Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye majdnem lehetetlenség...

Ugye majdnem lehetetlenség négy óriási kutya házikosztját havi 20-30 ezer forintból kihozni? (Önjelölt sértegető kőbunkók takarodjatok a kérdésembő! Senki nem kíváncsi rátok! )

Figyelt kérdés

Ugye van az a "szabály", hogy ahol két ember eszik, ott eszik a harmadik is.


Ezen alapból kiindulva, ha nagyobb mennyiséget főzöl az alaposan odafigyelt házikosztból (hús, risz, tészta, zöldség, tápkieg vitaminok/ásványi anyagok), akkor a nagyobb mennyiség miatt lehet többet lehetne minimális pluszköltségekkel főzni belőle nekik?



2014. ápr. 8. 08:45
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Én 90 kg kutyával BARF-ozok és 24-25 ezerre jövök ki egy hónapban. A színhúst 350ft /kg áron veszem, ha tudnám olcsóbban akkor faraghatnék le belőle, de te több mint 2 mázsányi kutyával nem fogsz tudni ugyanennyiből kijönni. Ez tényleg lehetetlenség és akinek ennyi és ekkora kutyája van az vagy tényleg gazdag vagy maradékkal eteti őket az meg ugye a kutyának nem jó és ha már ennyit vállaltál akkor ennyit kell tisztességgel eltartani. Én is a pénz miatt szabok határt a kutyáim mennyiségének, na meg ugye az időbeli minőségi foglalkozás miatt, de az már más téma.
2014. ápr. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

11-es vagyok. A válaszom nem lesz hasznos a kérdés szempontjából,de eszembe jutott egy beszélgetésem egy ismerősömmel. 3 óriás és 1 nagytestű keveréke van és ki volt akadva, hogy mennyire drága etetni a kutyákat. Kérdeztem mivel etet...konzervvel...csak konzervvel! :D Az emberi butaság és fölösleges pénzszórás netovábbja...

Próbáltam elmagyarázni neki, hogy a konzerv nem egészen tápláló és nagy %-a csak víz, esetleg száraztáppal többre menne és még pénzben is sokkal kevesebb lenne, de teljesen hülyének nézett, mert ő meg van győződve róla, hogy a konzervvel ő nagyon jót tesz és a kutyái hogy el vannak kényeztetve, a száraztápot meg lenézi és a kutyái amúgy sem hajlandóak megenni. Hát még megpróbáltam egy halovány kísérletet tenni arra, hogy elmondjam neki, hogy ha esetleg nem esznek pár napig utána már nem lesz semmi bajuk a szárazzal sem, akkor meg még jobban kiakadt, hogy ő nem fogja éheztetni a kutyáit mit képzelek én :O

Istenem és még én vagyok a hülye :D


Na de hogy hasznos is legyek, itt ez a kérdés, elég sok válasz lett, talán segít egy kicsit.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__5446580-ti-me..

2014. ápr. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

én 6 nagytestű kutyával rendelkezem, nem óriástestűek, kb 6 nj méretű keveréket képzelj el.


Olyan mennyiségben veszem a tápokat és a húsokat is, hogy mindenhol tudok extra kedvezményt kérni, így a napi kajájuk kb 1500-2000 Ft-ra jön ki, minőségtől függően. Ebbe nem számítanak bele persze az étrendkiegészítők, vitaminok egyéb készítmények.

2014. ápr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Hát tizenegyes, nem semmi a fickó. :) Én nem adnék nekik konzervet, hanem finom házikosztot, de akkor inkább már táp, mint az.


És hidd el, leszel is még párszor hülye, hiába nem vagy az, engem is megtalált már itt "pár" ember, aki ha már nem úgy látod a dolgokat, ahogy öntelt őnagysegge, elnézést őnagysága, akkor elmehetsz messzire...


Tudod ezen alaptalanul (vagy akár okkal is, rohadtul teljesen mindegy) orrukat fennhordó, beképzelt csesztető senkiházi übermensch(???) csimbókok megtehetnek egy hatalmas szívességet. És sajnos vannak ilyen búzák.


Utolsó: az ÖSSZES kutyusod napi tápja jön ki kb. 2000 forintból? Vagy csak egynek?

2014. ápr. 8. 11:11
 15/32 anonim ***** válasza:
Nekem van két 50kiló körüli kutyám az egyik allergiás neki kicsit költségesebb de olyan 5000-8000ftból ki lehet hozni fejenként egy hónapot.tehát a 30.000ből ha ügyes van meg tudod oldani a 4et igen. Keresni kell húsforrásokat és ha találsz jót akkor azt kihasználni amennyire tudod :) Ha pesti vagy, vagy fel tudsz jönni pestre akkor amúgy tudok segíteni írj pü-t ha érdekel.
2014. ápr. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

13-as vagyok. Igen az összes.

Mint mondtam nagyon nagy mennyiségben (itt 5-600 kilót képzelj el) veszem a tápot és a húst is 100 kilós mennyiségben ezért elég sok kedvezményt kapok.

Kb 500 Ft/kilóra jön ki a jó minőségű táp és 250-300 Ft körül a hús kilója.

Napi 1,5-2 kiló táp fogy és 2-3 kiló hús. Aktívan dolgozó kutyákról van szó.

2014. ápr. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Az szép!


Tehát nem túl aktív leonbergik, újfoundlandik, samoyedek (melyek közül az első kettő medve ugyan, de csak négy, nem hat) etetése során talán kevesebb, mint 1,5 kg táp és kevesebb, mint 3 kg hús fogyna egyedenként naponta?

2014. ápr. 8. 12:37
 18/32 A kérdező kommentje:
A nem igazán aktívon van a hangsúly. Tudom, hogy óriási dögök, de nem munkakutyusokról lenne szó, talán a hobby-kutyák a megfelelő szó rá.
2014. ápr. 8. 12:40
 19/32 anonim ***** válasza:
A 3 kiló 100kilos kutyáknak való adag :D nekem az egyik 50kilos tök jól elvan a napi 1 kilóval. Néha picit többet kap es ebbe nincs belekalkulalva a jutalomfalat.
2014. ápr. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
97%
Én csak azt nem értem, hogy akinek ennyire ki van számolva a költségvetése, hogy nincs havi 10-20 ezres "költségvetési tartaléka", az miért akar ennyi nagytestű kutyát tartani? Egyáltalán, hogy akarod megvenni őket? Egyenként is kétszázezer fölött van önmagában csak a vételáruk. Ha pedig mind a négy kölyök, akkor összesen nyugodtan lehet akár havi 60-80 ezerrel is számolni a költségeket.
2014. ápr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!