Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Min múlik az, hogy egy pitbull...

Min múlik az, hogy egy pitbull vagy amstaff hogy fog viselkedni ha felnő?

Figyelt kérdés

MAJD szeretnék egy pitbull kiskutyát,vagy amstaffot,de előtte szeretnék a legalaposabban utánanézni a nevelésének leginkább..

Szóval ha a kutya kiskorától kezdve emberek között vanés kutyák között,tehát szocializálódik,akkor nagykorára nemfog nekimenni minden kutyának amit lát?

És az embereknek sem?

Plusz HA majd lesz egy ilyen kutyám azt szeretném hogy ne húzzon..ezt is meglehet otthon tanítani,vagy elkell vinni kutyasuliba?

Szeretném hogy hallgasson is rám..

Még amit gondoltok írjátok le..

A bunkó válaszokra nem vagyok kíváncsi!!!!



2014. ápr. 9. 14:56
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
kennelt tudtok ajánlani esetleg?
2014. ápr. 9. 15:11
 12/20 gyevickie ***** válasza:
82%

Szia! Örülök, hogy először "művelődsz" mielőtt egyáltalán kutyát hoznál a házhoz! Én ajánlanék 2 könyvet:


Jacqueline Fraser: Az amerikai staffordshire terrier-> nagyon jól leírja a fajta vérmérsékletét, személyiségét, történetét, a vele való bánásmódot. Sajnos ritka könyv, érdemes antikváriumot, vaterát, könyvtárat átkutatni érte.


Victoria Stilwell: A póráz 2 végén-> ez pedig a kutya kiválasztásról, neveléséről, szocializálásáról, etetéséről stb. szól, szerintem nagyon jó, lényegre törő.

2014. ápr. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


Nekem ez a kettő szimpatikus :) első válaszoló voltam

2014. ápr. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat..

Várom a többit még.! :)

2014. ápr. 9. 15:30
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem pont az a lényeg, hogy emberek és kutyák között legyen, mert az önmagában nem sok ha nem tudod korának és szintjének megfelelően fegyelmezni. Szerintem az a fontos, hogy már egész kis korától tudd határozottan tiltani a nem megfelelő viselkedést és ne az legyen mint sok gazdánál, hogy jajj de még olyan kicsi, jajj majd kinövi, jajj pedig olyan cuki. Kicsi is meg cuki is, de attól még tudnia kell viselkedni és nem, nem fogja kinőni nevelés nélkül a rossz viselkedési formákat, sőt tiltás nélkül rögzül benne, hogy azt lehet. Nagyon sok gazda ott rontja el, hogy sok mindent ráhagynak aztán később amikor már nem cuki hanem problémás akkor meg már nem tudja vagy csak nehezen lenevelni róla. Mindig meg kell előzni azt, hogy kialakuljon valami mert az sokkal könnyebb, mint lenevelni róla. Fontos, hogy mindig következetesen és határozottan legyen fogva. Ha egyszer ráhagysz valamit már rég rossz, mert akkor bizony lazán megcsinálja többször is.

Egész nyugodtan lehet az engedelmesség alapjaira tanítani már a kezdetektől. A kiskutyák agya olyan mint a szivacs és nagyon is élvezik a játékos tanulást, persze amíg kicsi csak rövid ideig kell gyakorolni vele, amint látod, hogy lankad a figyelme te fejezd be a tanulást, ne hagyd, hogy ő hagyjon ott téged. Ez a játékkal is és szeretgetéssel is így van. Minden apró dologra oda kell figyelni, mert sok kicsi sokra megy és sokszor az emberek észre se veszik ahogy a kutya szép lassan a fejükre nő.

Nagyon fontos, hogy ne úgy állj hozzá, hogy nem összeegyeztethető a többi kutyával. Minden nevelés kérdése, egyik fajtát könnyebb másikat nehezebb nevelni, de minden kutya nevelhető és lehet vele közösségi életet élni gond nélkül, persze ennek a fordítottja is igaz.

A másik dolog, hogy az ivartalanításra ne úgy gondolj mint egy nevelés segítő "eszköz", mert ha a nevelés nem megy akkor az ivartalanítás sem fog segíteni. Az "csak" az egészségügyi vonzatok miatt fontos.

Egyébként bármit meg tudsz neki házilag tanítani, a kutyasuli akkor jó ha valami miatt nincs jó szocializációs közeg, nincs elképzelésed mindenről hogy te hogyan fogod csinálni, valami kérdésed van, problémád adódik amit úgy érzel nem tudsz egyedül megoldani illetve természetesen ha valamilyen vizsgát szeretnél letenni vagy sport foglalkozásra mennél.

2014. ápr. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Előttem már mindent leírtad, viszont írtad, h HA szükséges egyáltalán az ivartalanítás. A válaszom: igen, az! Nagyon is szükséges! Egyrészt megelőzhető vele egy nem kívánt - és valószínűleg az utcára kerülő - szaporulat, valamint egy csomó betegség előzhető meg vele! Ezt is kalkuláld bele a kiskutya költségeibe! És valóban nagyon szimpatikus, hogy előbb kérdezel, érdeklődsz, utána pedig megvásárolod.
2014. ápr. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Most úgy érzem menne a dolog..de azért még utána nézek a dolgoknak..még írhat valaki ha gondolja hogy kimaradt valami..az eddigieket pedig köszönöm.!
2014. ápr. 9. 16:39
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Első kutyának inkább szukát javasolnék, egyszerűbb őket nevelni, és ha képesnek érzed magad rá még mindig lehet később egy kanod :)

Én nagyon ajánlom neked a Naplás gyöngyét, nekünk is onnan van a kutyánk. A tenyésztő nagyon profi, gyönyörű kutyái vannak és nagyon jó kis közösség alakult ki a többi gazdival, akikkel rendszeresen járunk kirándulni.

2014. ápr. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Szuka kutyát ajánlom neked azt könyebb tanitani és hüségesebb mint a kani ! HA emberek közt van és állatok közt nem lesz agresziv. lényeg hogy ne uszisd kiskorába semmire!!! meg kell tanitani neki ki a gazdi nehogy később ellened forduljon ! Nekem is szuka pitbull van és már 2,5 éves nem volt vele semmi probléma.... jah és ketrecbe nem ajánlom hogy tarcsd csak udvaron emberek közt !
2014. ápr. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy szerintem ne ajánlgassátok így a szukákat. Az egyéniségen múlik, hogy mennyire lesz könnyen kezelhető egy kutya nem a nemén. Sokkal több kemény szukát ismerek mint kemény kant. A kanok általában csak hörögnek, morognak, nyálaznak, pózolnak, fitogtatnak de a szuka ha megy akkor ő komolyan gondolja. Erre azért legyen felkészülve a kérdező meg úgy általában aki arra számít, hogy ó a szukával majd könnyű lesz. Lehet tutyimutyi kanod és kemény szukád és fordítva is.

Mindig csak az számít, hogy az egyénisége milyen a kutyának.

2014. ápr. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!