Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit tegyek?

Ilyenkor mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 4 éves kan tacskó kutyám, aki nem nagyon hallgat rám. Ismét tavasz van és kóborolna a faluban szukákat keresve. Én ezt persze nem nézem jó szemmel, ezért is teszem fel a kérdést. Mivel a földekhez és egy folyóhoz pár háznyira lakunk oda szoktam őt elvinni sétáltatni pár ismerősöm kutyájával. Jóhiszeműen mindig elengedem, had futkározzanak, fürödjenek, azonban ő mihelyt lekerül a pórázról már rohan is a házhoz. Ha hivom, egyszerűen semmi. Rám sem hederit, pedig biztosan hallja a hivásomat, ugyanis mindig megfordul, de vissza nem jön és sprintel tovább. Ilyen önfejű kutyával még nem találkoztam. Az egészben pedig az a vicces, hogy mellette még van egy 7 éves pointer kutyánk is, szintén kan, aki viszont szót fogad. Egy jóval nagyobb kutyának tudok parancsolni, a kicsinek meg nem. Tiszta vicc az egész. (Egyébként a pointert nem is érdekli a csavargás, örül ha megyünk ki és nem lép le.)És most jön az, hogy akkor menjünk pórázon. Akkor meg még elindulni is rest. Ha nem mehet arra amerre akar, akkor már ne is menjen. Megmakacsolja magát és ölben kell hazavinnem, mint ma.

Jó-jó ivartalanitsuk őt, ezt is biztos fel fogjátok vetni. Viszont az egyik heréje nem szállt le, nem tudom akkor az hogyan menne. Sőt, még csak 13 vagyok, nem tudom meg engedhetnénk-e magunknak, milyen árban lenne. A doki is messze van tőlünk, de ha muszáj lenne biztosan megoldanánk valahogy.

Én viszont valami nevelési tanácsra lennék kiváncsi. Mert a másik szintén ivaros kannal nincsenek ilyen problémák, akkor vele miért? Ha a másik képes rá, hogy ne csajozzon, akkor ő hogyhogy ennyire menne?


A kérdés tehát adott, de még csak most jön a legjava. Kideritettem, hogy egy iszákos emberhez jár, pontosabban annak kutyáihoz, akik falkaként befogadták. (Sok kutyája van, nagy szaporitó az öreg, mert semmit nem próbál tenni azért, hogy ne szaporodjanak a kutyák egymás között felelőtlenül.) A baj csak az, hogy mivel eléggé be van keveredve az öreg, nem nagyon jöhet szóba az, hogy egyszerűen csak becsengetek és kikérem.

Bizonyára felmerült bennetek a kérdés, hogy akkor hogy megy be a kutyám? Hoppá, nincs kerités az udvar pedig egy erdő. De komolyan mondom egy álló csipkebokor és fa az egész kis csapásokkal, amit a kutyái jártak ki. (Nem mellesleg folyton a faluban kószálnak az ebei e miatt). Félek, hogy valami betegséget összeszed az én kutyusom. Egyébként nem ilyen, szófogadó a kis tacsi is, csak ha tüzelnek a szukák, nem lehet vele birni.



2014. ápr. 5. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítás!!!! Vidd el dokihoz, ő megmondja mi a helyzet a heréjével, kb. 15 ezerért kb már megműtik, gondolom kapsz zsebpénzt, rakd félre, és gyűjtsd össze a műtét árát. Sőt, ha elmondod dokinak h mi a helyzet, sztem részletfizetés is megoldható. Könnyen kezelhetőbb lesz, nehéz úgy bármi másra figyelni h a hormonjai elterelik a figyelmét
2014. ápr. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A szukák nem csak tavasszal tüzelnek. Egész évben lehet olyan szuka, amelyik épp tüzel.


Egyszerűen menj be egy könyvesboltba, és szerezz néhány kutyás könyvet, mert láthatóan valami alapjaiban nincs rendben.

Pl írod, hogy megmakacsolja magát sétánál, és ölben kell vinned. Miért viszed ölben? Pórázt rá, és ha megmakacsolja magát, hát húzod. Baja nem lesz tőle, és egy idő után beáll mögéd. De rengeteg dolog van, amin lehet, hogy változtatnod kell, ezért javaslom a könyveket.


Nyilván az ivartalanítás is segítene, egyébként sem egészséges hasüregben ragadt herével élni.

2014. ápr. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és majd közösen kiötlünk valamit.

Egyébként a pórázos dolgot csak most vettem észre, mert egyébként szépen megy pórázon, nem is húz meg ilyesmi.

2014. ápr. 5. 17:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Pont a rejtett heréje miatt szinte kötelező lenne ivartalanítani, mert nagy baj lehet belőle... ugyanúgy kiveszik neki, csak nagyobb vágást kell ejteni.
2014. ápr. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!