Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni az elrontott...

Tücsi36 kérdése:

Mit tudok tenni az elrontott Svájci Fehér juhász kutyámmal?

Figyelt kérdés

Valószínűleg nagyon sok odafigyelést igényel. Az én Svájci Fehér Juhászom az első gazdija el akarta altatni, azt hiszem nem vált be kerti dísznek, nálunk a nagy udvarban elrohangá. A szomszéd kutyáival összeverekszik kerítésen keresztül legalább is eleinte, már annyira nem jellemző. Sétánál póráz nélkül kerget mindent ami él és mozog, nem egyszer rohantam utána bő kilométert, az utóbbinál nagyon elvertem szegényt, hiába visítottam neki nem állt meg. 8 hónaposan hoztuk el, félig már bekábítva, 3 napig járni alig tudott, azóta itt van nálunk, szeretjük, ő is minket, bár őszintén megvallva engem már rettentően idegesít az önfejű viselkedése, két dolgot tud nagyon, a kajára oda figyelni, szerintem menne neki szüntelen nyitott szemmel órákig, és akármennyi kaját kap, akkor is. A másik a labdája, egész nap kergetné, és hozná vissza. Eléggé játékos, de az én kutyám alapból fél az emberektől.


Mit lehetne egy mindentől félő kutyával kezdeni? Most egyedül maradt, a két öreg keverék kutyánk meghalt, az egyik 13 a másik 12 évesen. Egyedül maradt, és jelenleg 3 éves. Az önfejűsége akármit is csinál és faszul érte ugyan úgy megcsinálja, de tudja hogy rossz mert sunyít érte, pl megeszi a tojást kupán koppintom érte másnap ugyan úgy, sőt pl a tyúk eltojik egy random helyre hozza szájában mondom neki hozza nekem, nagy ívben kikerül a 3x szólok rá eldobja és sunnyog tovább, tehát nem hülye mert érti mi a helyzet- Az segítene ha szereznék mellé egy SJ szukát, akit kiskorától fogva tanítanám, és az ő felfogó képességével javulna a 3 évesé is? Mert így 3 év után már ezek a bakijai kiborítóak tudnak lenni, szeretem én eddig sosem kapott annyit mint a legutolsó kergetőzésnél sok pofont kapott, 3 napig szóba se álltam vele.


Szóval mit lehetne kezdeni vele?


2014. ápr. 8. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy új kutya a lehető legrosszabb ötlet lenne. Együtt még több bajt okoznának. Nálad alapvető problémák vannak, amiket nem lehet 3 sorban leírni. Vidd kutyasuliba és olvass minél többet, Cesar Millan és Jan Fennel könyveit.
2014. ápr. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

A foglalkoztatottság hiányából fakadóan ez a kutya nincs beilleszkedve sem a kutyatársadalomba sem az emberébe.


Mivel sok hiányossága van a szocializálódásából kifolyólag ezért a helyedben én a kutya iskolával kezdeném a nevelését.

2014. ápr. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hűű, hát először is, egy kutya nevelését sosem lehet úgy megoldani, hogy hozol mellé egy kölyköt, mert a kölyök eltanulja a rosszat a nagytól és akkor már két problémás kutyád lesz.

A szomszéd kutyája és egyebek kapcsán: az előző gazdája nyilván nem tett semmit annak érdekében, hogy szocializálja a kutyát, más kutyákhoz szoktassa. Nyilván a félőssége is összefügg azzal, hogy kevés ingerrel találkozott a kritikus első hónapokban, de egyáltalán nem késő rendbe hozni ezeket a dolgokat.

Én személy szerint azt javasolnám, hogy keress fel egy jó kutyasulit vagy házhoz járó oktatót, aki segít ezekben a problémákban. Nagy valószínűséggel a kutyával való közös irányított munka rengeteget javítana az többin is és nagyon sokat tanulnál arról, hogy hogyan kell nekilátni a nevelésnek. (PL. nem jön vissza a kutya és te "visítasz" illetve "rohansz utána bő fél km-t" aztán "elvered" - ezek mind arra utalnak, hogy neked is jól jönne valaki hozzáértő, aki elmagyarázza, hogy mit hogyan kellene csinálni). Az, hogy a kaja és labda ennyire érdekli, nagyon-nagyon előnyös dolog lesz, ha elkezded célzottan tanítani a kutyát, mert lesz mivel motiválnod.

Jól látod, hogy sok odafigyelést igényel. Nem tudom, hogy mennyire van rendszer az életetekben, de ha eddig nem mentetek mindennap sétálni, esetleg csak ritkábban, akkor változtassatok ezen. És amíg nem javul kicsit a helyzet, érdemes hosszú pórázra raknod, hogy ne kerülj többször olyan helyzetbe, hogy elrohan és nem tudod visszahívni, mert ez tovább erősíti a rossz szokást. A labdázás is jó kiegészítő fárasztás, érdemes beletenni kis extrákat, csak engedélyre mehessen érte, stb, ahogy csak tudod, szellemileg is foglald le. Meg suli, mint írtam is. Sok sikert!

2014. ápr. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Mindenképpen a jelenlegi kutyáddal foglalkozz, és ha azt szófogadóra nevelted, akkor jöhet mellé egy másik kutya.
2014. ápr. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor 8 hónaposan megkaptátok, akkor kellett volna elkezdi a nevelését. Hagytátok 3 éves koráig, hogy nőjön, mint a gaz. Na, igen, elvolt a másik két kutyával, ugye?

Nulla ismereted van kutyából, az biztos. Hogy az ételért bolondul, az az egészséges kutyák jellemzője. Ezt szokták kihasználni, amikor jutalomfalattal tanítják.

Az utolsó mondatod a csúcs kutyanevelés terén.

Ahogy írták, kutyaiskola.Főleg neked.

2014. ápr. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Keress szakembert. Eleve nem egy egyszerű fajtával van dolgod, jól el van rontva, lövésed sincs, mihez kezdj vele, ne akard otthon egyedül megoldani, mert az eddig se ment. Másik kutyát pedig meg se próbálj szerezni mellé, amíg ez nincs rendben, mert könnyen kaotikus lehet a végeredmény.
2014. ápr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Nézegess kiképzéssel kapcsolatos videókat.Olyan könnyű lenne egy kaja és labdamániás kutyát kiképezni.Könnyű! Minden értelemben,ő egy munkakutya szeret tanulni.
2014. ápr. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha most idegbajt kapsz a kutyától, képzeld el ugyanezt két kutyával. Nem a nagy tanulna a kicsitől, hanem a kicsi minden rosszat a nagytól. Ahogyan mondták többen is, keress egy jó sulit (házhoz járó oktatót nem javasolnám, a szocializáció teljes hiánya miatt) Az oktatásnál az első lépés megtalálni, hogy mivel lehet motiválni egy kutyát. Nálatok ez már adott, erre kell építkezni.
2014. ápr. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Neki látok a teendőknek.
2014. okt. 27. 19:53
 10/11 anonim ***** válasza:
Majd ird meg a fejlemenyeket.
2014. okt. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!