Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti szoktatok útközben babátokh...

Ti szoktatok útközben babátokhoz beszélni?

Figyelt kérdés
elég sok fapofa anyukát látok aki csak tolja a gyereket az úton függetlenül attól hogy mennyi idős... és egy kukkot se szol hozzá. én szoktam 1évesemhez beszélni még ha a saját nyelvén is de mondja. ilyenkor némely ember úgy megnéz. nem érdekel különösen
2014. márc. 20. 10:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
ha látom,hogy nagyon unatkozik akkor beszélek neki. Igaz,hogy még csak 4,5 hónapos, de ő is unatkozhat.
2014. márc. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Pontosan erről beszéltünk tegnap a férjemmel. Mindenki viszi sétálni akár kétszer is itt a környéken a babákat, de nem nagyon beszélnek hozzájuk.

Attól, hogy kifelé fordítva szeret csak lenni a kocsiban én még ugyanúgy beszélek hozzá, de más anyukát nem látok, vagy csak nagyon ritkán aki ugyanígy beszélne a babájához.

Igaz a maga nyelvén, de elmondja mit lát én pedig mindig megdicsérem, és mondom mi micsoda.

2014. márc. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Enyém 7,5 hónapos, mikor kisebb volt legtöbbször bealudt, ha meg nem, akkor általában csak hagytam nézelődni. Kb 5 hós kora óta beszélek hozzá, mostmár ő is hozzáfüzi a véleményét.
2014. márc. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%

Most nem azért, de szerinted azert mert te azt látod, hogy éppen akkor nem beszél a gyerekhez, honnan tudod hogy 10lépéssel később nem kezdi el? A nyomában vagy és figyeled, vagy mi??


Én sem mindig egész úton beszélek hozzá, van hogy csak tolom "fapofával". De egész séta közbe vigyorognom kéne meg beszélni, mint aki éppen kimenőt kapott a diliházból??

Nem értelek...

2014. márc. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Igen, van aki ilyenkor úgy néz az emberre, mintha bolond lenne és magában beszélne.

Szerintem a gyereknek is szórakoztatóbb a séta ha közben néha-néha beszélsz hozzá, és tanulhat is vele, ha elmondod neki, hogy éppen mit is lát.

2014. márc. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem szeretem ha az anyuka csak azért beszél a babához, hogy fellengzősködjön. Hallottam már anyukát pár hónapos babához olyan mondatokat intézni, amiben volt pénz, luxusmárka, stb. Persze mindez nem a gyereknek szólt, hanem a többi járókelőnek. Valószínűleg én is beszélek majd a picihez. 31hkm.
2014. márc. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Az olyan emberek , mint aki pontoz gratulálok! Attól még igazam van. Amit látszik a %on, nem másnak akarok megfelelni a válaszommal! Egészségedre!:-)

Unatkozó anyuka 2.0

2014. márc. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
nem azt mondtam de azért ha már van egy gyerekem akkor neki is meg nekem is jobban tellik a sétánk és tartalmasabb ha beszélünk egymáshoz... nem luxos,pénz, hanem megyünk a boltba megyünk ide oda -ezeket mondom neki meg hú mit láttál. azért van itt néhány anyuka akit tényleg nem érdekel a gyereke mit mond. inkább telefonál meg ilyenek
2014. márc. 20. 10:49
 9/15 anonim ***** válasza:
Amíg nem alszik be beszélgetek hozzá, de azért nem monológokat :) azt meghagyom itthonra :)
2014. márc. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha alszik, akkor nem beszélek hozzá. Ha ébren van, akkor igen. A mózeskosárban hanyatt fekve, a kék eget nézve nem lehet túl izgalmas a kislányomnak. Ha ülni fog a kocsiban akkor azt fogom neki magyarázni, hogy éppen mit látunk.
2014. márc. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!