Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Júniusban lesz egy máltai...

Júniusban lesz egy máltai selyemszőrű kutyám! Nem bírom kivárni! Mit tegyek, hogy nem legyen annyira szörnyű a várakozás?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 8. 19:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Olvass sok kutyás könyvet (Jan Fennel - Kutyapszichológia, Ceasar Millan könyvek, meg mindenféle kutyás), találd ki mi lesz a neve, nézz sok kutyás műsort a nevelésről, tervezd el mikor-mit tanítasz neki, meg ilyenek. Hamar elrepül az a kis idő!
2014. ápr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk olvass el minél több könyvet, Jan Fennel: Kutyapszichológia és Cesar Millan könyveivel az élen. Tájékozódj, olvasgass minél többet kutya-témában.
2014. ápr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Lol, egyre gondoltunk :)


Ja! Amúgy nézz is ki egy jó kennelt, nehogy így járt te is: [link]

2014. ápr. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
0%
Nézz utána,hogy kell a kutyát gondozni,továbbá ne csak a kutyára gondolj Tudom hogy Én könnyen mondom, de tényleg így van; vagy ha megőrülsz, akkor kérd meg a szüleidet hogy ha lehet akkor hamarabb hozzátok el a kutyust, mondjuk, húsvétra!ツ
2014. ápr. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Kezd el listákat írni arról, hogy:

-mit és hogy fogsz neki megtanítani

-mire van szüksége, és honnan fogod beszerezni (napokat lehet tölteni pl. a legjobb fekhely kiválasztásával), és kezd is el beszerezni. Ha hetente jön valami kutya holmi postán/vagy személyesen veszed meg az nagyon jó érzés lesz. A lényeg, hogy ne egyszerre vásárolj be.

-Keress megbízható állatorvost, látogass el egy-két rendelőbe.

-Beszélgess ilyen fajta kutyusok gazdijaival.

-Nézz utána a kutyaiskoláknak és sportolási lehetőségeknek a környéken.

-Ha ügyes vagy köss neki kabátot, vagy takarót vagy hasonlót.

2014. ápr. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

4-es 1,5 hét alatt maximum szaporítótól szereznek kutyát. Ilyet inkább ne tanácsolj, hogy Húsvétra. Tenyésztőt nem valószínű, hogy talál, ahol még van szabad kutya.


Legalábbis remélem, hogy azért júniusi a dátum, mert akkorra lesz elhozható a tervezett alom kiskutyái.


Kérdező: ahogy a többiek mondták olvass utána minél többet, mit hogyan taníts meg neki, hogyan neveld (pl. szobatisztaság)

2014. ápr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is júniusban kapok kutyát, még meg sem született, de már szinte minden készen áll, alig várom, komolyan, mint egy kisgyerek, teljesen be vagyok sózva. Azt hittem ez csak kezdeti lelkesedés lesz, de január óta csak a kutyán jár az eszem. :D

Én úgy próbálom ezt a maradék kis időt kitölteni, hogy olvasok a fajtáról könyveket, videókat nézek ezzel próbálom a viselkedésüket megismerni, hogy ne érjen váratlanul semmi. Valamint úgy általában a kutyatartásról olvasok a neten. Kiválasztottam már azt is, hogy milyen tápot fog kapni, ezzel is napokat eltöltöttem. Összetevőket olvastam, véleményeket kértem és olvastam másokét.

Olyan gazdiktól is kértem már tanácsokat akiknek az adott fajta tulajdonosai, így személyes tapasztalatokat is szerzek, nem csak azokra építek amik a könyvek írnak.

Ahogy az 5-ös válaszoló is írta nézelődj, hogy milyen cuccokat veszel majd, és lassan kezd el a beszerzésüket, hiszen június már nincs olyan messze! Én heteket eltöltöttem azzal, hogy kiválaszottam milyen felszerelései lesznek, összeírtam egy listára és most 3 részben megrendelem őket. Ajánlom neked az [link] [link] [link] [link] webshopokat, órákig el lehet nézelődni, és válogatni. :) Persze mehetsz boltokba is és ott is nézelődhetsz. Ezeken kívül még sok-sok webshop van ha beírod a Googleba hogy "kutyafelszerelés" sokat fogsz találni. Nekem nagy örömet okoz a felszerelések vásárlása, de persze lehetséges, hogy ez csak az én mániám.

Végül készítsd fel a lakást, a kertet (ha van) a kutyára. Egy kölyök kutya kiváncsi, vigyázni kell hogy minek a közelébe engeded.

Reméljük hamar elrepül az idő... :)

2014. ápr. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
46%
sok sikert a kutyushoz ;) mindjárt itt lesz!
2014. ápr. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Hovarju ***** válasza:

Az előző hozzászólásokban nagyon sok hasznos tanács van, én még annyival egészíteném ki a dolgot, hogy keress egy kutyaiskolát. Menj el néhány kutya iskolába, nézz végig egy foglalkozást, beszélgess a gazdákkal, oktatókkal és azt a a sulit válaszd, aminek a tanítási módszerei jobban beválnak.


Sok sikert a kutyushoz és jó készülődést.

2014. ápr. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Örülj,hogy csak júniusig kell várnod.Nekem még évek kérdése :D:D
2014. ápr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!