Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy szuka boxerem szeretné...

Van egy szuka boxerem szeretnék mellé egy kant, de nem szeretnék sem kiskutyákat, sem ivartalanítani. Ez lehetséges?

Figyelt kérdés
megoldható ha nem ivartalanítom őket. ivaros ösztöntől duzzadó kutyákkal szeretnék dolgozni.
2013. dec. 15. 21:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

És az miért lenne jó?

Nagyon sok munkakutyát ivartalanítanak,mégis jól dolgoznak.Miért jó az,ha a szuka minden évben hetekre kiesik a munkából tüzelés miatt?

Semmi bajuk nem lesz,ha ivartalaníttatod őket.Nekem is volt munkakutyám,kan,olyan 5 éves kora körül lett műtve.Ugyanúgy dolgozott,mint előtte.

2013. dec. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Ismerek olyat aki tüzelőbugyit ad a kutyára és ha jól tudom létezik fogamzásgátló féleség is, viszont jobb egy apró műtét mint élete végéig gyógyszerekkel tömni.
2013. dec. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Bár azt nem értem, hogy miért jó ivaros ösztöntől duzzadó kutyákkal dolgozni, de igen, megoldható, nálunk is így volt... A szabályok: tüzeléskor kutyákat különzárni. Külön sétáltatni. És ezt mindig betartani. Amúgy ha együtt nőnek fel, úgy egyszerűbb. De azért ha belegondolsz, hogy évente 2x 2-3 hétig dupla séta, akár napi 3x, hát ahhoz idő meg energia kell. Mi ketten csináltuk ezt végig a párommal, egyikünk az egyik kutyával ment, másik a másikkal. Amúgy nagyon sok tenyésztőnél is így van, hisz ők sem akarnak minden kant minden szukával összeengedni, szóval megoldható, de tényleg macerás.
2013. dec. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
20%
Én, ha belegondolok, állatbarátnak valljátok magatok és azon vitatkoztok, melyik módszerrel gazdaságosabb kínozni az állatokat egy életén keresztül...
2013. dec. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Közösen tartani így egy párt nagyon gázos. A kan a tüzelés alatt totál elborul. Hiszen érzi a szukát mindenhol. Rosszabb esetben vonyít, nem eszik, a világot is megkerüli, csak valahogy a szukához juthasson. A megoldás erre csak annyi, valamelyiket arra az időre máshova elhelyezni. Nem a szomszédba, hanem jó messzire.
2013. dec. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

szerény véleményem szerint semmivel nem lesz előrébb a kutya, ha ivaros ösztöntől duzzad...maximum szenvedés lesz nekik, mert az ösztön hajtja őket, viszont nem értik miért és hogyan, ha soha nem jutnak kielégüléshez. (nem az emberi kielégülés értelmében, emiatt ne pontozzatok le, tudom, hogy az állatok mások mint az emberek).


Sokszor pont ez az ösztön tereli el a figyelmüket a munkától, ha munkakutyának akarod őket. Én ivartalaníttatnék.

2013. dec. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
30%
5-ös: ez nem így van. A kan kutyám együtt élt a szukával, a 21 tüzelési napból kb 6-7 napra kellett különzárni, másik szobába, és akkor semmi gond nem volt. Idegen szukáktól mindig is ideges volt, az utcán is megérezte, de az a szuka, akivel együtt él jóval kisebb hatással volt rá. Persze az az egy hét tényleg húzós. De nem kell kilométerekre elzárni őket, az azért túlzás...
2013. dec. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

ma 23:16

Ez a te kanod volt. Ugyan mi a biztosíték, hogy más kan is így viselkedne? Van kan, amelyik a "saját" szukától borul meg és az idegenek kevésbé zaklatják fel.Ismerek kant, felnőttet, amely olyankor, amikor a lépcsőházban pár lakással arrébb tüzelő szuka miatt a 3 hetet végig balhézza. Kaparja az ajtót, és a többi. Holott a többi időben normál lakótelepi életet él.

2013. dec. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
30%
amig nem fedezett a kan addig annyira nem visit a szuka után, de külön kell zárni őket, a tüzelés idejére. Macerás, de megoldható.
2013. dec. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk csak egyszer tüzelt a kutyusunk, de a felettünk lakó két kan éjjel-nappal vonyított utána. Mi ivartalaníttattuk....
2013. dec. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!