Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF-osok! Tudnátok segíteni?

BARF-osok! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Már olvastam hogy kell neki belsőség, szín hús, csontos hús,vörös hús. De nem tudom hogy pl a farhát hova tartozik. Mik tartoznak a - szín húshoz

- csontos húshoz

- vörös húshoz ?



2014. ápr. 10. 19:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

E legtöbb külföldi forrás amúgy (legalábbis prey-nél) azt írja hogy egyik hús se megfelelő kizárólagos táplálásra.


Azaz minnél több fajta húst kéne variálni. Az igaz am hogy halat nem ajánlják heti kettőnél többször :)


Ha valaki tud angolul akkor ez szerintem a legjobb raw guideok között van.


[link]

2014. ápr. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

"Még a vadhús is vörös húsnak számít: őz, szarvas, vaddisznó, dámszarvas, muflon (néhol azt is ajánlják BARF-ban). De a vadhúst soha nem adjuk nyersen a kutyának, mert vadállatok esetében a féregfertőzöttség szinte alapértelmezett."


Szinte a kezdetektől nyers szarvas hússal etetek (több, mint 1 éve), előtte min. 1,5 hétig fagyasztom, a férgek így elpusztulnak. Soha nem volt még férges a kutyám és az egyik legegészségesebb hús nekik.

2014. ápr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

én meg nem is fagyasztom :D és nekem se volt férges.


DE ugye a vadnál figyelni kell hogy ne vadhús legyen hanem szarvas vagy őz. Vadisznót nem szabad nyersen.

2014. ápr. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Vannak roppant ellenálló féregpeték, amelyeket nem nyír ki a fagyasztás. Persze lehet, hogy EDDIG megúsztad...
2014. ápr. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
és még azt szeretném kérdezni h mi számít cs. húsnak? nyak farhát és még? :)
2014. ápr. 11. 18:11
 16/19 anonim ***** válasza:
Amugy elvileg a szarvas húsban max a borsoka van.. mas fajta féreg csak a belsőszrvekben találhatóak
2014. ápr. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Minden olyan hős, amiben van csont. Azt neked kell megfigyelned, mi az, amit a kutyád még biztonsággal meg tud enni, de sok külföldi írás szerint a nagyobb patás állatok teherhordó csontjait (= lábak) nem érdemes adni pl, mert ugye nem tudja elrágni, de van olyan kutya, amelyik képes beletörni a fogát.
2014. ápr. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ami netán marad benne, azt megoldja a féreghajtás.
2014. ápr. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Belsőségnek számít: vese, máj, lép, agy,mirígyek, ikra

Húsnak számít tehát színhúsként etethető: szív, zúza, pacal, bőr, tüdő, izomszövet


Vörös hús: marha, őz, szarvas, rágcsálók húsa, kecske, birka, ló


Fehér hús: szárnyasok húsa


Csontos hús: farhát, nyak, szárny, borda, gerinc, halfej


Én marhatüdőt marhaszívet szoktam venni húsnak, hozzá kacsafarhátat, nyakat, halfejet csontosnak.Belsőségnek meg marhalépet, vesét, csirkemájat-1 éve így etetek.

2014. jún. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!