Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ausztrál juhászkutya jó...

Ausztrál juhászkutya jó mentőkutyának?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy kutyát ami közepestestű és jó mentőkutyának. De a border collie nem tetszik se a németjuhász. Ausztrál juhászkutya megfelelő lesz erre a célra?
2014. ápr. 9. 07:13
 1/10 giulietta91 ***** válasza:
függetlenül attól meik ausztrál juhászt választod, az aussie és a cattle dog is munkakutya, jó nevelés mellett mindkettő alkalmas lehet, bár egyedfüggően akadnak kivételek. minél fiatalabb kortól szoktatni kell a különböző ingerekhez.
2014. ápr. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A cattle dog magyarul pasztor, szoval nem hiszem h arra gondolt
2014. ápr. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem a pásztorkutyára gondoltam hanem a juhászra és nem a kölyökre mert a kiképzővel mennénk meglátogatni és kiválasztani a kölyköt és konkrétan a fajtára gondoltam mint méret, taníthatóság ... ha mentőkutyának akarom.
2014. ápr. 9. 13:12
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát nem értek a témához, szerintem ez inkább egyedfüggő, meg fajtafüggő. Nem annyira zsákmányos kutya, szeret labdázni, de ennyi. Én úgy olvastam, hogy a szimatmunka a zsákmányszerző ösztönre is épül.

Gondolom lehetne belőle nevelni mentőkutyát, de ha annyi csak amit akarsz tőle, hogy közepes testű legyen és jó legyen mentőkutyának, akkor nem ajánlanám ezt a fajtát. Mennyit tudsz róla?

2014. ápr. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Voltam kiállításokon nézni, olvastam róla sokat az interneten néztem róla videókat és azért kell közepes testű mert sem a nagyon kicsi sem az óriási nem felel meg mentőkutyának.
2014. ápr. 9. 14:06
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez se teljesen igaz. Óriástestűket is alkalmaznak mentőkutyának. Pl. vízimentőnek. Csak épp elég pontatlanul tetted fel a kérdést, mert így, hogy "mentőkutya", sokmindenre gondolhatsz.
2014. ápr. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Romkutatásra akarom.
2014. ápr. 9. 18:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a tenyésztőket, hazánkban nincsenek olyan sokan. Ha valaki, akkor nekik tudni Kell, hogy jó-e mentőkutyának vagy nem a fajta vagy az ő kenneléből kikerülő kölykök.
2014. ápr. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A hazai kennelek mind show vonalasok, egy tenyésztőt nem tudok mondani, aki aktívan dolgoztatja a kutyáit, szóval utolsó ezt kétlem.

Én beauceronnal és hovawarttal is találkoztam, akik aktívan mentőztek, és ők nem közép hanem nagy testű kutyák.

2014. ápr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy jók hanem azt, hogy a saját kutyáikat ők ismerik a legjobban, és képesek megmondani, hogy mire jók és mire nem. Szerintem nem voltam félreérthető.
2014. ápr. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!