Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azért nem eszik a kutyám mert...

Azért nem eszik a kutyám mert el van kényeztetve?

Figyelt kérdés

Van egy 11 hónapos kutyám. A nagymamámmal ketten neveljük. Ő nagyon elkényezteti (szerintem) mert tápot pl soha nem kap magában. (Mondjuk nem tudom mások is adnak-e a táp mellé valamit, de az enyém az elejétől kezdve kapott a táphoz keverve májkrémet, husit, tejet stb. és soha nem eszi meg magában a tápot) Egy pár napja már a húst sem eszi meg a tápból, csak akkor ha 1-2 falatot a szájához nyomunk.

Egyébként egy nap 2-3 alkalommal kap enni + kekszet napközben, vagy száraz kenyeret kap ropogtatni.

Szerintem sokat kap enni és megunja a kajáját, de a mamám mindig megsajnálja és akkor ha nem eszi meg az éppen előtte lévőt, akkor kap helyette valami mást. Meg valaki azt mondta, hogy ők mindig annyit adnak enni a kutyának, hogy álljon előtte, mert ha megéhezik akkor ne kelljen várakoznia...

Rosszul etetjük? Hányszor kellene egy nap etetni?


2009. dec. 19. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rosszul. Egyszer elég már etetni egy ekkora kutyát. De ne áltasd magad, a nagyidat nem tudod megnevelni.
2009. dec. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az előző kutyám németjuhász volt és őt egyszer etettük egy nap. Teljesen elég volt neki, de mióta ez az új kutya van, a mamám jobban elkényezteti mint engem :D

De egyébként azért adott neki az elején tejet a táphoz, mert a kutyának nem ízlett a táp, illetve játszott vele -> kivett belőle egy db-ot, aztán elszaladt vele és utána ropogtatta el. Erre a mamám ezt úgy gondolta, hogy azért eszi úgy, mert fáj a foga. De attól függetlenül megette a csontot, szétrágta a cipőket, de a táptól fájt a foga... -_-"

2009. dec. 19. 22:36
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy felnőtt kutyának valóban elég naponta 1x enni adni. Azonban, ha nagytestű érdemes 2x elé tenni a napi adagot, mert könnyen kapnak bélcsavarodást, amibe el is pusztulhat.

Ha jó minőségű tápot kap, az mellé nem szükséges semmilyen kiegészítő kaja, pláne nem cukros keksz. Természetesen én is adok néha a kutyáimnak valami kis nasit. A benti 3 hónaposnak egy kis túró, vagy sajt, vagy főtt csirkehús, a kinti nagyoknak, így télen egy kis töpörtyű, egy pici kanál sültzsír a tápra, csak hogy több égetni való legyen a hidegben. De azért, mert nem ették meg a tápot, soha nem kapnak helyette valami mást. Prémium tápot kapnak, naponta 2x 1-1 pohárral. Nem kövérek, nem soványak, és jóízűen elfogyasztják.

2009. dec. 20. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól látod és szerintem is a kényeztetés áll a probléma hátterében.

Elég, ha egyszer kap enni a kutyus. Ha nem ízlik neki az a táp, amit most kap, próbáljatok ki másféléket is. Az én kutyám sem szereti mindet, ki kell kísérletezni, melyik a jó neki.

Amit tehetsz, az talán kicsit kegyetlennek tűnik, de véleményem szerint az egyetlen járható út ebben az esetben: Minden nap ugyanabban az időben legyen az etetés. Mielőtt kirakod a tápot elé a táljában, tegyél úgy, mintha ennél a kajájából, ropogtass el egy kekszet. Eközben azonban ne nézz a szemébe, ne alázd meg. Miután "jóllaktál", tedd le neki a tápot, de maximum 5 percig hagyd előtte. Ha nem eszi meg, akkor vedd el és legközelebb csak a következő napi etetésnél kapjon enni, ugyanabban az időpontban! És ne nassoltassátok a kutyát, amíg meg nem tanulja, hogy meg kell ennie! És semmi esetre se etessétek kézből! Másnap ugyanez legyen. Ne ijedj meg attól sem, ha esetleg 3-4 napig nem fog enni, a lényeg, hogy ne kapjon nasit! Ha éhes lesz, biztos lehetsz benne, hogy gondolkodás nélkül be fogja falni a tápot, eszében sem lesz válogatni!

Nem hiszem, hogy lehetetlen lenne a nagymamáddal megértetni, hogy mennyire rosszul teszi, amit tesz. Olvastass vele néhány könyvet, amiben írnak ennek a dolognak a pszichológiai és egészségügyi mibenlétéről, kockázatairól, hátha azzal tudsz rá hatni.

Pl. ezt:

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. dec. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Illetve alapszabály, hogy amit otthagy, azt be kell vinni, és legközelebb keveset adni neki.
2009. dec. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Közepest méretű a kutyám.

De egyébként azt vettem észre, hogy eddig ha kapott reggelire valamit, akkor azt jóízűen megette, most csak megszagolja és elfordul, otthagyja.

De a mamámnak az a mániája, hogy egy ennyi idős kutyának minél többet kell ennie. Meg, hogy rossz gazda vagyok mert csak este adnék neki enni és a kedvében kellene járni. De ha éhes lenne megenné. Mikor itthon vagyok akkor behozom és pár óra múlva megint odaadom neki de van, hogy akkor sem kell neki. Viszont ha este 7 óra körül bőségesen adok neki enni (a meghagyotthoz pluszban teszek valamit) akkor azt szépen megeszi. Csak mivel este bőségesen jóllakik, akkor reggel 8 körül nem lesz éhes...(Sőt, még 3-4 óra felé sem lesz éhes. Főleg ha kap kekszet közben)

2009. dec. 26. 20:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyám sem ette meg a tápot.. pár hónap múlva kiderült, hogy allergiás és tisztára tönkretette a bélrendszerét az a (jó minőségű, prémium) táp... azóta speciális, allergiás kutyáknak kifejlesztett tápot kap, ezt már megeszi. Úgyhogy érdemes megnézni, hogy vajon van-e oka, hogy miért nem eszi meg a kajáját...
2009. dec. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Általában a szaporítóktól való, illetve az agyon "tenyésztett" kutyák lesznek allergiásak, betegek. Nem a táppal van ilyenkor a hiba.

Jól látod kedves Kérdező! Azért nem eszik a kutya, mert egész nap enni kap! Nem szabadna adni neki napközben semmit, pláne nem száraz kenyeret. Bőven elég lenne neki a táp vacsorára és sem reggelit, sem ebédet nem kellene neki adni. Nem szabad előtte hagyni a kaját! Ha nem eszi meg kb 20perc múlva elveszed tőle a kaját és nem kell, nem szabad utána még többször kínálgatni vele nap közben! Mindig ugyanabban az időben kellene enni kapnia. Nálunk ez úgy megy,h az esti séta után van vacsi, így tudják,h vége a napnak, most nagy alvás jön. :D

Kekszet sem érdemes adni neki, kivéve ha az kutyáknak való keksz, de akkor is csak napi 2-4darabot.

A táp mellé nyugodtan adhat a mamád húst, akár leves, akár pörkölt formájában. Mi is szoktunk a kutyáinknak mellé ilyeneket adni. Sőt kapnak kutyaszalámit, konzervet, vagy májast, májkrémet a tápra.

2009. dec. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Én, mint ember is valószínűleg agyon vagyok szaporítva, mert én is allergiás vagyok a tejre... hogy lehet ilyet írni, hogy csak a szaporítós és az agyontenyésztett kutya lesz beteg??? Mivel allergiás a kutyám, elég sok szakirodalmat utánaolvastam, és képzeld, még a prémiumtápok is tele vannak olyan adalékanyagokkal, amitől igenis allergiás lehet egy teljesen normális kutya is! Ne képzeljük már, hogy ha egy kutya beteg, akkor azért csakis a genetika a felelős... illetve az, de 50 generációra visszamenőleg, mint az embernél is... Komolyan mondom, néha egyes kutyások olyan véleményeket írnak, amit a náci "orvosok" is megirigyeltek volna... :(
2009. dec. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A kutyának egyértelműen sok a kaja, azért nem eszi meg. A kutyát nem kell elkényeztetni, mert nem érzi jól magát. Természetesen szeretni kell, neveni, és komfortos élőhelyet biztosítani neki, és ebben a környezetben lesz azzá, aminek született: egy olyan állat, amelyik megvédi minden helyzetben a gazdáját, őrzi a házt, bármikor bármennyi szeretettel képes elhalmozni a gazdáját. Ha

1.) nincs tisztázva a falkavzérség

2.) túl van etetve a kutya

3.) és még erősítik is a hitében azt, hogy falkavezér, óriási problémák lehetnek. Nem kell csodálkozni, ha esetleg a kajája felé nyúlsz, odakap a kezednek, morog, amikor el akarod küldeni valahonnan, morog, ha a helyéhez nyúlsz, morog, ha ki akarod tessékelni a fotelból, nem adja oda a csontját, és odakap, ha a játékához nyúlsz. Ha még nincs is, ha a kutya kifejlődik lelkileg teljesen, mérget veszek rá, hogy ez lesz. 30 éve kutyázok, tudom, mi a dörgés.

Lássuk a problémákat.

1.) Túletetés

Természetesen egy fejlődő kutyának szükséges a tápanyag, ezt senki nem vitatja. De 8-9 hónapos kor környékén BŐSÉGESEN elég napi egyszer adni, természetesen neki való adagot. Te mit szólnál hozzá, ha napi 3x - 4x az orrod alá dugnának egy hatalmas tányér rántott húst 8 marék sült krumlival? Ugye te sem kérnéd, egyet megennél, és és kész.

Ráadásul túlhizlaljátok a kutyát. Ha ilyen mennyiségű kaját adtok neki még sokáig, akkor 3-4 éves korára elzsírosodik a szíve, és vihetitek altatni. Ezt szeretnétek? Nem, ugye. Tartalékoskodhattok a kajával is, és a kutyának is jobb, előnye nincs a sok kajának. Hidd el, tudom, a nagynéném is ezt csinálta a kutyájával, az egy spániel volt, és 4 éves korában a kutyának 13-14 kilót kellett volna nyomnia, ez pedig több, mint 20 kilós volt. 4 és fél éves korában el kellett altatni, mert leállt a szíve. Megéri ez?

2.)Falkavezérség - kérdés tisztázatlansága

A kutya, az KUTYA, nem ember. El van kényeztetve, ha nem eszik a saját tányárjából. Kénye-kedve szerint játszik anyuci idegeivel, és még élvezi is. HA(!!) naponta egyszer adnátok neki enni, minden megoldódna. A kutyák nem érzik így jól magukat, hiszen az ősi falkában sem volt ekkora túlzabálás. 3-4 naponta elejtettek egy szarvas, vagy őzet, és a következő áldozatig semmi nem volt. A kutyák gyomra erre van berendezkedve. Amit kivonnak tápanyagot az ételből, azt ők szépen beosztják maguknak addig, amíg ételhez jutnak, nem úgy, mint az emberek. Egészségetelen, erre ennyit tudok mondani.

Ráadásul, most jön az igazi falkavezérség. A kutya így látja a dolgokat: "Én vagyok a falkavezér, a körülöttem lévő falkatagok mint alattam állnak. Akkor eszem, amikor akarom. Soha senki nem MERI elvenni előlem a kaját, hiszen félnek tőlem. Ha megpróbálják, majd megharapom őket. Az az öreg hölgy engem szolgál, akkor ad enni amikor én akarom, ha meg nem akar, majd rámorgok én megharapom, és mindjárt tudja, mi a rend. "

Szerinted helyén van ez?

Ez lenne a helyes: " Juj, de jó, kaptam enni a gazditól. Huhúú, de jó, örülök neki! Gyorsan megeszem az összeset, kitakarítom a tálat, nehogy a falkavezérnek eszébe jusson elvenni, bár sosem szokta, de azért nem lehet tuudni, és odaszaladok a gazdihoz, és megcsóválom a farkam, hogy lássa, hogy örültem neki, és hogy én is örüljek, hogy ő örül, és megsimogat. Nem jobb lenne ez így?

MI adunk enni a kutyának, akkor amikor MI akarunk, amikor Mi akarjuk, akkor vesszük előle, és annyit kap, amennyit MI adunk neki. Nincs ilyen, hogy nem eszi meg mert 'nem szereti' vagy 'biztos jóllakott' és 'majd megeszi később'. Az ősi farkasfalkában sem volt válogatás, hogy hú, én nem szeretem az őzet, inkább megyek és fogok nyulat. És jaj, de tele vagyok, most itthagyom és majd visszajövök. Nem. Az volt, amit a falka elejtett = amit a falkavezér ad. És Egyszerre kellett mindent megennünk, mert ha otthagytuk, akkor sajnaos az elúszott = elvették mások.

Odaadjuk neki az ételt (a tányérjába!!!) délután 5-6 körül( a tápos zacskókon van egy tetési útmutató súly szerint, az alapján elosztva a kaját, és előtte hagyjuk 10-15 percig. Ha kivesz belőle egy darabot és elmegy, őrizetlenül hagyja a tányérját, azonnal elvesszük. Ha csak elfordul, azonnal elvesszük. Ha csak félig eszi meg és a többit otthagyja, azonnal elvesszük. Az éhség nagy úr, a kutyák jól tudják. Nem fog éhenpusztulni, egy-két nap után le fogn arra csapni, amit eléjük teszel, és az utolsó szemig megeszi. Soha nem kínáljuk neki a kaját, hogy eléteszed, és "megkérdezed", hogy kéri-e. Napont egyszer, egy jó adag kaja. És napközben (nem sok!) jutalomfalatok, de ezt sem kéne, de jobb, mint a kekszikék.

Ha már megy a napi egyszeri etetés, és meg is eszi, lehet neki adni napközben KUTYÁKNAK VALÓ jutalomfalatokat, lehet kismillió félét kapni a boltokban. Semmi szüksége cukros kekszikékre, süikre, ilyesmikre. A nekik való falatokat az ő gyomruknak tervezték, célszerűbb és egészségesebb ilyet adni.

Ennyi, egyszerű.

A kutyád egészsége érdekében légy szíves így etetni a kutyust, illetve csinálhatod ezt is amit most, de ne számíts 5-6 évnél hoszabb élettartamra. Ja, és azt is kínszenvedve.

Sok sikert!

2009. dec. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!