Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet súlyos baja a kutyának,...

Lehet súlyos baja a kutyának, ha néhány szál cigarettát megeszik?

Figyelt kérdés
Nagyszüleim elé nemrégiben buszmegállót raktak. Napi rendszerességgel hatalmas mennyiségű cigi és szivar csikkeket szednek össze az udvarról. Attól tartunk hogy a kutya megeszik néhányat. Ugye nem lehet komoly baja, ha megeszi? Kb. 25 kilós kis keverék, a nagyszüleim szemefénye. Én nem tudok minden nap átmenni hozzájuk, csak hetente, ők meg öregek, nem tudják felszedni mindet. A szemük sem az igazi és a bokrok alól is rengetegek szedek fel ha átmegyek.
2014. ápr. 7. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Visszakérdezek: mi az, hogy buszmegállót raktak? Telerakták a megállót cigivel?
2014. ápr. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jajj 1-es. annyira egyértelmű a kérdező problémája.

A nagyszülei háza elé,ahol eddig nem volt buszmegálló építettek egyet,és sokan,akik ott cigiznek, nem kukába( ha van egyáltalán) dobják a csikkeket, hanem ahova épp jól esik. és mivel sok a bunkó ember,ezért bedobálják portán belülre. És ezt kérdezi a kérdező,hogy a bedobott csikkeket, ha feleszi a kutya, akkor lehet-e súlyos baja.


Nos,nem épp egészséges a dolog,szóval figyelni kéne, hogy ne egye fel a kutya.

Ha ez nem kivitelezhető,akkor viszont annyiban segítsetek a nagyszülőknek, hogy mondjuk a kerítés azon részére,ahol a buszmegálló van húzzatok fel egy nádkerítést, és legalább nem is látnak be, illetve ha elég magas,akkor talán a sok paraszt nem dobálja be a kertbe.

2014. ápr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is van kutyám, de még sose láttam csikket enni. Biztos, hogy a nagyszüleid kutyusa megeszi?

Csatlakoznék az előttem szólóhoz, emelt magas kerítés a megoldás, vagy egy belső keret, kenel, ami meggátolja a kutyát abban, hogy a csikkek közelébe jusson. Másik kérdéses megoldás lehet, hogy kitasztek egy figyelmeztető táblát, melyben leírjátok, hogy a csikket a kijelölt helyre tegyék, ne más portájára, mert ezzel közveszélyokozást követnek el, mert kigyújthatják a bokrokat, illetve a szemetelés is szabálysértés. Nem volna hülyeség ezt jelezni a buszmegállót kihelyező vagyonkezelő felé is, hogy gondoskodjanak gyűjtőedény kihelyezéséről. Másik végsőelkeseredéses lehetőség rejtettkamerát kihelyezni, és a bedobálókat a felvétel alapján feljelenteni, kitenni a facebook szégyenfalára. Én személy szerint megetetném velük, ha tehetném, mert cselekményük átlépi azt a határt, amit jóérzésű ember tolerálni tud.

2014. ápr. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Nem hiszem, hogy megenné a kutya a csikkeket, de mielőtt elkezdtek kerítést építeni, írjátok ki egy táblára, hogy a csikkeket ne az udvaron belülre dobják.
2014. ápr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A nikotin erősen mérgező anyag, egy felnőtt ember ha elrágcsál egy doboz cigit, simán belehalhat. A csikkben nyilván alig van már dohány, de azért nagy mennyiségben ne fogyassza a kutya, főleg mert ő is ugyanúgy rászokhat, ahogy az emberek. Mondjuk nem egészen értem, mi oka lenne megenni, de ugye sose lehet tudni.

Én a helyetekben kitábláznám, hogy van kuka, azt tessék használni a csikkek tárolására (ha nincs kuka, akkor meg kell szólni a buszmegállót üzemeltető cégnek, hogy legyen), mert a cigaretta mérgező a kutyára, és ha el talál pusztulni emiatt, csúnya világ jön a megállóban dohányzókra.

2014. ápr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó: a csikkben több káros anyag van, mint a még meg nem gyújtott cigiben, ha pl vizet raksz egy edénybe, és abba gyűjtöd, néhány csikkből már annyi mérgező dolog oldódik meg, hogy simán belepusztulhat egy kutya, ha megissza.
2014. jún. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!