annak igen kicsi az esélye, hogy a kutya más ember szagára reagáljon így, mivel az természetes szag.

Vagy lehet, hogy a barátnőd feszült volt?


Én inkább valamilyen kommunikációs hibára vagy mesterséges illatanyagra gondolnék a helyedben...

2014. ápr. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem használt semmi új dolgot. A kommunikációs hibát hogy érted?
2014. ápr. 5. 09:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Hajbalzsam, amit nem mosott ki rendesen?


Hát mondjuk ideges volt, és a kutya ezt megérezte rajta.

Vagy túl hirtelen nyúlt felé, vagy szokatlanul viselkedett. Vagy éppen mérges, dühös volt. Ilyen nem megfelelő mozdulatokra vagy lelkiállapotokra gondolnék.

Vagy betegségre.


Ne haragudj, ha tévedek, de nekem a kérdésedből úgy tűnik, mintha gyanakodnál a barátnődre. A kutyák azonban a legritkább esetben undorodnak természetes emberi szagoktól, a megcsalás fogalmát pedig nem ismerik, szóval olyat sem gondolnak, hogy "más szagát érzem rajtad, ezért megvetlek".

Persze az lehet, hogy valaki, akivel a barátnőd érintkezett, erős illatanyagot viselt, és ezt érzi a kutya a bőrén, de a kutyából a mesterséges szaganyagok általában akkor váltanak ki undort, ha a szag olyan erős, hogy azt az ember is érzi (lsd pacsuliszagú néni vs kiskutya).

2014. ápr. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem keresztanyámra reagált így, mikor az be volt b***szva. Én nem làttam rajta (jó ideje alkesz, mindig vihog, hangosan beszél) de a kutya érezte és nagy ívben kerülte őt, kicsit ideges lett a jelenlététől.
2014. ápr. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor valószínű mert kicsit ittunk és pont elég volt. Köszönöm szépen a válaszokat :)
2014. ápr. 5. 09:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg ezért! Pl. ha én esetleg kicsit spiccesen jövök haza nincs velem semmi gondja, nem tart tőlem, hiszen én vagyok a gazdája, és mindig úgy viselkedek előtte hogy egy percre se szűnjek meg a vezető szerepre alkalmasnak lenni. Ugyanakkor egy "idegen" embernél ez más, nyilván tart tőle egy kicsit, mert érzi hogy "valami nem oké", talán kiszámíthatatlannak tartja az adott pillanatban. Nem kell ehhez nagyon részegnek lenni, elég ha egy kicsit becsiccsent az ember, a kutyák nagyon érzékenyek az ilyesmire.
2014. ápr. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
értem köszönöm szépen még egyszer és nem nem kérdőjeleztem meg a barátnőm hűségét :)
2014. ápr. 5. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!