Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek meddig áll el a...

Szerintetek meddig áll el a házi készítésű kutyatáp?

Figyelt kérdés

Kutyámnak kezdtem el csinálni másfél hónapja, nagyon figyeltem az összetevőkre , minőségi alap anyagból csinálom csak ugye semmi színezéket,tartósítószert nem használok. Kéthetente készítem neki jelenleg.

Össze tévőket pontosan nem mondom el ez legyen az én titkom, de mint mindenki tudja hús,zöldség,gyümölcs is van benn .

Az lenne a kérdésem valaki nem olvasott ilyesmiről, hogy meddig lehet tárolni vagy esetleg valami hasznos tanáccsal el tudna látni ?

Ja és ne jöjjetek a bolti tápokkal néha szoktam venni,de amióta ezt adom nekik amit én csinálok nagyon szépen fejlődnek,szőrzetük is szép, székletük is jó... Szóval inkább megcsinálom én nekik és tudom mit raktam bele...


2014. ápr. 7. 22:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

hát itt az a kérdés, hogy mit csinálsz vele....nyersen adod oda? főve? lefagyasztod? megsütöd? ezt a táp dolgot én jelenleg kb úgy tudom elképzelni, hogy megsütöd, mint a kutyakekszet szokták...


ahhoz hogy tudjuk mit meddig lehet tárolni tudni kéne mi van benne és milyen formában...pl tojásosat vagy tejtermékes dolgot én nem tárolné sokáig, a husissal is ugye vigyázni kell...én talán lefagyasztanám adagonként és felengedném mielőtt megkapják, úgy sokáig eláll...akár sütőben is felengedheted ha olyan és ott kiszárad:)

2014. ápr. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

szerintem tápot készíteni fölösleges energia és időpazarlás.


Nézz utána a PREY vagy BARF etetésnek szerezz egy hütőládát ott eláll a kaja évekig is :)

2014. ápr. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen, megsütöm. Megpróbálom sütés után még kiszárítani gondolom szagából úgyis ki derül,hogy jó lesz e úgy vagy sem. Fagyasztásra és is gondoltam.

Szerintem nem felesleges tápot csinálni ennél minőségibbet sehol nem kapsz.

2014. ápr. 8. 17:39
 4/17 zsuzsabazsa ***** válasza:
Addig áll el ameddig a kutyád meg nem eszi. Meddig akarod tárolni? Hónapokig nem érdemes. Szerintem egy hónapig biztosan eláll, ha megfelelően van tárolva.
2014. ápr. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
az ilyen típusú sütéssel egyébként az a baj, hogy egy csomó értékes dolog kivész belőle általa:S így nem lesz olyan jó, mint amilyennek a benne lévő dolgok miatt lennie kéne:S legalábbis én ettől félnék:S
2014. ápr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Én úgy csinálom,hogy megfőzöm a húst és egyebeket és akkor utána nem sokat rakom be a sütőbe amíg keményebb lesz,de most szerintem be sem rakom hanem napon szárítom. Ne félj tőle több jobb dolog marad benn mint bármely tápba igaz én vitamint is rendszeresen adok neki.

Hát épp azért tettem fel la kérdést,hogy ne csak pl. 1 hónapig tudjam tárolni, mivel a kutyám 500g-ot eszik naponta :D

2014. ápr. 8. 18:54
 7/17 A kérdező kommentje:
Szemmel látható a változás a kutyámon, külsőleg és fizikailag is .
2014. ápr. 8. 18:56
 8/17 zsuzsabazsa ***** válasza:
Tegyél félre valamennyit és nézd meg 2-3 hónap múlva, és ha nem penészedik be és nem kukacosodik be akkor eláll.
2014. ápr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

hmmmm hát nagyon érdekel ez az otthoni kutyakaja dolog, az én kutyusom nem eszik sokat, így az se lenne probléma...ezt kb úgy kell elképzelni összetételileg mint a barfos étrendet csak te csinálod meg otthon és nem nyersen adod? ne haragudj, nem receptet kérek, csak érdekel:))) (bár a receptet is bírnám:D)


hát nem tudom azért kicsit félnék, de mindegy:) szerintem maradj a fagyasztásnál, nincs jobb ötletem:) úgy kb 3 hónapig elállhat simán.

2014. ápr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Hát én kétszer etetem a kutyám, pedig lassan két éves lesz. Figyelek a megfelelő fehérje,hús,zöldség,gyümölcs bevitelére nagyon, szénhidrátból is csak a legjobbat kapja. omega3 bevitelre is nagy hangsúlyt fektetek és még egyéb sok minden.

Ennek a gyártása kb. 18000 ftra fog kijönni nekem egy hónapra,de ebben még a vitaminok és egyéb kiegészítők nincsenek bele számolva. Persze az ár mehet lejjebb is, kérdés mit mennyiért tudok beszerezni .

2014. ápr. 8. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!