Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni az elrontott...

Tücsi36 kérdése:

Mit tudok tenni az elrontott Svájci Fehér juhász kutyámmal?

Figyelt kérdés

Valószínűleg nagyon sok odafigyelést igényel. Az én Svájci Fehér Juhászom az első gazdija el akarta altatni, azt hiszem nem vált be kerti dísznek, nálunk a nagy udvarban elrohangá. A szomszéd kutyáival összeverekszik kerítésen keresztül legalább is eleinte, már annyira nem jellemző. Sétánál póráz nélkül kerget mindent ami él és mozog, nem egyszer rohantam utána bő kilométert, az utóbbinál nagyon elvertem szegényt, hiába visítottam neki nem állt meg. 8 hónaposan hoztuk el, félig már bekábítva, 3 napig járni alig tudott, azóta itt van nálunk, szeretjük, ő is minket, bár őszintén megvallva engem már rettentően idegesít az önfejű viselkedése, két dolgot tud nagyon, a kajára oda figyelni, szerintem menne neki szüntelen nyitott szemmel órákig, és akármennyi kaját kap, akkor is. A másik a labdája, egész nap kergetné, és hozná vissza. Eléggé játékos, de az én kutyám alapból fél az emberektől.


Mit lehetne egy mindentől félő kutyával kezdeni? Most egyedül maradt, a két öreg keverék kutyánk meghalt, az egyik 13 a másik 12 évesen. Egyedül maradt, és jelenleg 3 éves. Az önfejűsége akármit is csinál és faszul érte ugyan úgy megcsinálja, de tudja hogy rossz mert sunyít érte, pl megeszi a tojást kupán koppintom érte másnap ugyan úgy, sőt pl a tyúk eltojik egy random helyre hozza szájában mondom neki hozza nekem, nagy ívben kikerül a 3x szólok rá eldobja és sunnyog tovább, tehát nem hülye mert érti mi a helyzet- Az segítene ha szereznék mellé egy SJ szukát, akit kiskorától fogva tanítanám, és az ő felfogó képességével javulna a 3 évesé is? Mert így 3 év után már ezek a bakijai kiborítóak tudnak lenni, szeretem én eddig sosem kapott annyit mint a legutolsó kergetőzésnél sok pofont kapott, 3 napig szóba se álltam vele.


Szóval mit lehetne kezdeni vele?


2014. ápr. 8. 19:17
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Hogy van a kutya?
2015. máj. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!