Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy a kutyám ne...

Mit tegyek hogy a kutyám ne ugorjon ki útközben az autóból? Hiszen megtette és nagyon megijesztett. Hogyan tanítsam meg neki hogy nem ugrunk ki az ablakon?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem lehet hogy nem húzhatom le a kocsiban az ablakot mert félek hogy a kutya kiugrik. Igaz nem régen esett meg először hogy egy kicsit kihúztam az ablakot hogy levegő jöjjön be. Hátul a kutyám utazott (középtestű-labrador) és nem vettem észre hogy kijebb tolta az ablakot. Utána csak egy koppanást hallottam az ablakom és a visszapillantóban látom hogy KIUGROTT! Nagyon megijedtem. Azt hittem megsérült. De szerencsére semmi baja nem lett, bár nagyon lassan mentünk úgy hogy nem is volt valószínűsége hogy baja esik. De akkor is megállt bennem az ütő. Hogy tanítsam meg neki hogy nem szabad kiugrani az ablakom? Nem merek vele nyitott ablaknál utazni se pedig régebben imádta kidugni a fejét és régen soha nem is jutott eszébe kiugrani! Nem tudom most miért csinálja ezt.

2014. ápr. 6. 18:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%

Csak 1-szer ugrott ki? Mert akkor valószínű hogy valami elvonta a figyelmét vagy nagyon kíváncsi volt valamire és meg szerette volna nézni.

Mindenesetre szerintem amikor kocsikáztok adj neki valami játékot hogy az elvolna a figyelmét. :)

2014. ápr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Kutyát tilos biztonsági öv nélkül a hátsó ülésen szállítani, rendőrök meg is büntethetnek érte. Szóval kösd be a kutyát kutya biztonsági övvel. De a legjobb, ha boxban utazik.

Hátul ne húzd le az ablakot. A kutyának egyébként sem jó a huzat, meg ha kidugja a fejét az ablakon, csúnya kötőhártya gyulladást kaphat tőle.

2014. ápr. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Csakhogy jobban megértsétek:


Régebben hónapokkal ezelőtt szinte mindig nyitott ablaknál utaztam vele. Akkor eszébe se volt kiugrani, mindig csak a fejét dugta ki. Most egy hete viszont már egyszer kiugrott és azóta is mindig repülni akar ezért már le sem húzom neki. És azt szeretném kérdezni hogy hogy lehetne újra megtanítani neki hogy ne akarjon kiszállni az ablakon.

2014. ápr. 6. 18:07
 4/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat a válaszokat még nem láttam! De köszönöm!
2014. ápr. 6. 18:08
 5/11 A kérdező kommentje:
Még olyanról nem hallottam hogy kutyát biztonsági öv nélkül tilos vinni. De az a lényege hogy nincsenek hátsó ülések. Csak elől vannak üléseink.
2014. ápr. 6. 18:10
 6/11 anonim ***** válasza:

Lehet venni spéci rácsot az ablakra.


[link]

2014. ápr. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Biztonsági hámmal ki kell kötni a kutyát vagy rács az ablakra.
2014. ápr. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 sippara ***** válasza:
Be kéne kötni a kutyát az autóba, és/vagy rácsot kéne tenni az ablakra. Vagy nevelni, ami ugyanúgy megy, mint az ajtón ki/bemenetel, szóval millió leírást találsz róla ezen az oldalon és az interneten is.
2014. ápr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem kéne lehúzni totál az ablakot, alapból nem tesz jót (huzat), plusz elvileg be is kellene kötni, vagy boxban szállítani. Probléma megoldva tehát, ha valamelyiket ezek közül betartod.
2014. ápr. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

1. kutyát szállítani csak biztonságosan rögzítve lehet. az nem úgy működik, hogy ide-oda rohangál a kocsiban. Az sem megfelelő, higy "hát eddig nem csinált ilyet". Ha karambolózol, repülni fog, gondolom nem azt akarod.

2. ablakot ne nyisd ki, vagy hagyd keskenyre. Ha ki tudja tolni akkor javítsd meg a kocsit. A saját oldaladon húzd le.

3. a kutyának egészségtelehn ha kidugja a fejét

2014. ápr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!